Коли кошенята відкривають очі

Прекрасний зір для кішки-справжня зброя, що допомагає в полюванні. Багато кішки, особливо дворові, зберігають можливість добре бачити аж до глибокої старості. Однак при цьому народжуються малюки з міцно заплющеними очима і погано чують. Не часто кошенята можуть народитися з уже відкритими очима.

За короткочасний період, очі новонароджених малюків починають відкриватися і в результаті відкриваються повністю, надаючи можливість кошеняті звикнути до світу який нас оточує потроху. Більшість власників кішок, які привели на світ потомство, переживають з приводу маленьких грудок і одним з популярних питань вважається – «коли кошенята відкриють очі?»

Чому кошенята народжуються сліпими

Ясно, що народжені невеликі кошенята не здатні бачити, так як міцно заплющили очі. Згодом здатність оглядати світ навколо вас у них з’явиться, а ось чому природа задумала народження малюків погано чують, не ясно.

Фахівці запевняють, що новонароджені кошенята не сліпі від народження, вони просто з’являються на світ з міцно заплющеними очима – повіки занадто зімкнуті. Навіть бачачи перед собою невеликий пищить милий грудочку, слід мати на увазі, що це справжній хижак.

Більшість хижаків народжуються на світ сліпими. Викликано це швидким протіканням вагітності самки-кішки. Природою задумано, що кішка не стайня тварина, сама собі знаходить здобич, переслідуючи її або ж тікаючи від ворогів. У разі набагато тривалого терміну протікання вагітності, що виросли кошенята заважали б самці нормально добувати собі їжу.

Малюки, що виникають на світ, мають не до кінця сформований організм. Після народження слух і зору кошенят продовжує власний розвиток.

Коли кошенята відкривають очі

Фахівці в області ветеринарії, запевняють, що середній проміжок відкриття очей у кошенят може становити від 5 до 18 днів. Процес відкриття очей не раптовий, а поступовий. На перших кроках виникає маленька щілинка, що дозволяє аналізувати яскравість потоку світла, далі відбувається адаптація зіниці.

Після народження нервова система кішок також не сформована до кінця, тому швидкість імпульсів по нервових волокнах злегка загальмована, що обумовлює нерухомість зіниць у малюків. Терміни відкриття очей у малюків залежать від певних факторів:

  • Вік матері-кішки. Молоді кішки, які народжують вперше, а ще старі тварини, приводять на світ ослаблене потомство. Кошенята, що народилися від слабкої матері, дуже повільно розвиваються, пізніше відкривають очі, погано набирають вагу і мають невисокий імунний статус. Кошенята, отримані від здорової кішки, швидше відкривають очі і міцніють.
  • Тривалість періоду виношування кошенят. Середній період вагітності кішки становить 60-62 дня. Недоношені кошенята, народжені раніше терміну, можуть бути цілком життєздатними, проте їх розвиток триває після народження, тому такі малюки відкривають очі набагато пізніше.
  • Статева приналежність. Доведено, що дівчатка починають відкривати очі на 1-2 дні раніше, ніж їхні брати.
  • Породна схильність. Кішки з довгою шерстю починають відкривати очі пізніше, ніж їх родичі, які мають коротку від природи шерсть. Тварини лисих порід, можуть народитися з уже відкритими очима.

Господарі новонароджених кошенят повинні знати, що всі малюки в перший день після відкриття очей, мають сіро-блакитне забарвлення райдужки. Даний період відрізняється тим, що тварини бачать все розпливчасто, без можливості чітко фокусуватися на предметі. Але відрізняти світло від темряви і розміри предмета, вони в змозі.

Постійний колір очей у кішок сформіровивается виключно до 3-го місяця, але з точністю сказати колір очей кошенят можна лише через шість місяців після їх народження.

Кошенята яких порід кішок коли відкривають очі

Кішки з родоводом по-різному виношують вагітність, а їх кошенята, зі свого боку, народжуються з власними особливостями. Від породи залежить і термін відкриття очей. Першими в списку знаходяться кішки породи мейн-кун. Ці великі кішки теж коли бувають малюками. У дорослому віці вага тварини може досягати більше десяти кілограм. Але малюки в розвитку відстають від власних однолітків, особливо дворових безпородних кошенят. Організм породистого кошеня» просить » багато часу на розвиток і зростання. Вперше кошенята мейн-кунів відкривають очі не раніше ніж після двох тижнів після виникнення на світло.

Довгим процесом відкриття очей відрізняються і кошенята породи бобтейл. Короткохвості малюки починають відкривати очі через 1.5-2 тижні після народження.

Безшерсті кішки породи сфінкс, навпаки, відрізняються швидким розвитком, відкриваючи очі після народження на 3-4 день, іноді на 2. Також швидко відкриваються очі кошенят сіамської породи.

Пухнасті красені-шотландські кішки і перси, відстають у розвитку від своїх родичів, відкриваючи очі на 10-12 день після виникнення на світло. Формування зору відбувається цілком на 8-10 день.

А ось реальні рекордсмени за тривалістю відкриття очей-кошенята породи регдолл. Мати-кішка не відходить від власного потомства протягом мінімум 2-х тижнів. Малюки починають відкривати очі через 2.5 тижні після народження.

Що зробити, якщо кошеня так і не відкрив очі

Якщо по завершенні 2-ох тижнів після народження кошенята не почали відкривати очі – господареві не потрібно поспішати і підкорятися паніці. Якщо в посліді всі малюки почали пізно відкривати очі, значить, приводів для хвилювання немає.

У разі, коли практичні всі кошенята відкрили очі, а один з них немає, необхідно ретельно подивитися за таким малюком. Обов’язково потрібно згадати всі зміни і ознаки, що вказують на патологічний стан.

для того щоб допомогти маленькому створенню швидше відкрити очі, можна спробувати вимити повіки за допомогою міцно завареного чаю. Заварка не повинна містити в собі підсолоджувачів, цукру, сторонніх фруктів або ароматизаторів. Міцною заваркою чорного чаю змочують ватний диск і акуратно протирають повіки дитини, прагнучи їх акуратно трохи підняти. Силу висловлювати заборонено.

При відсутності хороших результатів від проведеної дії, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні.

Основою закритих повік у двотижневого кошеня може бути:

  • Запалення слизових оболонок ока-кон’юнктивіт. Крім відсутності відкриття, спостерігаються сльозотеча у кошеняти, його хвилювання. Спеціаліст після огляду дитини підтвердить або спростує наявність патології і призначить м’які препарати, що дозволяють позбутися від проблеми. Самостійне лікування в побутових умовах може відбитися плачевно на стані кошеня.
  • Симблефарон-патологічне зрощення області століття. Процес супроводжується не тільки закритими очима у малюка кошеня, але і присутністю гнійників на столітті. Спеціаліст вибере необхідні препарати, що дозволяють видалити інфекцію і допомогти кошеняті відкрити очі. Якщо від консервативного лікування не буде ефекту, рекомендується проведення своєчасного втручання.

Період від виникнення кошенят на світ до моменту відкриття очей змінюється у кішок, в залежності від породи, віку матері-кішки, породних особливостей. Для того щоб уникнути самих різних інфекційних хвороб, що провокують розвиток кон’юнктивіту у маленьких кошенят, потрібно дотримуватися запобіжних заходів.

Важливо, щоб коробка з потомством кішки розташовувалася в тихому, спокійному місці без яскравого світла. З метою попередження зараження, можна акуратно витирати не відкрилися очі малюків теплою чистою водою. Доводиться стежити за чистотою підстилки, на якій знаходяться кошенята і сама кішка.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close