Породи мармурових кішок

Породи мармурових кішок - Ветеринар

Мармурове забарвлення котячої шерсті є одним з дуже привабливих. Воно властиве для тварин різних порід. Дуже часто мармуровими народжуються вусаті представники бенгальської, британської та шотландської висловухої порід.

Породи мармурових кішок - Ветеринар

Краса таких вихованців, без сумніву, робить їх шалено популярними. У них можна закохатися з першого погляду. Сьогодні ми розберемо, які характеристики мають мармурові кішки різних порід.

Особливості забарвлення

У більшості випадків красивий мармуровий колір котячої шерсті називають традиційним. Аналогічна колірна палітра являє собою один із різновидів відомого забарвлення таббі.

Варто зробити маленький відступ, щоб з’ясувати те, що ж означає поняття “таббі” у визначенні забарвлення тварин. Отже, якщо кішечка має цікаве забарвлення з цятками або смугами, то це означає, що вона вважається носієм гена Т (таббі). Схожі забарвлення трапляються тільки в кішок і дуже часто в диких її підвидів.

Усі різновиди таббі-забарвлень мають загальні зовнішні ознаки. До подібних можна віднести наявність тоненьких смужок на морді, які подібно до чітких і контрастних контурів окреслюють нижні та верхні повіки. У результаті на лобі в котів проявляється прикметна буква “М”.

Вчені запевняють, що цей унікальний принт на шкірці зустрічався в найперших видів кішок, через що досить часто називають його диким.

Якщо на котячій шерсті виділяються своєрідні помітні розводи (іншими словами, на боках видніються великі концентричні або спіралеподібні кола), а по лінії хребта тягнуться 3 паралельно розміщені смуги, які виділяються, на лапках присутні кільця, а на черевці — цятки, то таке ефектне забарвлення кличуть мармуровим або традиційним таббі.

Кішки, чия шерсть має аналогічне забарвлення, виглядають досить цікаво. З боку може здатися, ніби хтось узяв пензель і намалював на нейтральному тлі чіткі контрастні смуги, які роблять зовнішній вигляд тварини справді чудовим і трохи диким.

Не потрібно думати, що мармурове забарвлення являє собою один тільки один варіант забарвлення котячої шерсті. Виділяють кілька його різновидів, будь-який з них відрізняється власними відтінками і візерунками.

 • Чорний мармур — фарбування відрізняється вугільного кольору смугами, розміщеними на темно-коричневому тлі. Очі та контури мочки котячого носа при подібному кольорі шерсті завжди чітко окреслюються. Зазвичай у тварин із цим забарвленням є жовті, карі або помаранчеві очі.
 • Шоколадний — цей різновид мармурового фарбування вважається одним із найчудовіших. Він відрізняється темно-шоколадними візерунками на світлому тлі. Обведення при цьому кольорі завжди вважається густо-коричневим. У котів з таким кольором райдужка очей аналогічна, як і в попередньому описаному випадку. Подушечки лап і ніс у подібних тварин мають відмітний колір цегли.
 • Цинамон — ще один оригінальний варіант мармурового фарбування. Фон тут вважається світло-медовим, а малюнки на шерсті, подушечки лап, обведення очей і носа пофарбовані у відтінок кориці. Дуже часто у пухнастих носіїв цього шикарного кольору райдужка очей має жовтий відтінок.
 • Червоний — дуже яскраво і святково на котячій шерсті виглядає червоний мармур. Така виразна колірна палітра відрізняється насичено-червоним візерунком на рудому тлі. Обведення лап і подушечок також вважається яскраво-червоним, а ось очі у радісних власників цього розкішного забарвлення можуть мати різні відтінки — жовтий або помаранчевий.
 • Кремовий — ніжний і оригінальний колір шерсті, який можна зустріти не дуже часто. З боку він трохи схожий з червоним мармуром, але відрізняється менш помітними і насиченими тонами. Всі кольори тут будуть більш приглушеними і спокійними.
 • Блакитний — головне тло за подібного виду мармурового забарвлення буде наближене до бежевих відтінків. Принт на шерсті й обведення на мордочці кішки в цьому варіанті мають блакитний або сірий колір. Очі у подібних кішок і кошенят будуть карими або яскраво-жовтими. Подушечки лап дуже часто відрізняються темно-рожевим забарвленням.
 • Ліловий — ще одне дійсно вражаюче котяче забарвлення. За нього на тлі візерунків у вигляді основи виступає сріблястий відтінок, а самі малюнки й обведення мочки носа є лавандовими. Подушечки лап у таких пухнастиків блідо-рожеві, а очі — жовті або карі.
 • Фавн — це забарвлення враховує блідо-жовте тло, на якому присутні відмінні розводи кольору фавн. Лінії-обведення на мордочці та лапах рожеві, а очі мають насичені мідні, коричневі або помаранчеві відтінки кольору.

Черепаховий — такий мармур має дуже цікавий і оригінальний вигляд, оскільки поєднує два кольори на тлі. Наприклад, яскраво і виразно виглядають котики, чиє черепахове забарвлення в собі поєднує лавандове і персикове, шоколадне і червоне або медове і червоне відтінки.

Породи

Красиве мармурове забарвлення може бути у дуже різних кішок і котів домашніх порід. Але є такі особини, у яких аналогічний колір шкурки зустрічається частіше. Познайомимося з ними ближче і розглянемо, який варіант фарбування для них властивий.

Бенгальська

Досить оригінально і своєрідно виглядають бенгальські мармурові кішки. У гібридних представників цієї відомої породи в забарвленні дуже часто простежуються такі відтінки, як золото, срібло, сніг, вугілля.

Малюнок у таких особин завжди таббі. Завдяки цьому їхній мармур по-іншому називається “на сріблі”, “на золоті”, вугільний або сніговий.

Варіант малюнка на бенгалах відрізняється. Мармур у подібних красенів може бути типу “плаща” або “спарбл”. У випадку з плащовим забарвленням малюнок буде не таким надто помітним і виразним. При ньому темні смуги фактично тонуть у загальному колірному тлі.

Що стосується спарблів, то вони досить високо цінуються. У їхньому забарвленні можуть комбінуватися контрастні двоколірні розетки великих розмірів, а ще великі кола на боках.

Британська

Ніжний і елегантний мармур досить часто можна зустріти в забарвленні британської або шотландської кішки. Такі варіанти один від одного відрізняються тільки будовою вушних раковин. У аристократів-шотландців вони загнуті вперед і спрямовані вниз.

Це одна з найстаріших європейських порід. Її представники відрізняються ледачим і норовливим характером. У них є потреба в хорошому вихованні. Якщо все робити правильно, з подібних красенів відростають чудові пухнасті друзі.

Мармурове фарбування у таких котиків може бути звичайним або черепаховим. У представників цих порід часто з’являються проблеми з передачею потомству подібного забарвлення.

Азіатська таббі

Назва породи тут сама за себе говорить — мається на увазі живе забарвлення за бенгальським типом. Кішки з подібним забарвленням зустрічаються дуже часто. Описувані особини відрізняються високою активністю. Такі тварини люблять багато гратися і поводяться хуліганськи. Кішки досить швидко звикають і прив’язуються до власного власника, ставлячись при цьому з недовірою до сторонніх людей.

Американський бобтейл

Кішки зазначеної породи теж можуть похвалитися широким розмаїттям кольорів. Мармурове фарбування може зустрічатися в найрізноманітніших варіантах.

Пишні красиві американці дуже розумні та кмітливі. Вони люблять поговорити і завжди показують власний контактний характер. Так само, ці вихованці відрізняються самостійністю. Вони можуть стати відмінними компаньйонами для всіх членів сім’ї.

Брембл

Ця порода вважається наймолодшою, тому що була виведена у 2000 році. Власну назву вона отримала завдяки творцеві — Гаррі Бремблету. Ці красиві кішки хитромудрого мармурового фарбування були отримані під час схрещування бенгалів і пітерболда із забарвленням браш. Завдяки цьому в особин має місце колірна палітра за бенгальським типом, а шерсть при цьому зовні схожа на жорсткий дріт, залишаючись водночас ніжною і м’якою на дотик.

Досі цей різновид вважається експериментальним і зустрічається рідше.

Девон-рекс

Ці незвичайні звірята теж бувають мармуровими. Варто виділити, що ця порода стала результатом випадкової мутації. Однаково з іншими кучерявими котиками, девон-рекс власною поведінкою нагадує помісь собаки, кішки і мавпи. Відрізняються такі коти веселим характером, вважаються досить енергійними й активними. Невгамовна енергія в них комбінується з велелюбністю, гострим розумом і довірливістю.

Звичайно, це абсолютно не всі породи, представники яких можуть мати розкішне мармурове забарвлення. До їх числа також можна віднести такі різновиди:

 • японський, курильський і карельський бобтейли;
 • чарівна манчкін з укороченими лапками;
 • великих розмірів мейн-кун;
 • норвезька довгошерста;
 • орієнтальна порода та інші.

Проблеми, які можуть з’явитися

Заводчики, які спеціалізуються на розведенні привабливих мармурових кошенят британської, шотландської, бенгальської та інших порід, досить часто стикаються з різноманітними проблемами, унаслідок яких у підсумку може вийти фарбування, яке абсолютно не відповідає всім наявним нормативам.

Дуже часто заводчики зустрічаються з подібними проблемами.

 • Експресивність . При подібній проблемі між принтом і фоном на шкірці кішки простежується дуже яскравий контраст.
 • Розтушованість . Якщо має місце цей недолік, то фарбування тварини буде виглядати знебарвленим, нібито мармур дуже стерся.
 • Зайва ширина візерунків. У цьому разі через малюнки на шерсті фонового кольору майже не видно — таке забарвлення не вважається нормою.
 • Надлишковий тикінг. Ця недуга зовні вимальовується сильним розмиттям малюнка, який все таки має бути більш помітним і виразним.
 • Так званий драний малюнок. За цієї проблеми смуги на шкірці тварини виглядають розірваними або навіть переходять у цятки різного розміру.

Необхідно підкреслити, що незвичайне мармурове фарбування може належати не тільки породистим особинам. Схожі кольори властиві і для дворових вусатих.

Позначки:
close