Фарингіт у собак

Процес запалення в області слизових оболонок, м’яких тканинних структур глотки з захопленням лімфатичних вузлів, називається фарингіт. Захворювання поділяють на первинне і вторинне. Також фарингіт може протікати в гострій або хронічній формі.

На практиці ветеринарних лікарів зустрічаються виразкові, крупозні і катаральні типи фарингітів. Володар тварини при появі відмінних ознак запалення тканин глотки, повинен звертатися до ветеринарної клініки за допомогою. Потрібно розуміти, що може спровокувати розвиток запалення в глотці, і які методи лікування існують.

Причини хвороби

Факторами, що провокують розвиток первинного типу запалення тканин глотки, вважаються повне переохолодження слизових оболонок і протікання банальних застуд у тварини. Основою розвитку первинного фарингіту у собаки ставати-споживання тваринам надмірно холодної їжі, наявності патогенних мікроорганізмів в горлі, а ще вірусів і грибків. Виявитися причиною запалення і розвитку фарингіту також може прийом деяких медичних препаратів, що носять «драконящих» характер по відношенню до тканин глотки.

Подразнення слизової оболонки глотки відбувається при впливі сильних лугів і кислот, а ще при вдиханні небезпечних випарів. Механічне пошкодження горла відбувається при попаданні загострених чужих предметів (наприклад, уламків кісток). Патогенна мікрофлора, що осідає на верхній частині слизової в області глотки, починає активний вплив, проникаючи глибше в тканини і провокуючи запалення структур лімфатичної системи.

Симптоми і діагностика фарингіту у собак

Одним з перших ознак проблем в області горла у вихованця, ставати відмова від їжі. Тварина повністю або частково відмовляється від прийому корму. Якщо є наявність сильного голоду, собака може їсти невеликими шматочками, ковтаючи їжу дуже обережно. Зустрічається гіперсалівація (дуже високе виділення слинного секрету). Нестандартними симптомами фарингіту у собак, вважаються:

  • раптовий кашель;
  • порушення процеси дихання (задишка);
  • зміна забарвлення помітних слизових оболонок-синюшність;
  • набряклі явища в районі слизових оболонок.

При розвитку фарингіту вихованець намагається виконувати мінімум рухів, але дихання і частота пульсу збільшується. У більшості випадків, вірогідна поява гіпертермії-збільшення температури тіла на 1-2 градуси. Тварина виснажене, намагається обережно ковтати слину, при цьому не витягаючи шию.

На огляді у фахівця тварина проявляє хвилювання через дискомфортних почуттів. Доктор відзначає припухлість і гіперемію слизових оболонок глотки. Поверхня покрита високою кількістю секрету (слизу). Якщо у собаки розвинувся крупозний фарингіт, відзначається фібринозна плівка на поверхні глотки. У більшості випадків діагностується непрохідність глотки в результаті сильного набряку.

При постановці діагнозу проводитися обов’язкова диференціація. Фарингіт за симптоматикою нагадує розвиток значних вірусних інфекцій, інвазій, доброякісних і злоякісних новоутворень або проникнення чужих тіл.

Лікування фарингіту у собаки

Після ретельного клінічного огляду та доведення діагнозу фарингіт, ветлікар розробляє план лікування враховуючи специфіки пацієнта. Для полегшення стану тварини, потрібно переглянути раціон харчування. Їжа повинна бути рідкою, злегка підігрітою. Перевагу віддають не жирним супів і вареним слизовим каш. Від сухого корму на момент лікування краще відмовитися.

З метою пом’якшення симптоматики запалення глотки, хворий собаці накладають теплі компреси, роблять втирання мазей. Хороший лікувальний ефект отримують від фізіопроцедур. При діагностованому фарингіті у собаці наказують прогрівання області горла лампами Мініна. Також прекрасно діє на видужувальний процес застосування УВЧ-терапії.

Роздратовані слизові оболонки глотки потрібно зрошувати спеціалізованими розчинами з дезінфікуючими властивостями. Застосовуються розчин фурациліну, слабкий марганцовочний розчин або фізрозчину. Якщо знадобиться призначаються інгаляції з йодом або м’ятою. Підтверджена бактеріальна природа походження фарингіту у домашнього вихованця, вимагає проведення курсу антибіотикотерапії. Призначаються протимікробні засоби і сульфаніламіди, згубно які впливають на патогенну бактеріальну мікрофлору, що викликала роздратування, запалення і набряк слизової глотки.

З метою попередження розвитку фарингіту, потрібно дотримуватися ряду правил.

Перш за все, слід уникати переохолоджень собаки. Необхідно стежити і за харчуванням собаки, запобігаючи поїдання тваринам грубих кормів, холодної їжі, чужих предметів, здатних порушити цілісність слизової глотки.

Не можна допустити контакт тварини із засобами домашньої хімії. Велику роль в профілактиці розвитку самих різних хвороб організму вихованця, в тому числі і фарингітів, грає нормалізація роботи імунітету. При хороших захисних функціях організму, будь-яка хвороба проходить з невеликими симптомами, а тварина швидко йде на поправку.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close