Самарканд – місто вічного сонця: що подивитися і де зупинитися

Після насиченого літнього сезону багато казахстанців задаються питанням — чим зайняти себе в осінні вихідні і без масштабних витрат відпочити з сім’єю, при цьому відчувши всі принади закордонного відпочинку. У пошуках колоритних відчуттів кореспондент NUR.KZ побувала в Самарканді. Це — одне з історичних міст у близькому душею і за розташуванням казахстанцям Узбекистані. У статті розповімо, що можна подивитися і де зупинитися в Самарканді.

Самарканд — одне з найдавніших міст Середньої Азії, яке стало дуже популярним останніми роками серед туристів ближнього і далекого зарубіжжя. Це помітно навіть неозброєним поглядом: на вулицях міста дуже багато «іноземців». Тим часом місцеві жителі активно підлаштовують свій бізнес під туристів і вражають іноземців своєю незвичайною кухнею та гостинністю.

Не дивно, що потік туристів у Самарканд збільшиться в рази якраз таки до нинішньої осені. Адже у вересні тут відчинив свої двері дуже масштабний проєкт, аналогів якому немає в усій Середній Азії, — туристичний центр Silk Road Samarkand, над будівництвом якого працювали понад 10 тисяч осіб. Це не рахуючи таких визначних пам’яток міста, як стародавнє медресе і обсерваторія Улугбека, архітектурний комплекс Шахі-Зінда і багато інших об’єктів, що являють собою найцінніші зразки історії народів.

Унікальність нового центру Silk Road Samarkand полягає в тому, що він являє собою окреме містечко, яке розташоване за 10 хвилин їзди від центру міста. На території понад 260 га розташувалися 8 готелів міжнародного рівня, в яких одночасно можуть заселитися до 3000 гостей.

Один із них — Samarkand Regency Amir Temur, локальний бренд, який стане першим п’ятизірковим готелем у Центральній Азії, що увійшов до асоціації провідних готелів світу — The Leading Hotels of the World.

Є на території комплексу інший місцевий бренд, чотиризірковий готель Savitsky Plaza, він названий на честь Ігоря Савицького, заслуженого діяча мистецтв Узбецької РСР. Тут же розташувалися перші в регіоні готелі китайської мережі Minyoun . Медичний кластер курорту представлений чотирма готелями Wellness Park Hotels . Кожен із них працюватиме за програмами, розрахованими на комплексне медичне обстеження й оздоровлення організму.

Однак це ще не все: туристичний центр складається з декількох локацій, одна з яких — історико-етнографічний парк «Вічне місто», прототип стародавніх міст Узбекистану, культурний об’єкт площею понад 17 га. Над ідеєю і зовнішнім виглядом пам’ятки працював знаменитий художник сучасного Узбекистану Бобур Ісмоїлов. На вуличках відтвореного міста розташувалися лавки художників і ремісників, зони відпочинку, кафе і ресторани.

Загалом, туристичний центр примітний тим, що, не відходячи далеко від місця заселення, за кілька днів можна обійти весь Самарканд.

На території туристичного комплексу Silk Road Samarkand можна також провести ділові та урочисті заходи. Спеціально для цього було побудовано конгрес-центр на 3 000 осіб, у ньому вже встигли провести саміт ШОС за участю 14 глав держав. Високотехнологічний майданчик, оснащений сучасним обладнанням, складається з 13 конференц-залів.

Любителі фотографуватися можуть радіти. У Silk Road Samarkand передбачено найрізноманітніші локації для красивих фотосесій. У парку, де висаджено понад 50 тисяч троянд, 30 тисяч дерев і сотні тисяч чагарників із Німеччини, Бельгії, Італії та Голландії, гості зможуть побачити також 10 000 місцевих рослин.

Крім того, можна відпочити на березі штучного озера, половити рибу і тут же приготувати її на мангалі. До речі, з харчуванням у туристичному комплексі проблем немає: тут представлено ресторани і кафе зі стравами національної та європейської кухонь, є китайський ресторан і навіть власна броварня, де не тільки пригощають пінним, а й готують десерти на його основі.

Однак краще один раз побачити, ніж сто разів почути, тому якщо у вас випали вільні вихідні, обов’язково завітайте на Silk Road Samarkand, щоб скласти власну думку про такий масштабний та амбітний проєкт наших сусідів.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:
close