Як зробити клітку для хом’яка своїми руками?

Як зробити клітку для хомяка своїми руками? - Ветеринар

У більшості з нас проживають у будинку улюблені улюбленці, яких ми обожнюємо і намагаємося доглядати за ними, годувати найпрекраснішим кормом і захоплюватися їхніми милими мордочками, розчулюючись цією беззахисністю і наївністю.

Як зробити клітку для хомяка своїми руками? - Ветеринар

Однак, деяким вихованцям жити в будинку “на волі” не можна. Тому їм необхідні власні невеликі будиночки, де вони зможуть розслабитися, спати і завжди відчувати себе зручно. У цій статті ви дізнаєтеся про те, як же зробити клітку для хом’яка своїми руками. Зробити будиночок для улюбленого улюбленця не складе величезних труднощів. Робиться він дуже легко, а матеріали ви легко знайдете у себе вдома або ж у найближчому магазині.

Вартість саморобної “квартири” для хом’яка однозначно буде меншою за ціну будь-якої магазинної клітки.

Характеристики конструкції

Клітку для невеликого улюбленця власними руками можна зробити з таких матеріалів, як пластик, дерево, коробка, контейнер. Також можна поселити хом’яка в зручний для нього акваріум. Однак якщо ви віддаєте перевагу акваріуму, то краще вибирайте виріб у формі прямокутника.

Конструкція клітки має бути зручною для звірка, іншими словами не дуже маленькою, щоб хом’яку було дуже зручно перебувати в ній. Наприклад, звичайний варіант — це клітка розміром 50 на 40 см, а у висоту від 20 см. Подібне житло буде дуже зручним для вихованця.

Розміри

 • Класична клітка — 50 на 40 см. Висота — 20 см.
 • Площа середньої за розмірами клітки становить 70 на 60 см. Висота має бути не менше 30 см.
 • Велика клітка — 90 на 80 і заввишки від 40 см.

Форма

Форма клітки для хом’яків може бути різноманітною. Однак підходящою вважається прямокутна. Не досить гарною формою буде квадратна або кругла. Клітка може бути двоповерховою, якщо у вас, наприклад, не один, а кілька хом’ячків. Якщо Ви захочете робити двоповерхову клітку, то в даному варіанті вам доведеться ґрунтовно повозитися. Але не звертаючи уваги на це, результат затьмарить всі очікування, оскільки будиночки в 2 поверхи вважаються найзручнішими для невеликого звірка.

Можна зробити багатокутну клітку. Але для цього необхідно пам’ятати, що якщо ви підбираєте власне цю форму для власного вихованця, то житло має бути досить просторим і не маленьким.

Яку б форму ви не підібрали, завжди необхідно не забувати про вентиляцію клітки, щоб звірку було зручно в тих умовах, у які ви його помістили.

Як зробити?

Зробити саморобну клітку для хом’яка вдома легко. Зробити житло можна навіть з матеріалів, які завжди під рукою, які напевно знайдуться в кожному будинку. Тут ви зможете дізнатися про декілька оптимальних варіантів, які вважаються стандартами для побудови клітки для хом’яків.

Клітка з пляшок зроблених із пластику

Щоб зробити житло хом’яку з пляшок, зроблених із пластику, вам будуть потрібні 3 пляшки місткістю 6 л.

 • Спочатку потрібно відрізати горлечко, відступаючи від кришки приблизно 8-10 см.
 • Виріжте серединку кришки (шайбочку з різьбленням).
 • У бічній частині пляшки зробіть отвори, що дорівнюють діаметру кришки від горлечка. Схожі отвори слід приготувати тільки у 2-ух пляшках, а в останній зробити отвори по обидва боки. для того, щоб об’єднати пляшки, вам доведеться через отвір на одній із них просунути відрізану шийку, але так, щоб вона проходила і через отвір другої пляшки.
 • для того щоб закріпити пляшку всередині, зафіксуйте горлечко шайбочкою з різьбленням.
 • Подібним чином закріпіть третю пляшку до тих двох.
 • На дні пляшок зробіть маленькі отвори для мотузки, щоб будиночок можна було переносити або підвішувати куди-небудь за великої потреби. Проведіть надійну мотузку через зроблений вами отвір.

Таким чином, у вас виходить зробити трикімнатну “квартиру” для власного вихованця.

Якщо вам потрібно очистити і прибратися в одній з “кімнат”, то ви без зусиль можете від’єднати пляшку від іншої, шляхом відкручування шайбочки.

З коробки

Другим звичайним способом зробити клітку вважається створення її зі звичайної коробки з картону, наприклад, від взуття. Однак дно коробки доведеться наповнити тирсою або спеціальним наповненням. Також не потрібно робити клітку з маленької невисокої коробки, інакше тварина здатна з легкістю покинути територію власної “квартири”. Віддавайте перевагу великим просторим коробкам з набагато вищими бічними сторонами.

З дерева

Також можна спорудити клітку з простого дерева. Такий спосіб важчий, якщо порівнювати з попередніми двома, однак, будиночок, виконаний з дерева, буде набагато міцнішим і привабливішим на зовнішній вигляд.

Для того щоб побудувати його, вам будуть потрібні пасатижі, двосторонній напилок, алюмінієвий дріт, пензлик для малярних робіт, електролобзик (якщо немає, то можна замінити циркуляркою), сітки з дрібними осередками, бокорізи, фарби по металу, фанера.

Каркас.

 • Для початку вам належить зробити собі креслення для простоти і далі відповідно до нього виконувати будову.
 • Зафіксуйте сітку на підлозі і виріжте з неї необхідні вам деталі.
 • В отриманих заготовках необхідно зробити отвори, які слугуватимуть дверима і віконцями. Не залишайте гострі виступи, щоб звір не поранився, завжди їх вирівнюйте.
 • Пройдіться по решітці фарбою або очистіть її за допомогою уайт-спіриту.
 • Сформуйте дверні затискачі за допомогою алюмінієвого дроту.

Щойно ви сформували каркас, потрібно приступити до палету.

 • Зробіть малюнок потрібних параметрів на ПВХ-листі та відріжте непотрібне (те, що залишилося, викидати не варто, оскільки це стане в нагоді для виробництва бортів).
 • Далі, борти потрібно приклеїти з боків, однак для початку потрібно звірити їхні параметри, де висота дорівнює 10 см, довжина для бічних сторін — 42 см, а в задній і передній частині — 52 см.
 • Рейками із пластику потрібно проклеїти сторону, яка знаходиться всередині стику піддону і бортика.
 • Потім необхідно закріпити стик між бортами і піддоном для більшої надійності кріплення. Робиться це за допомогою пластин у 6-8 см. Для куточка необхідно по 2 пластини з параметрами 8 на десять сантиметрів.
 • Якщо ви захочете зробити ніжки для будиночка, то вам будуть потрібні 16 шматочків пластику 5 на 5 см. Приклейте кожні 4 між собою. Це ніжки для конструкції, яка вийшла. У готовий піддон перемістіть каркас.

Із пластикового контейнера

Зробити будиночок для хом’яка з пластикового контейнера — найбільш простий з усіх варіантів.

Для того щоб приготувати будинок, вам всього то знадобиться зробити розпеченим паяльником пару отворів для повітря. Також можете зробити отвір для дверцят. Дно контейнера заповніть наповненням або тирсою.

З акваріума

Ви можете перетворити будь-який досить вільний акваріум на житло для хом’яка. Потрібно тільки наповнити дно акваріума спеціальним наповненням і поставити туди все, що необхідно для звірка на кшталт миски, поїлки і колеса. Можна поставити дерев’яні або ж пластмасові драбинки.

Акваріум має бути щонайменше 20 см заввишки і завдовжки близько 40-50 см. Бездоганною формою вважається чотирикутна форма. Найбільш дискомфортними формами акваріума для хом’яка будуть кругла або квадратна.

Як облаштувати?

Облаштувати будиночок для невеликого звірка не вважається важкою справою. У клітку вам потрібно буде покласти якусь підстилку на дно або ж спеціалізований наповнювач, який ви легко знайдете в будь-якому зоомагазині, можна наповнити дно тирсою. Також у клітці варто поставити поїлку і миску для корму. Крім цього, для хом’яка, в основному, ставлять колесо. Це необхідний мінімум, який має бути дотриманий, якщо Ви хочете, щоб вашому улюбленцю було з максимальною зручністю у власному житлі.

Цікаві варіанти

Хочемо представити для вас кілька цікавих прикладів того, як можна облаштувати будиночок для хом’яка. Ви зможете повторити це самі з матеріалів, які завжди під рукою, і за допомогою вищевказаних порад:

 • саморобний двоповерховий дерев’яний будиночок для великого сімейства маленьких звірків;
 • застосування акваріума;
 • житло з простого пластикового контейнера;
 • хороший варіант із дерева та скла;
 • ще один незвичайний спосіб, як облаштувати клітку для хом’яка зі звичайного акваріума;
 • найпростіший спосіб зробити будиночок для хом’яка зі звичайної коробки з картону з невеликими витратами і зусиллями;
 • житло для невеликого звірка зі звичайної клітки для папуг.

Висновок

Який би спосіб облаштування клітки для хом’яка ви не підібрали, завжди необхідно не забувати про вентиляцію, інакше ваш вихованець може задихнутися або захворіти. для того, щоб звір почувався з максимальною зручністю, не забудьте також і про те, що клітка не повинна бути дуже невеликою або низькою.

Висота будь-якої клітки для хом’яка, в основному, становить не менше 20 см. Не ставте будиночок звірка біля радіаторів опалення, тим більше взимку, остерігайтеся потрапляння на нього прямих сонячних променів. Як можна помітити, побудувати клітку не вважається важкою справою, а матеріали для будівництва є буквально в будь-якому будинку.

Про те, як зробити будиночок для хом’яка власними руками, дивіться в наступному відео.

Позначки:
close