10 найдорожчих у світі страв

Їжа

robertss 31.08.2023 Article

У багатих свої примхи. Хочете дізнатися, чим харчуються люди, які не рахують гроші?

Усі, хто цікавиться трендами у світі їжі, рано чи пізно задаються питанням — яка ж страва найдорожча? Ось 10 страв, за які доведеться віддати чимало грошей.

1. Суп із ластівчиних гнізд

Суп із ластівчиних гнізд

Одна порція такого «першого» може коштувати 100 доларів. Суп варять із їстівних пташиних гнізд, у яких міститься пташина слина. Страва здавна вважається в Китаї делікатесом через свою рідкісність, унікальний смак і корисні властивості.

2. ікра іранської білуги

Ціна якісної чорної ікри завжди висока, але ікринки іранської білуги виводять поняття «дорога ікра» на новий рівень. Делікатес продається за 35 тисяч доларів за кілограм. Це найдорожча ікра у світі. Ціна складається з кількох чинників: по-перше, іранська білуга — дуже рідкісна риба. По-друге, вона нереститься, коли її вік коливається між 60 і 100 роками. Тому її ікру складно і чекати, і збирати, і купувати.

3. Самундарі Хазана

Унікальний вид каррі, який готується з морськими гребінцями, цілим лобстером, золотом та ікрою, обійдеться у 2700 доларів. Назва цієї страви перекладається як «Морська насолода».

4. кавун «Денсукі»

Усі люблять кавуни, але цей — особливий, запевняють його виробники. Він коштує 200 доларів, і, за словами тих, хто його вирощує, він настільки ж смачніший, солодший і корисніший за звичайний кавун, наскільки дорожчий. Його вирощують за унікальною технологією в Японії, а японці дуже цінують ексклюзивні речі.

5. Морозиво із золотом

Морозиво із золотом

Коли ми чуємо «Морозиво сандей», ми думаємо про пломбір з купою різних солодких топінгів і добавок. Це дуже смачний і бюджетний десерт. Але не в цьому випадку! У Нью-Йорку вам запропонують сандей за 1000 доларів, прикрашений золотом і солодкою ікрою. Його роблять за спеціальним замовленням і подають із 18-каратною золотою ложкою.

6. Трюфельний мадлен

Шоколатьє з Данії створив справжній шедевр — найдорожчий у світі шоколад, трюфельний мадлен. Його продають у чудово оформлених коробочках за 250 доларів. Справжній трюфель вкритий оболонкою з високоякісного шоколаду, і смак у нього просто божественний.

7. Білі трюфелі з Альби

Ці гриби ростуть на півночі Італії і зустрічаються вкрай рідко. Ціна за один гриб може сягати 330 тисяч доларів!

8. Копи Лувак

Це особливий вид кави, який готується з неперетравленого рідкісною твариною кавового зерна. Так-так, ви не помилилися! Азіатська пальмова цивета (щось між борсуком і куницею) харчується здебільшого кавовими зернами, а ті, що вона не перетравила, люди ретельно збирають і продають за досить кругленьку суму. Чашка кави з таких зерен може коштувати 80 доларів, а однофунтовий мішок Копі Лувак часто продають за 600 доларів.

9. Гриби матсутакі

Це рідкісні та дуже ароматні японські гриби. Різновидів їх багато, і найдорожчі можуть продаватися за 1000 доларів за кілограм, а ціна дешевих коливається в районі 100 доларів.

10. Королівська диня Юбарі

Зростає ця диня в Японії, і, залежно від урожаю, її ціна зростає або, навпаки, падає. Зараз за дві такі дині ви віддасте всього-на-всього 250 доларів, а в «голодний» рік одному мільйонерові довелося викласти за цей рідкісний фрукт 29 тисяч кровно зароблених американських доларів.

Позначки:
close