Як часто потрібно стригти кішку

Господарі кішок, особливо володіють довгою шерстю, стикаються з труднощами для догляду. Довга шерсть часто плутається, з’являються ковтуни. Весь вид псуватися, змінюється стан кішки, вона починає нервувати.

Позбутися від з’явилися ковтунів можна виключно за допомогою зачіски. Не рекомендується проводитися процедуру в побутових умовах, так як акуратно зробити роботу без належного досвіду не можливо.

Проведення спеціальної зачіски повинно виконуватися в ветеринарних клініках або ж груммінгових салонах. Особливих медичних протипоказань до стрижки тварини немає. Однак якщо кішка надзвичайно агресивно реагує на будь-які втручання із зовні, зачіску можна проводити під анестезією.

Мотиви і причини зачіски

Змотивувати власника на зачіску кішки може ряд моментів. Здебільшого грумінг проводитися для створення модельних зачісок або ж додання тварині химерного вигляду зовні.

Додатковою причиною, по якій доведеться проводити зачіску-запобігання появі клаптиків вовни по всіх кутах квартири. Крім цього, актуальна стрижка, особливо довгошерстої тварини, дає можливість звільниться від зайвих грудочок вовни, тріхобезоаров, що утворюються в травному тракті в процесі процедур пов’язаних з гігієною вилизування. У нормі, маленькі грудочки вовни відригуються вчасно. Однак якщо тріхобезоари великі, вони як правило провокують закупорку кишечника.

Кішки з довгою і насичений шерстю, переносять погано спеку, тому влітку кішок остригають для зміни теплопередачі в хорошу сторону. У салонах для тварин порекомендують багато варіантів зачісок, іноді не звичайних.

Вирішувати, з якою частотою проводити зачіску, визначає не тільки володар, але і ветеринарний фахівець. Беруться до уваги певні фактори, серед яких, характер і особливості кішки, стан організму, зміни пов’язані з віком.

Потрібно не забувати, що шерстний покрив у кішок повністю відростає за шість місяців. Фахівці вважаються хорошим рішенням-проводити зачіску кілька разів на рік. У міру виникнення ковтунів, проводитися вистригання окремо.

Як ставитися до стрижки кішка

Основна частина кішок мають вільний характер. Вони особливо негативно реагують на найрізноманітніші процедури, що стосуються їх особистої гігієни – чищення зубів, стрижка. У побутових умовах проводити зачіску важко. В умовах ветеринарної клініки вихованця знерухомлюють для проведення дії. Іноді, без медикаментозного знерухомлення провести нормально зачіску не можна. Кішка дряпається і б’ється, намагається вирватися і може привести до травми не тільки себе, але і оточуючих.

При цьому необхідно розуміти, що занадто часте проведення зачісок із застосуванням міорелаксантів руйнівно впливає на стан організму вихованця. Володар повинен пам’ятати, що вистригаючи ковтуни в побутових умовах, варто проявити максимальну обережність, домагаючись найбільшого ефекту.

Якщо господар кішки планує зачіску в груммінг салоні, повинен розуміти, що вихованець може сильно перенервувати, а в сторонніх умовах кішка буде відчувати дуже сильний стрес. Для цієї мети багато господарів вибирають виклик майстра додому. Груммер приїжджає з власним індивідуальним професійним інструментів, роблячи роботу максимально якісно і швидко. Коли тварина перебувати в рідних стінах, процес адаптації проходить набагато швидше.

Кішки переносять складно процедуру зачіски, не звертаючи уваги на її відносну безпеку. Однак для психологічного стану це складно. Кішки найбільше не люблять, коли торкаються до їх хвоста, тому під час зачіски місце хвоста уникають. Якщо під час зачіски відбувається ненарокове пошкодження хвоста, психологічний стан кішки може різко похитнуться.

Вразливим місцем для кішки під час зачіски, вважається і область живота. При пошкодженні м’яких тканин і покриву шкіри, можна завдати значної шкоди здоров’ю вихованця.

Перед проведенням планової зачіски, радиться провести потрібну підготовку, адаптувавши таким чином улюбленця. Даний етап може розтягнутися на набагато тривалий період. Так, кішку з самого молодого віку потрібно приготувати до найпростіших вичісування. Краще робити це на власне відведеному столі. Потроху улюбленець звикне до потрібних процедур і не повинен різко негативно реагувати на подальшу зачіску. Вибір інструменту для зачіски, повинен бути ретельним. Машинка і ножиці, повинні мати гострі леза, при цьому спеціальна машинка повинна бути максимально безвучной.

Застосування спеціалізованих препаратів, що знерухомлюють тварина, не рекомендується в побутових умовах. Є ряд конкретних ризиків і спрогнозувати, як кішка прореагує на наркоз, дуже важко.

Якщо вихованцеві протипоказано проведення операції, доктора наполегливо рекомендують займатися щоденним доглядом за вихованцем. Можливо це більш тривало, вимагає витрат часу, однак тим самим психологічне здоров’я зберегтися у тварини довше.

Особливості та частота котячих зачісок

Головною причиною, чому важливо проводити зачіску кішки, вважається наявність ковтунів і звалялася вовни, особливо у довгошерстих порід кішок. Не рекомендується легковажно ставитися до таких явищ, адже з’явилися ковтуни завдають тварині серйозної шкоди. Вони стягують чутливу шкіру, приносять відчуття болю і дискомфорт, змушуючи кішку сильно переживати. При значних великих з’явилися ковтуни, порушується процес кровообігу в приємних складочках шкіри, з’являється сильний свербіж.

Довгошерсту кішку потрібно стригти ще й п причини ризику утворення тріхобезоаров. Пухнасті кішки заковтують при догляді за власною шерстю пристойну кількість волосків, що скупчуються в області травного тракту.

Трихобезоари як правило служать основою закупорки травного тракту, аж до розвитку непрохідності. А подібний стан вимагає проведення своєчасного втручання.

Стрижка — не тільки медична необхідність. Традиційно вистрижена шерсть притягує погляди, виглядає набагато красивіше і доглянуто. Стрижка по сезону, тим більше в період линьки, дає можливість виключити появу вовни по всьому будинку. Але стригти кішку дуже часто і без зайвої необхідності – не рекомендується.

Кількість зачісок протягом року-не більше 2 разів. Гігієнічна процедура, що проводиться з частою частотою, провокує порушення структур покриву шкіри і самої вовни. Найбільш потребують часто в Послугах тваринного майстра по зачісках наступні породи кішок:

  • ангорський;
  • сибірський;
  • перський;
  • норвезький.

Шерсть в області хвоста і морди не чіпають. Дуже важливо уникати пошкодження вібрисів (вусів), тому що вони потрібні тварині для уловлювання найменших повітряних коливань. Старих тварин стригти не рекомендується, щоб не піддавати їх додаткового стресу. Кішки, від природи які не мають довгої вовни, не потребують проведення зачіски.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close