Як зрозуміти що кішку нудить

Поява нудоти у кішки може бути пов’язано з фізіологічними причинами, а при відкрилася блювоті, може вказувати на наявність патології.

Нудота і наступні напади блювоти дуже часто з’являються при гастритах, панкреатитах, холециститах, хірургічних патологіях, інфекційних хвороб.

Зрозуміти, що тварина нудить, можна за характерними ознаками. Однак іноді нудота не видно до того часу, поки не відкривається блювота.

Чому кішку може нудити

Помітивши, що тварина знудило, володар може впасти в паніку. Робити цього не варто. Слід постаратися зрозуміти, що стало причиною нудоту і блювоту, щоб розуміти, як негайно необхідно везти улюбленця в ветеринарну клініку.

Фахівці встановили, що у кішок сильніше розвинений відділ в головному мозку, що відповідає за блювоту, ніж у собак. У зв’язку з цим господарі кішок частіше зустрічаються з подібною проблемою у кішок. У більшості випадків нудота може бути пов’язана з фізіологічними факторами, але трапляється і так, що поява нудоти і подальшої блювоти вказує на розвиток серйозної патології.

Фізіологічна блювота

Нудота і блювота може з’являтися у кішки в результаті наступних фізіологічних факторів:

 • Занадто швидке поглинання їжі. Таке буває серед кішок, які проживають на одній території і вимушених боротися за кожен прийом їжі. Намагаючись заковтнути чим побільше корму, тварина погано його пережовує. Надалі тварина може в прихованому місці відригнути шматочки їжі і дуже уважно їх пережувати. Неперетравлені шматки корму, покриті тонкою практично прозорою плівкою в середньому через 30 хвилин після їжі вивергнуті зі шлунка, варіант норми. Попередити таку поведінку можна, не даючи тварині переїдати, виконуючи інтервали між годуваннями від 5 до 7 годин. Годувати кішок краще окремо один від одного і невеликими дозами.
 • Відрижка грудочок вовни. Кішки, особливо представники довгошерстих порід, в процесі догляду за власною шерстю ковтають ворсинки. Вони не перетравлюються, а накопичуються в шлунку, перетворюючись в трихобезоари. Мова кішок обладнаний невеликими шипами, загнутими в середину, тому виплюнути шерсть тварина просто не може. Скупчилися в шлунку грудочки вовни дратують слизову, що призводить до нудоти і блювоти, що нагадує спочатку кашель. Для очищення травного тракту деякі кішки їдять траву на вулиці або ж власне вирощену травичку в горщику на підвіконні. Нормальним вважається звільнення від грудочок кілька разів протягом місяця. Не допустити утворення тріхобезоаров можна, даючи улюбленцю спеціалізовану пасту для виведення вовни або корми допомагають висновку вовни. Довгошерстих кішок потрібно дуже ретельно вичісувати, тим більше в період сезонної линьки.
 • Сильний стрес або переїзд. Вестибулярний апарат кішок розвинений цілком вистачить, щоб маневрувати на висоті. При цьому кішок часто заколисує в транспорті, тим більше при довгих поїздках. Крім цього довга поїздка – сильний стрес для тварин, які не відчувають себе зручно на чужій території. Якщо кішку часто нудить в поїздках, рекомендується не давати вихованцеві корм мінімум 6 годин до планованого подорожі, навіть короткочасного. Проконсультувавшись з ветлікарем, кішці можна дати седативний препарат, що дає можливість уникнути сильного стресу.
 • Термін вагітності. У кішок, які готуються стати матір’ю, відбувається серйозна гормональна перебудова. Токсикоз вагітних у кішок проходить самостійно протягом перших тижнів виношування кошенят.

Патологічні фактори розвитку нудоти

Крім природних причин появи нудоти і подальшої блювоти, існують і патологічні. Вони з’являються в кілька разів частіше і відрізняються рядом супутніх ознак. Розбурхати власника кішки повинна нудота і блювота, що повторюється кілька разів поспіль.

Якщо навіть блювота тривала весь день, а потім пройшла, потрібно якомога швидше показати улюбленця ветеринарному професіоналу. Негайно везти тварину в клініку слід при появі блювоти більше 3-х разів протягом 12 годин. Існує великий ризик розвитку зневоднення, що загрожує життю.

Патологічними причинами виникнення блювотних позивів у кішки і конкретно самої блювоти, виступають:

 • серйозні інтоксикації організму, а зокрема при поїданні тваринам токсичних рослин або ж попаданні в травний тракт засобів домашньої хімії; стравоходу або кишечника чужим тілом;
 • серйозні гельмінтози;
 • непрохідність кишечника;
 • інфекційні захворювання, наприклад панлейкопенія або парвовірусний ентерит;
 • захворювання кишково-шлункового тракту-гастрити, дуоденіти, гепатити, панкреатити.

Як зрозуміти, що кішку нудить

Ретельно спостерігаючи за поведінкою кішки і знаючи, як має вести себе здорова тварина, володар відразу ж помітить напади нудоти.

Зрозуміти, що кішку нудить можна за такими ознаками:

 • відмінні плямкання;
 • постійні ковтання слини;
 • постійні Облизування;
 • дуже високе виділення слини.

Нудота може бути не продуктивною, наприклад, при закачуванні в автомобільному транспорті, а може завершитися виверженням шлункового вмісту.

Якщо у кішки виділяється трохи слини в спокійному стані, це може бути не свідченням нудоти, а ознакою задоволення, що супроводжується муркотінням і характерними рухами лапками.

У більшості випадків, часті плямкання і руху мовою можуть говорити про наявність хвороб в порожнині рота.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close