Сіро-білі коти: опис зовнішнього вигляду та особливості поведінки

Сіро-білі коти: опис зовнішнього вигляду та особливості поведінки - Ветеринар

Сіро-білі коти є одними з дуже красивих улюбленців, які проживають у будинку. Власне завдяки власним у плані естетики приємним зовнішнім ознакам вони завоювали любов багатьох. Розглянемо, які особливості сіро-білого забарвлення виділяють вчені та ветеринари, а ще які породи сіро-білих кішок існують, і як про них піклуватися.

Сіро-білі коти: опис зовнішнього вигляду та особливості поведінки - Ветеринар

Особливості забарвлення

Сіро-білий кіт — це не тільки слухняний, але й красивий друг і домашній вихованець. Наявність сірого і білого відтінків у забарвленні шерсті не завжди буває однорідною — дуже часто один колір переважає над іншим (приміром, сірою може бути грудка, а білими — лапи).

Забарвлення може бути абстрактним, іншими словами таким, коли не можна з твердістю сказати, в якій області білий колір переходить у сірий, і навпаки. Іноді колірна палітра може бути більш чіткою і зрозумілою: наприклад, плямистою або смугастою. У цих випадках також немає чітких правил: плями і смуги можуть бути як сірими, так і білими.

Таким чином, робимо висновок про те, що дуже важко знайти 2-ух ідентичних сіро-білих котів.

Забарвлення тварин — це індивідуальна, ексклюзивна і неповторна особливість кожної безпосередньо взятої особини.

Тому якщо ви господар сіро-білого кота, то не забувайте, що ваша тварина унікальна і єдина у власній природі.

Кольори очей

Колір очей сіро-білого кота може бути фактично будь-яким, в даному відношенні немає будь-яких обмежень:

  • сірий;
  • чорний;
  • карий;
  • зелений;
  • жовтий тощо.

Однак необхідно виділити, що найбільше цінуються ті особини, які мають блакитний колір очей. Так, кошеня з очима блакитного кольору і сіро-білим забарвленням може коштувати в кілька разів дорожче за власних побратимів на зоологічному ринку.

Насправді, колір очей практично не впливає на якісь тілесні або психологічні особливості тварини — він просто збільшує її привабливість в естетичному сенсі. Тому якщо ви готові пожертвувати грошовими коштами заради приємного зовнішнього вигляду, то сміливо віддавайте перевагу блакитнооким сіро-білим котам.

Характер

Перш за все, важливо пам’ятати, що, незважаючи на те, що всіх сіро-білих котів об’єднує забарвлення, самі по собі вони вважаються індивідуальними і не схожими одна на одну тваринами. Тому характер і поведінка однієї кішки може сильно відрізнятися від цих показників в іншої. Найлегше передбачити і піддати аналізу характер породистих тварин, тому що вони добре досліджені і вивчені вченими. Набагато проблематичніше судити про характер дворових сіро-білих котів.

Не звертаючи уваги на подібну різноманітність, більшість власників сіро-білих котів все ж виділяють деякі схожі лінії цих тварин. Так, за власними поведінковими моделями такі домашні улюбленці досить спокійні та поступливі. Деякі з них можуть висловлювати дуже високу активність і грайливість, але такі особливості обумовлюються характеристиками певної породи.

Щодо власників і членів сім’ї сіро-білі коти досить доброзичливі. Водночас потрібно брати до уваги, що подібні тварини можуть довго пам’ятати образу і намагатися мститися.

Тому не варто висловлювати необґрунтовану агресію і злість щодо власного домашнього вихованця. Крім того, схожі тварини добре піддаються дресурі та навчанню, вони швидко починають ходити на лоток і знають власне місце. Такі ознаки обумовлюються, перш за все, високими інтелектуальними здібностями, якими природа нагородила сіро-білих пухнастих вихованців.

Породи

Є кілька порід домашніх котів, шерсть яких може бути пофарбована в сірі та білі тони. Розглянемо детальніше кожен різновид.

Сибірська

Вигляд таких котів викликає захват у більшості — насичена і пухнаста шерсть у комбінуванні з сильним м’язистим тулубом справляє незабутнє враження. Але, незважаючи на такий великогабаритний зовнішній вигляд, ці тварини є відданими і вірними власному власникові, а ще досить ніжними, лагідними і люблячими.

Потрібно сказати, що особини, які належать до цієї породи, добре йдуть на контакт із людьми (зокрема, з дітьми). Вони досить активні та грайливі.

Персидська

Ця порода кішок має присадкувату структуру тіла і тулуб середньої довжини. Зовнішній вигляд тварини досить цікавий, а ось характер може бути норовливим. Тварини перської породи потребують великої кількості уваги та турботи. Вони досить спокійні, проте іноді можуть висловлювати зайву грайливість.

Британська короткошерста

Більшість власників британців відзначають, що ця порода вважається прекрасною для домашнього утримання. Характер у тварин досить помірний і поступливий, вони дуже доброзичливі та добре йдуть на контакт, але водночас невибагливі до догляду та утримання, не потребують додаткових комплексних заходів. Що стосується анатомічної будови, то обов’язково потрібно згадати, що мордочка у котів повнощока і має круглу форму, тулуб міцний.

Деякі британські різновиди можуть бути з коротким хвостом.

Турецька ангора

Турецька ангора — це порода кішок, яка виділяється особливою активністю. Схожі тварини потребують постійних прогулянок на чистому повітрі. Рухи тварини вирізняються граціозністю і благородністю.

Тіло кота має оригінальну клиноподібну форму і невеликі розміри.

Шерсть досить довга, тому потребує особливо гарного догляду.

Американський керл

Ця порода є дуже оригінальною і незвичною оку. Основна характерна риса подібних тварин — це закручені вуха. Також американський керл виділяється від інших порід власним міцним і важким тілом і добре розвиненою мускулатурою.

Коти породи американський керл доброзичливі та грайливі, вони добре співіснують з іншими вихованцями.

Нібелунг

Ці тварини вважаються нащадками відомої російської блакитної кішки. Але якщо остання має винятково сіре забарвлення з блакитним відливом, то нібелунги на власній шерсті можуть мати і білі включення (але нечасто).

Ця порода не вирізняється великими розмірами, адже маса тіла котів фактично ніколи не буде більшою за показник у 5 кілограмів. Саме по собі тіло має трохи витягнуту форму, а мускулатура у тварини розвинена дуже добре.

Цей список не остаточний. У природі є дуже велика різноманітність породистих і дворових котів, які мають сіро-біле забарвлення. У нашому списку представлені лише найпопулярніші та найпопулярніші породи. Тому якщо на зоологічному ринку ви побачили сіро-білого кота породи, яка не представлена в нашому списку, не варто думати, що це обман або шахрайство.

Водночас перевірте наявність у продавця всіх потрібних документів.

Як доглядати?

Догляд за котами сіро-білого забарвлення мало чим відрізняється від догляду за тваринами, шерсть яких має інші відтінки. Все таки, все ж є деякі специфічні особливості.

Так, у процесі утримання тварини, а ще догляду за нею, потрібно брати до уваги всі особливості породи, які характерні для цієї тварини. Особливо ретельну увагу необхідно виділяти поведінковим моделям котів.

Крім цього, за єдиним правилом, у процесі харчування необхідно уникати включення в раціон тварин продуктів, склад яких багатий на йод. А річ у тім, що високий вміст цього компонента в організмі тварини здатний вплинути на її зовнішній вигляд таким чином, що сіро-біла шерсть віддаватиме коричневим відливом. Якщо ви хочете зберегти первісну чистоту забарвлення, то цим правилом у жодному разі не нехтуйте.

Раціон має бути насиченим усіма мікроелементами і речовинами, які потрібні для справжнього росту і розвитку тварини. При цьому не має значення, віддаєте ви перевагу сухому корму чи справжній їжі.

У зв’язку з яскравим забарвленням шерсті, заслуговують на велику увагу доглядові заходи щодо неї. Сіро-білі коти більше і частіше за інших власних побратимів потребують купання і проведення процедур, пов’язаних з гігієною. Тим більше це стосується тих тварин, які незліченну безліч часу проводять на вулиці (наприклад, якщо ви проживаєте у власному будинку і випускаєте кота на подвір’я). Також потрібні процедури вичісування, регулярність яких залежить від довжини шерсті певної тварини.

Звичайно, для утримання кішки вдома, її потрібно забезпечити всім важливим інвентарем: лотком, що виконує роль туалету, своїм місцем-лежаком, мисками з їжею і водою, дряпкою. Постарайтеся створити для кота дуже комфортні та зручні умови, адже у вас у квартирі він має відчути себе як у себе вдома, а не в гостях.

Ретельно стежте за його поведінкою і настроєм.

Незважаючи на те, що всі перераховані вище моменти догляду та утримання кота вважаються досить важливими, базовим і основним принципом утримання домашньої тварини все ж таки залишається постійне спостереження за станом її здоров’я. для того, щоб підтримувати здоров’я тварини на хорошому рівні, з найпершого дня її утримання потурбуйтеся про те, щоб їй були зроблені всі щеплення, а ще здійснені інші необхідні медичні процедури. Не забудьте про постійні систематичні походи до ветеринара для обробки тварини від бліх, глистів та інших шкідливих організмів.

Регулярно стежте за поведінкою і рівнем активності кота вдома, при перших проявах недуги звертайтеся до професіоналів.

Таким чином, ми з вами змогли переконатися, що в природі є велика кількість видів і порід сіро-білих котів. Деякі з них вважаються більш цінними і ціна набагато вища за інші. Не звертаючи уваги на це, безсумнівним залишається той момент, що незалежно від породи або її відсутності, сіро-біле забарвлення приваблює багатьох. Важливо пам’ятати, що тілесні та психологічні особливості певної тварини більшою мірою залежатимуть від її породи, а не від забарвлення. Тому перед придбанням домашнього улюбленця уважно вивчіть відмінні ознаки котів власне того виду, який ви запланували завести у себе вдома.

Позначки:
close