Кішка після пологів

Народження кошенят-це радісний Захід. Кішка після пологів може бути ослаблена, тому, якийсь час їй знадобиться для відпочинку і відновлення сил. Зрозуміло, поведінка новоспеченої мами буде прямо залежати від того наскільки великий у неї досвід. Якщо пологи не перші, тоді тварина заспокоюється і відпочиває поряд з малюками. Але іноді поведінка кішки після пологів може бути неспокійною. Це може означати не тільки порушення емоційного стану, а й фізичного.

Харчування кішок

У кішки виникає молоко відразу ж після пологів. Так закладено природою. Новонароджені кошенята повинні після виникнення на світ бути нагодовані маминим молочком, щоб отримати кращу віддачу від багатого антитілами молозива.

для того щоб з’являлося молоко, необхідно погодувати годує маму. Принесіть їжу та воду тварині та розмістіть їх поруч із нею. Кішка навряд чи захоче залишити власних кошенят і піти далеко від них, щоб поїсти. Якщо відразу ж після пологів кішка відмовляється від їжі, це не повинно викликати хвилювання, просто запропонуйте їжу трохи пізніше.

для того щоб забезпечить здоров’я не тільки мамі, але і її дітям, раціон годуючої кішки після пологів повинен бути різним і висококалорійним. Не потрібно обмежувати кількість порції. Давайте стільки, скільки зажадає. Їй необхідно набратися сил.

Отже, чим годувати кішку після пологів:

 • Білок. Це важливий будматеріал для будь-якого живого організму. У період годування частина запасу йти буде на освіту молока, тому вам доведеться щодня його заповнювати. Давайте м’ясо, продукти з молока, рибу, яйця.
 • Кальцій. Такий елемент необхідний для якісного молока, а ще для усунення випадання шерсті і руйнування зубів. Кальцій міститься в продуктах з молока (молоко, кефір, сметана, сир).
 • Рослинні продукти. Овес, Меліса на молоці, кмин, морква, кульбаба – ці всі продукти рослинного походження поліпшать лактацію.

Якщо кішка після пологів відмовляється харчуватися, тоді необхідно буде активізувати її апетит улюбленою їжею або годувати зі шприца. Тварині необхідні сили і хороше молоко, без якого кошенята просто помруть.

Після пологів

Ускладнення після пологів у кішки можуть з’явитися завжди. Це можуть бути проблеми будь-яких характерів. Дуже часто у кішки немає молока після пологів. Однак перші три дні переживати ну абсолютно не потрібно, адже перше йде молозиво, і його буде досить для того щоб погодувати новонароджених. Перебування молока необхідно простимулювати хорошим харчуванням і спокоєм самої тварини.

Якщо кошенята все ж не наїдаються і завжди кричать, значить вам потрібно буде догодовувати їх з піпетки кип’яченим коров’ячим або козячим молоком

Якщо кішка після пологів тривожна, поводиться дивно, регулярно нявкає, це може означати що у неї щось болить. Мастит у кішок вважається поширеною проблемою. Коли молока дуже багато і малюки не встигають його з’їсти, тоді воно накопичується і скисає. В даному випадку тварині також буде потрібно ваша допомога. Зцідіть її трохи і проведіть необхідні процедури гігієни.

Плюс до всього, ви можете спостерігати пронос у кішки після пологів, але, це звичайне подією. Послужити появі післяпологової діареї може емоційне потрясіння після пережитого або поганої якості годування.

Нормальні виділення

Після народження кошенят, господар повинен ретельно простежити за температурою і виділеннями власного вихованця. Народження кошенят завершується виділеннями. Спочатку вони можуть бути коричневими або з прожилинами крові – це норма.

Післяпологові виділення з петлі-це важлива частина відновлення організму. Після пологів матка зменшується і виштовхує прозорі залишки слизу. Це може тривати до трьох тижнів. Прожіліни і зелений відтінок в певних випадку може вважатися нормою, а в певних нести небезпеку для життя. Тут вже буде потрібна допомога лікаря.

Небезпечні виділення у кішки після пологів

Іноді буває таке, що пологи закінчуються ускладненнями. Відбувається це через інфікування або пошкодження тканин (розрив шляхів). Першою ознакою небезпечних наслідків можуть стати у кішки після пологів кров’яні виділення з поганим запахом. Кровотеча не повинно триває більше 10 хвилин. Якщо після закінчення цього часу все ж виділяються криваві виділення, тоді вашому вихованцеві вже необхідна професійна допомога.

Пам’ятайте, переплутати таке кровотеча з нормальними виділеннями важко. При патологічних виділеннях кров яскраво червона, можливо з присутністю великої кількості згустків. Нормальні виділення коричневі.

Кішка зі складнощами буде перебувати регулярно в лежачому стані. Не надавайте можливості їй встати. Нехай лежить до приходу лікарів. Якщо кровоточить, насамперед, необхідно поміряти кішці температуру. Якщо збільшення температури немає, можливо, кров’яні виділення йдуть через неповне позбавлення від посліду, загиблого плода (кошеня пішов з життя внутрішньоутробно) або антисанітарії. Червоний колір крові з зеленими прожилинами вимагає термінового ветеринарного втручання.

Небезпечні післяпологові кровотечі

Якщо післяпологові кровотечі набувають жовтуватий, сірий або мутно-зелений колір, тоді це говорить про запальний процес матки або її стінок. Такі прояви можуть призвести до смерті вашого улюбленця, тому байдикувати не можна. Якщо Діагностика покаже, що поразки серйозні, тоді кішці видалять матку.

Симптоми при гострому запаленні:

  ; ;

 • відмова від потомства;
 • повна втрата апетиту.

Ускладнення відразу ж після родової діяльності призводять до розвитку небезпечних хвороб. Це може бути піометра або ендометрит. При останньому кішка голосно кричить, згинає спину і намагається сісти. У разі хвороб, кошенят забирають від мами і вигодовують штучно.

Не варто також ігнорувати виділення, які мають раптовий, гниючий або кислий запах. Викликайте якомога швидше ветеринарного лікаря додому.

Симптоми еклампсії у кішок

Еклампсія-це недуга, при якому у кішки після пологів зустрічається критичне зниження кальцію в плазмі крові. У дуже високій групі ризику знаходяться первістки, тварини з багатоплідної вагітністю і вже зрілі кішки. Плюс до всього, недуга розвивається на тлі незбалансованого годування, коли в раціоні вихованця мало продуктів, які містять кальцій (продукти з молока).

Еклампсія у кішок після пологів має чітко виражена ознаки. Їх неможливо не помітити. По перше, на що ви подивіться, це хвилювання новоспеченої мами. Вона намагається приховати кошенят, кудись їх регулярно буде перетягувати. А може бути і навпаки-повна відмова від потомства.

  ;

 • блідість кольору слизових і кон’юнктиви;
 • часте дихання; ;
 • збільшення температури.

Ці всі прояви матимуть наростаючий характер. Необхідно буде вчасно помітити подібну поведінку і стан тварини і отримати консультацію у лікаря.

Ендометрит

Є безліч факторів, які загрожують життю народжувала кішці. Якщо після пологів виділення у кішок стають білого кольору, вам потрібно насторожитися, адже це може бути ендометрит. Ендометрит-дане захворювання, якому отличительно розвиток процесу запалення слизової матки. Небезпечно подібний стан не тільки подальшим безпліддям, а й загибеллю тварини.

  або відмова від їжі; ;

 • тварина досих у пошуках прохолодного містечка;
 • шерсть під хвостом мокра;
 • біль в животі завдяки якій тварина болісно кричить;
 • зникає молоко;
 • відмова від кошенят (часто кішка викидає їх з гнізда).

Виділення білого кольору у кішок після пологів з’являються на тлі інфікування статевих органів грибками, стрептококами, кишковою паличкою.

Піометра

Післяпологова піометра-це не просте патологічне захворювання, яке не любить ігнорування. Лікувати хворобу немає сенсу, слід відразу везти кішку на операцію. Саме так ви зможете врятувати життя вихованцеві.

Причин для розвитку захворювання багато. Здебільшого це родові травми, слабка імунна система, відсутність стерильності під час пологів і як наслідок зараження. Піометра супроводжується запаленням і скупченням гною і слизу в матці. Процес запалення після поширюється по всій статевій системі.

 • припухлість і збільшення статевих губ;
 • хвилювання;
 • спрага;
 • відмова від їжі;
 • поліурія;
 • прискорене дихання;
 • температура; .

Хвороба розвивається дуже швидко і не помітити її розвиток важко. Кішка часто дихай і вилизує шерсть до подібного стану, що з’являються лисини.

Стерилізація кішки після пологів

Питання з приводу стерилізації кішок приходить в голову більшості господарів. Тим більше якщо відразу ж після пологів з’явилася така необхідність. Чи можна стерилізувати і через якийсь час після пологів можна стерилізувати кішку? Правильної відповіді немає. Це залежить від певних факторів, і перший з яких годування кошенят. Якщо вихованка годує власне потомство, то ветлікарі рекомендують почекати 2-3 місяці.

Стерилізація кішок після пологів відразу не проходить з двох причин:

 1. Якщо почати процедуру відразу ж після окоту, стінки матки втратять власну пластичність, а це може загрожувати ускладненнями для життя і здоров’я тварини.
 2. Стерилізація під час післяпологової тічки небезпечна, так як несе за собою дуже великий ризик інфікування.

Якщо в будинку проживають дві особини іншої статі, і ви хочете захистити кішку від небажаної вагітності, тоді варто каструвати самця.

Робити стерилізацію ветеринари пропонують відразу після завершення післяпологової тічки. Однак після того як проведена операція вихованка потребуватиме спеціального догляду. Можливі такі побічні ефекти, як нетравлення їжі, блювота, тремтіння. Щоб не з’явилося запалення, доведеться обробляти післяопераційні шви.

Зрозуміло, можна стерилізувати кішку після рослее пологів, проте це рідкісні випадки. Вихованка повинна бути здорова і мати хороший апетит. Якщо доктор не виявить ніяких протипоказань, операція буде проведена.

Лікування кішки після пологів

Якщо ви переживаєте за стан новоспеченої мами і не зрозумієте чи все в порядку, тоді зверніться до ветеринара. На даний момент сучасні методи діагностики дозволяють виявити будь-які післяпологові ускладнення. Якщо знадобиться вводиться Окситоцин кішці після пологів. Ін’єкція сприяє стимуляції лактації, прискорює відновлення матки і перешкоджає зараженню статевої системи інфекціями.

Цілющу терапію патологічних виділень призначить лікар, беручи до відома результати діагностики і симптоми тварини. Для зупинки сильної кровотечі будуть призначені судинно-звужують або кровоспинні ліки. Якщо в матці почалися протизапальні процеси, тоді будуть потрібні протизапальні або антибактеріальні засоби.

для того щоб зробити міцніше здоров’я ослабла кішки, доктор порекомендує цілющу дієту, вітаміни, імуномодулятори та мінеральні комплекси. У найважчих випадках проходить операція. Кошенят відлучають від матері і вигодовують штучно.

Профілактика

Для того щоб уникнути небезпечних післяпологових виділень, необхідно вихованку якомога краще приготувати до дітородіння. Підготуйте чисті простирадла, кип’ячену воду і ватні тампони. Допоможіть організувати їй місце для окоту. Воно має бути теплим, чистим і зручним. Стерильність перш за все.

Перед пологами забезпечте здорове і правильне харчування, щоб тварина набралося сил і зміцнило іммуннітет. Після народження кошенят обробіть статеві органи хлоргексидином.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close