Як привчити кошеня до лотка

Заводячи вихованця в будинку, володар повинен запастися терпінням, щоб привчити улюбленця до лотка. Кішки, відносяться до незалежних тварин, не терплять насильства, тому привчання має бути максимально спокійним. Господареві варто запастися терпінням.

Примус і фізичне насильство у вигляді тикання носом в калюжу або купу – призводить до прямо зворотного ефекту. Озлоблене тварина може почати мстити, а асоціації з лотком будуть виключно погані.

З якого віку необхідно починати привчати

Починати привчання улюбленця до лотка потрібно з найперших днів виникнення маленького кошеняти в будинку. У перші пару днів, експерти радять не давати допуску тварині в усі домашні приміщення. Але дані приміщення повинні бути добре оснащені для комфортабельного існування улюбленця.

Дуже потрібними пристроями для комфортабельного перебування кішки в будинку, вважаються:

  • миски для води і корму;
  • лежанка або будиночок;
  • лоток з наповненням;
  • когтеточка і іграшки.

Якщо в будинку перебувати більше кішок, необхідно потурбуватися про те, щоб у кожної тварини був власний лоток.

Професійні заводчики рекомендують, щоб лотків було на 1 більше, ніж котів. Для одного кошеня, має бути підготовлено 2 лотка, розставлених в найрізноманітніших частинах будинку.

Швидко привчити до лотка кішку легко. Щоб це зробити потрібно потурбуватися про те, щоб місце було відокремлене, захищене від протягів і домашніх приладів. Кішки люблять усамітнюватися в темряві, де не буде шуму від пральки або холодильника. Приміщення, в якому знаходитися лоток улюбленця, не повинно закриватися. Наявність безкоштовного доступу-чудовий факт для швидкого привчання кошеня до лотка.

Підбирати майбутній котячий туалет теж потрібно дуже ретельно. Важливо підбирати лоток з екологічно чистого пластику, легко миється і не створює електризації. Рекомендується, щоб в лотку була спеціальна сіточка, що дозволяє залишати лапки кота чистими після походу в туалет. Мити такий лоток дуже легко.

Також рекомендується підбирати лоток з високими бортами, наповнюючи його силікагелем, що утримує запахи і швидко вбираючи вологу. Це дасть можливість не дозволити виникнення нестандартного запаху в квартирі котячої сечі.

У певних зоомагазинах можна зустріти лоток для кішок у вигляді будиночка. Ідеальним цей варіант буде для квартир, де пред’явити тварині індивідуальне приміщення буде не легко. Негативними сторонами подібного пристрою вважається складність в його миття.

Вибираючи наповнювач для котячого туалету, потрібно, щоб він підходив смакам самої тварини. Деякі кішки вважають за краще деревне наповнювач, інші ж навпаки, віддають перевагу силікагелевому. Плануючи зміну наповнювача для улюбленця, наприклад заміну бентонітового на силікагель, варто запастися терпінням. Додають новий вид наповнювача для котячого лотка потроху, знижуючи кількість колишнього.

Дії власника

Головне до чого прагнути — відчувати себе в безпеці. Привівши в будинок кошеня, не варто заважати його бажанням сховатися в прихованому місці. Пообнюхавшись і звикнувши до нових запахів і звуків, маленький вихованець вийде, в пошуку їжі.

Господареві необхідно бути поруч, і після того, як дитина поїсть, м’яко отруїти його в сторону лотка. Не потрібно тягнути і нести дитину на руках. Поруч з кошеням можна посидіти якийсь час, обов’язково похваливши після успішного походу. Відразу приступити до прибирання і очищення лотка фахівці не радять. Важливо щоб вихованець вловив зв’язок між запахом і місцем. Поки кошеня не почне думати, що до чого, повторити такі ж дії потрібно кілька разів.

Процес привчання до лотка кішки вже в набагато старшому віці, не особливо відрізняється від попередніх дій. Але в даному випадку складовою частиною буде наповнювач для лотка. У дорослому віці тварина більш вибагливі, мають власні вже усталені смаки і звички. Підібране з вулиці тварина, а ще взяте з притулку, добре справляють власну потребу в деревному або мінеральному наповнювачі.

Відразу пускати кішку прогулюватися по всьому будинку не вірно. Вихованець буде робити спроби відзначитися в найрізноманітніших кутах квартири з бажанням відзначити власну присутність, що не дуже бажано для самого домовласника.

Перший час, поки кошеня не привчений до лотка, рекомендується прибирати взуття з підлоги, так як це теж призводить до появи бажання цілити територію. Якщо господар кошеня має можливість регулярно стежити за твариною, то в подібному випадку дозволяється безкоштовний доступ кішки до всіх приміщень в будинку.

Місця непотрібних міток, потрібно обробляти спеціалізованими спреями, які можна купити в магазинах з товарами для тварин. У складі подібних спреїв знаходяться речовини, що знищують запах сечі і запобігають подальший «вандалізм» тут.

Що може перешкодити привчання

Основою проблем з привчанням до лотка, виступають різні фактори, як психологічного, так і соматичного характеру. Порушення в роботі сечовидільної та статевої системи, здатні спровокувати постійне бажання тварини справляти нужду. Сюди відносяться запалення сечового міхура, проблеми запального характеру в області матки або яєчників, сечокам’яна хвороба. Якщо процес привчання гальмуватися, слід звернутися за допомогою до професіоналів. В умовах ветеринарної клініки, доктор проведе детальний клінічний огляд і допоможе виявити причину неохайності кішки.

Велике значення має зміна гормонального положення організму тварини. Найчастіше, кішки, які привчені до лотка, але починають залишати калюжі в не призначених для цього місцях, виконують це заради розмітки території. Такі мітки в невстановлених місцях в собі несуть інформацію, яку кішка намагається донести до самців. Крім того, кішки досить соціальні тварини, які віддають перевагу спілкування з власними родичами.

Якщо власник не планує займатися розведенням, кішку і кота рекомендується стерилізувати. Давати гормональні препарати, що зупиняють прояв еструсу, ветеринарні лікарі не радять.

Це пов’язують з високим рівнем ризику розвитку побічних явищ. Регулярний прийом гормональних засобів для заглушення симптомів прояву тічки, призводить до розвитку небезпечних процесів запалення і розвитку злоякісних новоутворень.

Проблеми під час привчання до лотка можуть з’являтися через конфлікт, що виник між кішкою і її господарем. Основою відмови ходити на лоток у кішки, може бути поява в будинку нового вихованця. Відчуваючи конкуренцію, кішки починають цілити територію, виходячи за межі котячого туалету. Завдання власника-спробувати зменшити стрес у власної кішки з появою нового вихованця, незалежно від того, буде це маленьке кошеня або собака. Важливо, щоб тварина відчувала власну безпеку.

Найважливішим в процесі привчання тварини до лотка, вважається відсутність криків і фізичного впливу. Факторів, що провокують проблеми у кішки з туалетом, може бути кілька. Володар обов’язково повинен розібратися з причиною відмови. Так, спровокувати проблеми можуть:

  • Захворювання органів знаходяться всередині. Біль і дискомфорт, які відчувають кішкою при розвитку процесів запалення в області сечового міхура, кишкового тракту, призводять до того, що тварина відмовляється ходити на лоток у відведеному для цього місці. Запідозривши недобре, господар кішки обов’язково повинен відвезти улюбленця в ветеринарну клініку на огляд.
  • Зміна наповнювача для лотка. Звичайною основою відмови ходити на лоток у кішки, може бути наповнювач. Запах і консистенція наповнювача не завжди доводиться подобається кішці. В даному випадку, варто запастися терпінням і зробити спроби м’яко замінити підібраний наповнювач. Можна повернуться до старого наповнювача або ж чекати, коли кішка звикне до запаху нового.
  • Форма і колір нового лотка. Якщо Старий лоток кішки до якого вона звикла, вже вийшов з побуту, краще підбирати новий, максимально нагадує старий. Це дасть можливість уникнути стресу у тварини.
  • Зміна місця положення котячого туалету. Задумавши пересунути котячий лоток в інше місце, володар може стикнутися з тим, що тварина відмовиться на нього ходити. Можливо, в новому місці дуже багато сторонніх запахів або є шум від домашніх приладів.

Дуже невеликі кошенята-до 4 місяців, погано орієнтуються в просторі, тому проблеми з походом на лоток не вважаються особливістю. З віком, кошеня почне розуміти що до чого і управлятися з лотком легко.

Наприклад якщо кішка, яку потрібно привчити до лотка, вже доросла, важливо запастися терпінням. Процес привчання схожий з привчанням маленьких кошенят. Але тривалість даного процесу більше в кілька разів. Володар буде зобов’язаний показати власну перевагу і верховенство, пам’ятаючи про доброту і завзятість.

З появою в будинку кішки, особливо в перший день, важливо приділяти вихованцеві максимально власної уваги. Налагодивши зв’язок з кішкою за допомогою створення комфортабельних умови – смачної їжі, приємних слів і погладжувань, привчити його до лотка, навіть у дорослому віці, великих труднощів не складе.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close