Грип у кішок

Вірусні інфекції вражають вихованців проживають в будинку дуже часто. Найбільш вразливим місцем в організмі, вважається респіраторний тракт, адже це справжній перший бар’єр. Одним з часто діагностуються хвороб респіраторного тракту у кішок вірусного походження, вважається котячий грип.

З людським грипом це не має нічого спільного, але в собі несе особливу небезпеку для життя кішки. Базовими ознаками патології є пригнічений стан вихованця, а ще виділення з області очей і носових ходів.

Чи може кішка інфікуватися грипом

Основою котячого грипу ставати кальцівірус кішок або ж герпетична хвороба. Інфікування несе велику небезпеку для життя тварини. Як при зараженні кальцівірозом, так і герпесвірусом, у кішки з’являється витікання з очей на тлі процесів запалення кон’юнктиви, кашель, нежить і чхання. Крім цього, кішка втрачає апетит, зустрічається млявість і гарячковий стан.

У порожнині рота з’являються виразкові ураження, сильне слинотеча, виділяється ексудат з очей і носових ходів. Найбільшу небезпеку котячий грип несе для тварин з ослабленою імунною захистом – невеликі кошенята, літні вихованці. Не виключено і летальний результат.

Небезпека котячого грипу в розвитку складнощів. Дуже часто діагностується запалення легеневих структур. На тлі інтоксикації, кількість поживних речовин зменшується. Може з’являтися пронос і блювота, провокуючи дегідратацію.

Котячий грип широко популярний серед домашніх кішок і мігрує серед тварин. Існує певна група ризику, в яку входять:

 • кішки, які проживають скупчено (розплідники і притулки);
 • не вакциновані тварини;
 • маленькі кошенята;
 • старі тварини;
 • кішки з імунодефіцитом.

Крім герпесвірусу і кальцівірусу, основою появи котячого грип, можуть ставати патогенні бактерії, наприклад бордетелліоз і хламідофілліоз.

Чи може кішка інфікуватися від людини грипом

Зараження кішки грипом від людини і навпаки не можливо, так як провокують захворювання різні патогени. Але є ряд штамів грипу, вони дуже швидко мутують і підлаштовуються під зовнішнє середовище. Тому в недалекому майбутньому можливість зараження кішки грипом від людини можливий.

Симптоми грипу у кішок

Період від моменту проникнення патогена в організм кішки до початку прояву характерної симптоматики, може змінюватися від пару днів до 2-ух тижнів. Інфікування кальцівірусом або вірусом герпесу відрізняється виявленням наступної симптоматики:

  і нежить;

 • виділення нестандартного ексудату з очей;
 • сильна млявість і байдужість улюбленця;
 • втрата кішкою апетиту; гарячкові стану.

Прояв клінічної картини і її тяжкість залежить від багатьох показників. Деякі кішки, заражені грипом, можуть майже не змінюватися в поведінці. У інших же, виникнення захворювання відрізняється важкими ознаками.

В основному, інфікування вірусом герпесу, протікає істотно серйозніше із запаленнями кон’юнктивальної оболонки і виразками на рогівці. Спровокувати герпесвірус важкі види фарингітів, які призводять до анорексії. У більшості випадків котячий грип призводить до трахеїтів і довгого кашлю.

Поразка кішки кальцівірусної інфекцією, що не вимальовується подібними симптомами. Легкі симптоми нежиті, виразки на слизовій мови, неба і губ, властиві для кальцівіроза. Крім цього, хвороба може проникати в хрящові тканинні структури, провокуючи запалення суглобів – артрити, що проходять самостійно. Дуже маленькі пацієнти страждають від запалень легеневих структур.

Небезпека грипу полягає в розвитку складнощів. Часто вірусні інфекції супроводжуються інфікуванням патогенною бактеріальною мікрофлорою. На цьому тлі з’являються риніти, кон’юнктивіти і запалення легенів.

Хороша робота імунної системи дає можливість швидко впоратися з грипом, але в більшості випадків з’являється ризик складнощів. Важкі випадки захворювання можуть мати тривалість більше декількох тижнів. На тлі того, як кішка перехворіла котячим грипом, можливий розвиток постійного риніту.

Лікування грипу у кішок

Поява клінічних ознак грипу у кішки-привід негайно звернутися до ветеринарної клініки за допомогу. Доктор проведе ретельну перевірку, в себе включає збір анамнезу, ретельний клінічний огляд і призначення лабораторних досліджень. Зразки виділень беруться з області очей або порожнини рота для подальшого дослідження. На поживних середовищах висаджують і ростять культури, а ще проводять серологічні дослідження.

На основі отриманих даних ветеринарний фахівець призначає терапію, що включає симптоматичне і підтримуюче лікування. Підозрюючи наявність складнощів у кішки на тлі грипу, наприклад як запалення легенів, фахівець може призначити додатковий ряд досліджень. Вторинні бактеріальні інфекції вимагають введення антибіотиків. Також призначаються інгаляції при важких випадках закладеності носових ходів і проблеми з диханням у кішки.

Тварини при інфікуванні вірусом котячого грипу, можуть відмовлятися від корму. Пов’язано це перш, за все з тим, орган нюху не може виконувати власну функцію. Не відчуваючи запахів, кішка не відчуває бажання їсти. Збільшити апетит, володар може, застосовуючи для годування корми з дуже високими ароматичними властивостями, наприклад тими, які призначаються для маленьких кошенят. Привабливість корму збільшується при підігріві їжі. Корм краще купити м’який в желе.

Якщо тварина страждає від анорексії на тлі відсутності апетиту при важких формах котячого грипу, застосовують годування через спеціалізований зонд. Відсутність надходження поживних речовин в організм затягує видужувальний процес. Правильна дієта дає можливість уникнути зневоднення і заповнює нестачу нутрієнтів в організмі.

В єдиній схемі терапії грипу у кішок використовуються знеболюючі та протизапальні засоби, що знімають відчуття незручності. Допомога в боротьбі з інфекцією надає введення інтерферону, нестандартного білка, що є нормальним для здорового організму. Інтерферон бореться з вірусами, даючи можливість організму успішно відновлюватися на тлі захворювання. Відзначено, що найбільша ефективність досягається під час використання інтерферону на ранній стадії.

Для лікування очей при вірусних інфекціях призначаються ліки з інтерфероном у вигляді очних крапель і лініментів. Проти герпетичної інфекції ефектними виявляються Трифлуридин, Цидофовір. Безпечним засобом в лікуванні вірусних інфекцій вважається людський препарат-Фаміцикловір. Використовують лікувальний засіб перорально, тим більше у важких випадках розвитку патології.

Велике значення в лікуванні самих різних інфекційних хвороб має правильно організований догляд за пацієнтом. Систематично необхідно проводити чистку носових ходів від підсохлих кірочок. Куточки очей протирають марлевим тампоном, заздалегідь змоченим в антисептичному розчині. Вихованець повинен міститися в сухому і теплому приміщенні.

Тварини після перенесеного захворювання, є довгий час носіями інфекції, виділяючи її в що знаходиться навколо середу. Ознак захворювання у кішки немає, але вірус грипу виділяється одночасно зі слинним секретом, слізної рідиною і закінченнями з носа.

У більшості випадків, кішки, які перехворіли вірусним захворюванням, що провокує грип, вважаються рознощиками інфекції довгий час. Але буває і так, що носійство мінімально якщо є наявність патогена в організмі. У стресових ситуаціях вірус виділяється в що знаходиться навколо середу.

Крім герпесвірусної інфекції, грип провокують і кальцівіроз. Після одужання носійство кальцівірусної інфекції триває пару тижнів або місяців. Через 2-3 місяці вірус гине в організмі кішки.

З метою попередження зараження кішкою грипом, слід дотримуватися ряду правил. Серед ключових профілактичних заходів значаться:

  . Зменшити небезпеку зараження грипом дає можливість імунізація від вірусів герпесу і кальцівіроза. Проводити вакцинацію потрібно незалежно від того, має кішка безкоштовний доступ на вулицю чи ні, адже інфекцію може принести володар на власному взутті або верхньому одязі. Необхідно виділити, що повного захисту від захворювання не може забезпечити жодна вакцина. Але імунізація дасть можливість не допустити розвиток небезпечних складнощів, дуже часто з’являються на тлі зараження грипом. Вакцину необхідно підбирати хорошу від відомих виробників. В іншому випадку, не виключено ризик розвитку значних складнощів.

 • Постійна дезінфекція приміщення, в якому живе домашній вихованець. Якщо в будинку живе не одна, а кілька кішок, потрібно систематично проводити заходи попередження. Дуже важливо проводити регулярну обробку приміщення, якщо одна кішка вже заражена. З метою попередження необхідно ізолювати хвору тварину від здорових. Важливо пред’явити окремий посуд вихованцеві, а ще уникати в приміщенні, де міститься хвора тварина, зайвих меблів. Котячий лоток теж краще пред’явити окремий.

Приміщення потрібно підтримувати в чистоті, систематично проводити вологе прибирання. Однаково важливо забезпечити достатню вологість приміщення, систематично провітрювати кімнату. Профілактика в себе включає вибір якісного раціону харчування у якого в складі будуть всі необхідні нутрієнти, вітаміни і мінерали для підтримування відмінного здоров’я.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close