Рейтинг кормів для собак великих порід в 2022 році корм для цуценят

Рейтинг кормів для собак великих порід в 2022 році корм для цуценят - Ветеринар

У власному виборі оптимального харчування для великого вихованця необхідно спиратися на принцип: корм для собак великих порід повинен не просто тамувати голод, а й допомагати зростанню і нормальному розвитку. При цьому неприпустимо, щоб він надавав побічні негативні дії на стан організму, наприклад, викликав алергії у тварини.

Особливості годування великих порід собак

Неправильно думати, що пес сам знає, що для нього корисніше, і дати можливість йому самому підбирати для себе ласі шматочки. Власне господареві потрібно правильно вибрати раціон.

Під час вибору оптимального корму для величезних порід собак потрібно пам’ятати про те, що в силу складання тіла у них особливо вразливі суглоби.

Протягом першого року життя щеня великої породи підвищує масу тіла в 70 разів. Однак при цьому необхідно врахувати, що вага росте швидше, в той час як скелет розвивається дуже повільно. Дуже швидко наростаюча маса тіла і зайве навантаження може погано відіб’ється на стані кісток, викликаючи їх різні захворювання і деформації суглобів.

Щоб уникнути допустимих складнощів зі здоров’ям, важливо дотримуватися певних правил по складанню харчування для собак великих розмірів. Налагодити хороший режим годування і вибрати корм, що відповідає потребам гігантів, допоможуть певні поради.

Обсяг разової порції

Як тільки новонароджене цуценя припиняє харчуватися молоком матері, в його раціон починають вводити прикорм – натуральні продукти або готові промислові суміші (сухі і консерви). Обсяг разового прийому їжі змінюється в більшу сторону в залежності від ваги і віку зростаючого цуценя:

Вік в місяцяхОбсяг разової порції / г
1-2100-200
2-3150-250
3-4250-450
4-8500-800
8-12800-1200

Інформація за нормативами годівлі готовими промисловими сумішами завжди вказана на упаковці. Вони можуть відрізнятися в залежності від марки і складу.

Кількість годувань в день

Даний показник також залежить від віку собаки. При складанні індивідуального режиму їжі для вихованця бажано дотримуватися наступного щодобовий розпорядок:

Вік в місяцяхКількість годувань
1-27
2-36
3-45
4-84
8-123

Після досягнення собакою віку півтора років їй бажано встановити дворазовий розпорядок прийняття їжі: ввечері і вранці.

Поживність

Для великих собак отличительно вживання високих обсягів корму. Але переїдання загрожує їм набором зайвої маси тіла і надмірним навантаженням на суглоби. Щоб повністю задовольнити голод і відшкодувати енергетичні витрати, корм повинен бути поживним і добре збалансованим.

Щоденна ідеальна норма калорій, одержуваних з кормом, для собак, вага яких може становити від 30 до 60 кг, дорівнює приблизно 53 ккал на 1 кг маси тіла. Для зростаючих цуценят ця норма вище вдвічі-близько 100 ккал на 1 кг ваги.

Підбираючи корм для невеликого вихованця, головне не забути врахувати, що його організм, що розвивається потребує набагато високопоживних раціоні якщо порівнювати з великою особиною . Задовольнити великий апетит можна, підібравши йому сухий корм. Шматочки різноманітного розміру доведеться довше розгризати, що сповільнить поглинання їжі і підвищить насичення.

Білки

У собак великих і величезних порід щоденна необхідність в них становить 4,5 г на кожен кілограм ваги. Для зростаючих цуценят даний показник більше в кілька разів. При цьому джерелом протеїнів повинні служити білки тваринного походження – рослинні не несуть для собаки потрібної поживної цінності.

Дуже часто вихованець, який веде розмірений міський життєвий образ, недостатньо рухається, щоб його організм переробив і засвоїв значну кількість білка. Його необгрунтовано надмірне вживання їжі може загрожувати проблемами з травленням, виникненням алергічної реакції.

У складі корму містяться приблизно в кілька разів більше калорій якщо порівнювати з білками і вуглеводами. Однак в кормах для цуценят їх зазвичай обмежують, роблячи більше поживність за рахунок протеїнової складової.

У дорослих гігантів необхідність в жирах становить 1,3 г в день на 1 кг маси тіла. Норма для зростаючих цуценят в кілька разів більше-2,6 г на 1 кг ваги кожен день.

Вуглевод

В основному, недостатньо добре засвоюються цуценятами. Зростаючих представників великих порід небажано годувати кашами.

Щоденна необхідність у вуглеводах у великої собаки дорівнює приблизно 10 г на 1 кг маси тіла. Зростаючим цуценятам потрібно забезпечити харчування в розрахунку 16 г вуглеводів на 1 кг ваги.

Вітаміни та мінерали

У період активного росту цуценя, його організм потребує додаткових макро — і мікроелементів. Їх потрібний зміст сприятливо відобразиться на стані імунітету і репродуктивних органів, зору, вовни, покриву шкіри собаки. А правильне співвідношення змінює кальцієво-фосфорний обмін і сприяє зростанню і появі скелета. Добре, якщо суміші які вже готові до застосування будуть містити:

 • вітаміни A, E, D, групи B;
 • кальцій і фосфор;
 • Омега-3, 6 жирні кислоти;
 • глюкозамін, хондроїтин.

Корми високого класу містять у власному складі поживні речовини в біодоступній для собак формі. У той час як недорогі суміші в себе включають погано засвоювані білки поганої якості і надлишок мінералів.

Класи кормів

Всі які можна побачити на ринку продукти поділяють в залежності від якості компонентів, їх поживної цінності і збалансованості.

Економ

Такі суміші відрізняються сумнівним складом, основа якого – відходи виробництва їжі. У них додані:

 • замість дуже хорошого білка субпродукти, тваринні жири, кісткове борошно;
 • наповнювачі у вигляді культур зерна;
 • штучні добавки: ароматизуючі речовини, підсилювачі смаку, барвники, Консерванти.

Рейтинг кормів для собак великих порід в 2022 році корм для цуценят - Ветеринар

Вживання аналогічних сумішей кормів не несе майже-що ніякої користі для тварини. Пропонувати їх вихованцеві допускається вкрай рідко.

Преміум

вважаються дуже поширеними. Годувати ними дорослих собак допускається, проте їх склад входить:

 • до 30% м’ясних компонентів. Основу складають субпродукти II категорії;
 • значний обсяг наповнювача у вигляді рисової крупи;
 • штучні барвники, ароматизуючі речовини, консерванти.

Якщо існує можливість купувати більш висококласний корм, не варто вибір свій зупиняти на продуктах преміум класу.

Суперпреміум

Суперпреміум

Високий клас цієї лінійки кормів забезпечується декількома Умовами:

 1. Технологією виробництва-щадним режимом температур обробки, що дає можливість зберегти всі цінні властивості продукту.
 2. Першосортними поживними елементами у власному складі, ідеальним балансом компонентів:

Собака, постійно харчується кормом класу суперпреміум, не потребує різноманітті харчування. Такі суміші оптимально врівноважені, в них додані поживні речовини, вітаміни, мікроелементи.

 1. Відсутністю штучних добавок.

Собака, постійно харчується кормом класу суперпреміум, не потребує різноманітті харчування. Такі суміші оптимально врівноважені, в них додані поживні речовини, вітаміни, мікроелементи.

У лінійці кормів суперпреміум класу також представлені різні дієтичні та оздоровчі склади, що призначаються для харчування собак з особливими потребами: страждають діабетом, гастритом, ожирінням, хворобами системи сечовиділення, алергічною реакцією.

Холістік

Виробники позиціонують їх як самодостатні і кращі корми з усіх інших, які можна вибрати для домашнього вихованця. Кажуть, що пес, який вживає їх з щенячого віку, майже не схильний до будь-яких хвороб. Завдяки цьому в лінійці холістік класу відсутні спеціальні оздоровчі та дієтичні раціони.

Такі суміші відрізняються особливим складом:

 • дуже якісне м’ясо (більше 50%);
 • овочі та фрукти;
 • ягоди і трави;
 • вітамінно-мінеральні добавки.

Всі інгредієнти заявлені як натуральні і екологічно чисті, такі ж тим, які могла б приймати собака в природній обстановці. Вибираються вони з тією умовою, щоб доповнювати один одного і все разом поліпшити біологічно процеси в організмі вихованця. Корми класу холістік обгрунтовано є дуже дорогими.

Рейтинг кормів для собак великих порід в 2022 році корм для цуценят - Ветеринар

Показники вибору

Щоб віддавати перевагу певній марці корму для собаки, необхідно звернути свою увагу на рекомендації виробника, зазначені на упаковці.

 1. Розмір вихованця. Корми компонуються в залежності від того, для якого розміру тварини призначаються.
 2. Порода. Гладкошерсті або довгошерсті, з довгим або укороченим стравоходом – ці та інші особливості тварини беруть до уваги виробники кормів.
 3. Вік. Кількість використовуваної енергії і активність метаболізму конкретно залежать від того, наскільки молодий пес.
 4. Особливе фізіологічний стан. Тічка, період виношування цуценят і лактації, відновлення після кастрації і стерилізації – ці всі особливості вимагають коригування харчування.
 5. Стан організму. Виробники виробляють різні лінійки кормів, що призначаються конкретно для собак, які потребують особливої дієті через існуючі проблеми зі здоров’ям: ожиріння, схильність до алергічної реакції, авітаміноз або, навпаки, гіпервітаміноз, стан після прийому медичних препаратів, операцій.
 6. Індивідуальні переваги смаку вихованця.

Рейтинг кращих кормів 2022 року

На основі даних про склад корму різних марок, який призначений для цуценят великих порід, і після вивчення думки собаківників можна скласти рейтинг кормів 2022 року, які найкраще відповідають потребам великих собак.

Відгуки ветеринарів

Павловська Катерина: по-максимуму наближеного до природного, природного раціону склад кормів Acana подобається собакам будь-якого віку. Частка м’ясних елементів може досягати 85%, решта припадає на овочі і фрукти. Найголовніша перевага корму-відсутність у складі продуктів з високим глікемічним індексом.

Круглов Олег: у складі кормів марки Orijen левова частка м’яса і зовсім відсутні субпродукти. Цей продукт прекрасно підходить для харчування великим активним собакам, які потребують джерела дуже хорошого білка.

Синельников Микола: у багатокомпонентний склад кормів марки Farmina N&D включені рідкісні інгредієнти: алое, стимулюючий травлення, або концентрат зеленого чаю, який має бактерицидні властивості. Також серед елементів є аналог незамінною для собак амінокислоти метіонін.

Склад корму може бути максимально наближений до ідеального. Але, не звертаючи уваги на це, зупинити вибір на якій-небудь певній марці варто після того, як є повна впевненість в тому, що конкретно даний корм сподобався вихованцеві і не провокує поганих наслідків після його вживання.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RcVuM2wtppUR0wQ3zHbBtcq playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Позначки:
close