Холестерин для кішок

Холестерин-своєрідне речовина, що входить до складу мембран клітин. Це ключовий компонент, який сприяє утворенню безлічі молекул. Наприклад, холестерин корисний для правильного продукування стероїдних гормонів, ряду вітамінів групи в, солей жовчних кислот. Відсоток молекул холестерину, що надходять в організм поряд з їжею, невисокий.

Відповідальні за утворення холестерину в організмі – гепатоцити (клітини печінки). Рівень холестерину важливий, так як вважається показником функціонування самої печінки.

Значення холестерину для кішок

За відомостями вчених, більше 75% відсотків холестерину в первісному вигляді (холестерол), виробляється в гепатоцитах. Інша частина надходить в організм тварини поряд з продуктами харчування.

Характерна риса холестеролу-нерозчинність у воді. Він транспортується між тканинними структурами і органами за допомогою формування нестандартних ліпопротеїдних комплексів.

У незайманому вигляді холестерин надходить в жовч, а ще може відчувати трансформації конкретно в жовчні кислоти.

Рівень холестерину в кров’яному руслі тварини здебільшого визначається процесом метаболізму ліпідів. Багато в чому це залежить від факторів спадковості, харчування кішки, стану печінки, нирок і ендокринних залоз.

Холестерин-важливий будматеріал для клітин тваринного організму. Він входить до складу мембран клітинних структур. Велику роль холестерин грає в процесі формування і зростання кісткових структур скелета. На частку холестерину припадати процес вироблення вітаміну Д, а ще засвоєння кальцію. Без холестерину не відбудеться вироблення стероїдних статевих гормонів.

Що значить збільшення або зниження холестерину у кішок

Холестерин прийнято розподіляти на» хороший «і»поганий».

В основі такого розподілу лежить те, що оточує холестерин. Переміщатися самостійно в організмі тварини холестерин не здатний. Перенесення речовини по клітинам організму виконується за допомогою транспортних білків і жирових з’єднань. Ліпопротеїди мають форму кулі, але мають відмінності в розмірах, щільності і також виділяються за складом.

Важливо систематично проводити профогляд кішки у ветлікаря, який в себе включає хімічний аналіз крові. Збільшення або зменшення рівня холестерину в кров’яному руслі вихованця, може говорити про розвиток значних патологій. Знання показників дає можливість визначити порушення на ранній стадії і почати раннє лікування.

Збільшення рівня холестерину в крові у кішки може вказувати на подібні патології, як:

 • атеросклероз, передінфарктний стан;
 • захворювання гепатобіліарної системи (цироз печінки);
 • патології в області ниркових структур (гломерулонефрит, хронічна форма недостатності нирок);
 • запальні процеси в підшлунковій залозі; в шлунково-кишковому тракті; ;
 • знижена робота щитовидки (гіпотиреоз);
 • брак вироблення нестандартного соматотропного гормону.

Збільшення рівня холестерину в крові у кішки з’являється в період виношування кошенят, а ще при ожирінні і прийомі ряду медичних препаратів (наприклад тіозідние діуретики, бета-блокатори, кортикостероїди).

Великий рівень холестерину може вказувати на розвиток подагри у тварини, а також наприклад якщо тварина харчується, багате жирами і звичайними вуглеводами (переважно недорогі корми бюджетного класу).

Зниження показників холестерину в крові у тварини також може вказувати на великі зміни в організмі. Важливо, щоб в організмі в усі часи був баланс.

Якщо рівень холестерину різко зменшується, це може вказувати на:

 • голодування;
 • кахексія;
 • важкі форми інфекційних хвороб;
 • процес некрозу в області печінки (відмирання гепатоцитів);
 • термінальну стадію цирозу печінки або злоякісне новоутворення-гепатокарциному; ;
 • затяжну форму серцевої недостатності;
 • мегалобластическую анемію.

Крім перерахованих вище причин зниження рівня холестерину в крові, показник може змінюватися при туберкульозі легенів і хронічної обструктивної хвороби легеневих структур. Зменшується рівень показників холестерину також у кішок, які отримують лікарську терапію із застосуванням кломіфену, естрогенів, інтерферонів.

Ветеринар ніколи не ставить точний клінічний діагноз на підставі єдиного хімічного показника. Для отримання чіткої картини потрібно проведення ряду інших лабораторних та інструментальних досліджень.

Профілактика дисбалансу холестерину в організмі кішки

Основа попередження дисбалансу-правильно організоване годування. Адекватне харчування необхідно вибирати господареві одночасно з ветеринарним фахівцем.

При підборі харчування беруть до уваги важливі показники – вік тварини, активність, життєвий образ, вага вихованця і особливості загального стану здоров’я (наявність хронічних хвороб).

Базові поради щодо профілактики:

 • вибір для вихованця харчування, багатого білками (вони потрібні для своєчасного відновлення пошкоджених клітин печінки);
 • вітамінні і мінеральні добавки-кожен день в організм дорослої кішки має надходити необхідна кількість корисних елементів для адекватної роботи всіх систем;
 • баланс харчування по вуглеводах і жирах — їх не повинно знаходитися дуже багато, але і не можна повністю викреслювати компоненти з харчування (в іншому випадку буде нестача енергії);
 • відмова від годівлі кормами з барвниками та консервантами штучного походження.

Важливо стежити за тим, щоб тварина не переїдало. Набір ваги різко погіршує ситуацію, провокуючи порушення у всіх системах організму. Краще годувати кішку дрібно, 3-4 рази на день, не допускаючи переїдання.

Щоб організм вихованця працював правильно, слід прибрати з харчування їжу, багату щавлевої кислотою і азотистими екстрактивними речовинами. Ці компоненти міститися в свинині і грибах. Під забороною смажені страви і жирні продукти з молока. Не рекомендується включати в раціон при натуральному годуванні такі продукти як капуста цвітна, салат, петрушка і селера.

З метою підтримки балансу рівня холестерину у кішки необхідно постійно відвідувати ветлікаря з діагностично-профілактичною метою. Це дасть можливість вчасно визначити початок патології і вжити заходів щодо його ліквідації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close