Кома у кішок

Коматозний стан або простіше кажучи сопор, собою являє важке порушення в свідомості, побічно вказує на наявність небезпечного критичного загального стану здоров’я.

Кома у кішки загрожує життю тварини і буде причиною смертельного результату. Крім втрати свідомості кішкою, сопор відрізняється падінням рефлексів (до повного зникнення), порушеннями в роботі системи дихання – поверхневе і часте дихання, задишка, порушення роботи судинно-серцевої системи, порушення терморегуляції.

Настало в результаті патологічних процесів організму коматозний стан у кішки призводить до глибоких гальмувань в області кори головного мозку, що поширюються на підкіркові частини і розміщені нижче відділи головного мозку.

Знаючи причини розвитку коматозного стану у власного домашнього вихованця, володар кішки зможе уникнути з виникнення.

Якщо ж предкоматозного стану уникнути не вийшло, потрібно знати відмінні ознаки, що надасть можливість вчасно надати тварині допомогу і спробувати врятувати йому життя.

Головні причини появи

Кома у кішок може з’явитися в результаті впливу великої кількості патологічних факторів. Так, порушення в організмі які призводять до коми, спровоковані порушеннями в корі головного мозку. Головними причинами патологічного процесу вважаються:

 • застосування медикаментозних медичних препаратів, що побічно впливають на пригнічення свідомості;
 • падіння вмісту рівня цукру в кров’яному руслі-гіпоклікемія і відповідне голодування клітин мозку;
 • енцефалопатія гіперглікемічного типу-діабетичний кетоацидоз; водно-електролітного плану;
 • різке зменшення тиску в артеріях до критичних позначок;
 • енцефалопатія уремічного типу-з’являється на тлі недостатності ниркових структур через сильного накопичення токсичних протеїнових речовин;
 • захворювання центральної нервової системи первинного типу-злоякісні і доброякісні нові утворення, аномалії внутрішньоутробного розвитку, геморагії, довгі судомні явища, набряки головного мозку або ж запальні процеси;
 • пошкодження механічного типу головного мозку-черепно-мозкові травми, травми в області спинного мозку і відділу шиї, глибокі шокові загального стану здоров’я; декомпенсованого типу; лікарськими або хімічними речовинами.

Дуже частими причинами розвитку коми вважаються такі патології як цукровий діабет, недостатність нирок і печінки.

Діабетична кома діагностується в переважній більшості у літніх домашніх кішок. Причина розвитку-раптове накопичення кетонових тіл і розвиток ацидозу. З’являється сильне отруєння організму продуктами напіврозпаду, провокуючи аварійні стани аж до коматозних. На превеликий жаль, діабетична кома постійно ставати основою смертельного результату. Нечасто ветеринарним лікарям виходить врятувати кішку при розвитку у неї діабетичної коми. Небезпека патології не тільки в інтоксикації, але також і в токсинах, що навантажують серцево-судинну систему.

Інший вид патології, що зустрічається дуже часто у кішок – печінкова кома . Такий вид захворювання також розвивається на тлі загального отруєння організму при відмові печінки. Припиняючи переробляти і переробляти продукти розпаду в результаті речовинного обміну. Кома, що розвивається при відмові печінки, нечасто має обачний або оптимістичний прогноз. При перших ознаках розвитку печінкової коми потрібно везти кішку до кваліфікованого ветеринара.

Уремічна або ниркова кома у кішок , вважається третьою за небезпекою серед досить популярних. Розвиток даного патологічного процесу викликано відмовою роботи структур нирок. Кома приходить через відмову фільтрації нирками сечовини з крові та інших отруйних речовин. Вони збираються в організмі, провокуючи важкі зміни у всьому організмі. Вивести кішку з уремічної Коми, також як і печінкової або діабетичної, вкрай складно, а в більшості випадків не можливо. Поліпшити клінічну картину може лише проведення процедури з переливання крові або ж проведення кішці гемодіалізу.

Як вимальовується кома

Симптоми у кішки Коми, викликаної відмовою нирок, печінки або ж при цукровому діабеті завжди мають відмінні специфіки.

Тварина впадає в летаргічний стан на пару днів, показники температури тіла зменшуються. Кішка перестає реагувати на зовнішні подразники – шум, крики, а дихальна активність ставати дуже слабкою.

Характерна відмінність коматозного стану у кішки і смерті-відсутність трупного задубіння.

Дуже часто у кішок діагностується діабетична кома, що розвивається досить плавно, адже від початку патологічного процесу до повної втрати тваринам свідомості, проходить від декількох діб до одного тижня.

Є кілька відмінних періодів гіперглікемічної Коми:

 1. Предкоматозний-відрізняється дуже високою спрагою і виділенням урини, падінням загальної маси тіла, нудотою і виверженням шлункового вмісту. Відзначається загальна слабкість у кішки, свербіж на шкірному покриві, наростання кетонових тіла в кінці кінців, а далі переходить в стадію починається Коми.
 2. Починається кома відрізняється дуже високими нападу блювоти з кров’яними згустками, дуже високою спрагою, появою різкого запаху ацетону з пащі, непритянними відчуттями в області живота, зневодненням.
 3. Кома-останній етап для якого отличительно наявність сухого покриву шкіри, розм’якшення очних яблук, зниження показників температури тіла до критичних позначок. Під час температурного підвищення варто запідозрити наявність приєднаної інфекції. Дихання у хворої тварини змінюється, на мові діагностується коричневий темний наліт, м’язи розслаблені, пульс прискорений і неповний.

Крім цього, ознаками початку коми у кішки вважаються:

 1. Різке зменшення тиску в артеріях. Пов’язано це перш, за все з порушеннями в роботі міокарда, мерехтінням передсердь, а ще екстрасистолією шлуночкового типу;
 2. Дуже високе виділення урини з дуже високим вмістом кетонових тіл, протеїнів і глюкози, а при проведенні мікроскопічного дослідження в урине відзначаються червоні кров’яні тільця і циліндри.
 3. Зміна аналізу крові-відзначається дуже високий вміст кетонових тіл, протеїнових частинок, креатиніну і сечовини. Крім цього, збільшується швидкість осідання еритроцитів, а ще відзначається лейкоцитоз.
 4. Зміна рівня імуннореактивного інсуліну, що супроводжується дегідратацією, втратою електролітів, зниження частинок натрію і збільшення частинок калію. Як наслідок, порушення натрієво-калієвого насоса призводить до порушення в роботі міоцитів.

Діагностика та лікування

Постановка точного діагнозу-невід’ємна частина, що дозволяє створити максимально відповідну тактику лікування і виведення тварини з коматозного стану.

Для того щоб дізнатися першопричину, що спровокувала розвиток коми у пацієнта, потрібно проведення лабораторних аналізів крові та урини.

Рідше потрібно проведення забору біологічного матеріалу (тканин нирки або печінки), для постановки остаточного діагнозу.

Уремічна кома, спровокована відмовою ниркових структур лікується найгірше. Потрібно дотримання спеціального дієтичного харчування, розробленого майстром професіоналом.

На превеликий жаль, в більшості випадків виведення вихованця з коматозного стану проводитися виключно шляхом проведення діалізу або ж повного переливання крові. Такі процедури вважаються досить дуже дорогими і проводяться тільки в провідних ветеринарних клініках країни.

Лікування уремічної Коми вимагає введення препаратів, що зв’язують подібний елемент як фосфор і виводять його з організму.

Виведення тварини з коми проводитися тільки в умовах ветеринарної клініки. Кішка повинна перебувати під постійним наглядом фахівців.

Терапія проводитися інфузійно, поновлюються поклади втраченої рідини з організму за допомогою введення розчинів глюкози і фізрозчину.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close