Парамфістоматоз

Парамфістоматоз-це гельмінтозне захворювання викликане трематодами, які локалізуються в тонкому кишечнику, рубці, рідше в сітці, жуйних тварин. Захворювання відрізняється хронічним перебігом з відставанням у рості, у молодняка при гострому перебігу великою летальністю.

Схильні до захворювання велика худоба, кози, вівці, буйволи, північні олені. Захворювання популярно скрізь.

Етіологія

Збудник хвороби трематода підряду Раramphistomata. Найбільш поширені P. ichikowai, Liorchis scotiae.

Збудник не великих розмірів, в межах 5-20 мм.тіло веретеноподібної форми, світло-рожевого кольору. У поперечному розрізі нагадують коло. Фіксація відбувається тільки потужної черевної присоском розташувалася ближче до заднього кінця. Ротова присоска відсутня.

Органи розмноження слідують один за іншим: овальної форми насінники, яєчник, желточнік, матка.

Перехідний господар-різні Прісноводні Молюски.

Яйця, великі, овальні, сірі, незрілі, виділяються назовні поряд з фекаліями тварини. При комфортній температурі 19-27 ?C через 13-15 днів з них виходить мерацидий. Далі він потрапляє в тіло молюска і створює там церкарии, які проживають в тілі проміжного господаря до 3-х місяців. Вони виходять у весняне середовище і инцистируются, стаючи інвазійними.

Жуйні піддаються зараженню під час водопою або на ріллі. Ліорхіси вводяться в стінки кишечника, а далі мігрують в рубець ретроградно. Період розвитку до статевого дозрівання тягнеться на 3-4 місяці.

Джерелом зараження водойм є перезимували молюски. При висиханні водойм адолескарії гинуть. Спалахування захворювання з’являються через чотири тижні після початку пасовищного періоду.

Дорослі тварини слабо реагують на інвазію, а у молодняка зустрічається гостро протягом, яке посилюється накладенням вторинної мікрофлори.

Симптом

Потрапляючи на пасовище вперше, у молодняка розвиваються проноси, що змінюються запорами, зниження апетиту, пригнічення. Фекальні маси з домішкою крові і слизу, смердючого запаху. Зустрічається атонія передшлунків. Тварини малорухливі, здебільшого лежать, роблять скрегіт зубами, стогони. Видимі слизові оболонки ціанотичні.

Нерідкі набряки в області міжщелепного простору, шиї і подгрудка.

Тварини дуже швидко худнуть і гинуть. Летальність молодняка досягає 80%.

У дорослих тварин перебіг хронічний, ефективність знижена. Період безсимптомності може замінюватися профузними проносами і пригніченням, прогресуючим схудненням.

У дрібної рогатої худоби інвазія протікає в набагато слабкій формі.

Діагноз

Діагностика проходить на підставі клінічних ознак, аналізу часу появи спалахування і результатів копрологических досліджень (послідовного Промивання).

Для діагностування відсилають фекалії від контрольної групи тварин. При виявленні яєць хоча б в одній пробі проводять дегельмінтизацію всього поголів’я.

Патологоанатомічний діагноз ставлять при проведенні мікроскопії зіскрібка з дванадцятипалої кишки і передшлунків. У соскобе знаходять збудника.

Лікування

Позитивним ефектом володіє препарат гельміцид. Препарат випускається в гранулах. Задається тваринам персонально або в суміші з концентрованими кормами одноразово. Молоко не забороняється приймати на 4-у добу в результаті проведення дегельмінтизації, забій на м’ясо на 14-у добу.

Застосовні також препарати» Альбен форте « — альбендазол в основі,» Фаскоцід « — основна діюча речовина оксиклозанід,» Бітінол ” (актопер, бітін).

Використовують підтримуючу терапію серцеві, вітамінні препарати. Хворому молодняку в раціон годування вводять більше концентрованих кормів.

Профілактика

При появі захворювання господарства несуть великий економічний збиток. Основа попередження повинна спрямовуватися на недопущення захворювання. При його прояві боротися дуже важко і домогтися инвазионного благополуччя практично неможливо.

Якщо діагноз встановлений, телят до року на вигул не допускають. Створюють для них штучні пасовища, натуральні тільки суходільні. Дегельмінтизація проходить систематично, планово з постійним лабораторним контролем.

Затоплювані пасовища регулярно обстежують на наявність збудника в проміжному власника. При знаходженні його, трави з пасовища тваринам не згодовують. Практикується постійна планова зміна пасовищ. Затоплювані пасовища сушать, орають, перевіряють на інвазію і лише потім застосовують в якості паші для тварин. Джерелом зараження пасовищ можуть бути і дикі жуйні.

Випоювання тварин неприпустимо з неблагополучних по захворюванню водойм. Гній з господарства знезаражують тільки біотермічно.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…

Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…

Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…

Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…

Позначки:
close