Хвороби кішок передаються людині

За статистикою, фактично кожна третя сім’я тримає у власній квартирі кішку. Ці пухнасті створіння надзвичайно розумні, ласкаві і дуже милі.

Кожен господар хоче створити для власного вихованця прекрасні умови за змістом, годівлі та догляду. У відповідь на турботу людини кішки платять власним господарям любов’ю, ласкою. Нечасто яка пухнаста улюблениця відмовиться, щоб її почухали за вушком, погладили по волохатій шерстці або поцілували в рожевий носик.

На превеликий жаль, існують численні хвороби кішок, що передаються людині, тому будь-який господар тварини повинен бути дуже уважним при близькому контакті з чотириногим другом.

Популярні хвороби, що передаються від кішок людині

Домашня тварина, вільно відвідує вулицю, підвищує ризик зараження господаря небезпечними захворюваннями. Втім не тільки у вуличних кішок зустрічаються різні інфекції, коти, які ведуть квартирний життєвий спосіб, також можуть стати джерелом хвороби. Людина, сам того не відаючи, здатний принести збудника захворювання на вуличному взутті, одязі, продуктах харчування. Бувають ситуації, коли кішка заражалася важким захворюванням покуштувавши сирого м’яса, риби або молока. Будь-якому, навіть дуже акуратному і дбайливому власнику обов’язково необхідно знати, які хвороби передаються від кішок людині.

Найнебезпечнішими захворюваннями є:

  ; ; ; ; ; ;

 • феліноз; ; ;

Перераховані хвороби кішок небезпечні для людини, тому запідозривши у пухнастого улюбленця будь-які підозрілі симптоми, тварина негайно доставляють до ветеринара. Власнику кішки також може знадобиться допомога лікаря.

Сказ

Сказ-небезпечне вірусне захворювання, що вражає нервову систему тварин і людини. Передати кішкам інфекцію може хворе на сказ тварина, за допомогою укусу. Особливо часто захворювання оформляється у кішок, які відвідують вулицю, але іноді хвороба виникає і у пухнастого домосіда (наприклад, при контакті кішки з хворими гризунами).

Сказ не лікуватися, заражена тварина завжди приречена на загибель.

Хвороба вкрай небезпечна для людського життя. Якщо інфікований кіт вкусив господаря, останньому слід звернутися за допомогою і зробити антирабічну сироватку протягом 3 днів, в іншому випадку настане смертельний результат. Хворобливі симптоми у кішок такі:

 • агресивна поведінка або навпаки, занадто ніжне ставлення до власника; і світлобоязнь;
 • судоми кінцівок;
 • параліч гортані;
 • порушення координації рухів.

Не допустити інфікування сказом може лише постійна вакцинація домашнього вихованця.

Туберкульоз

Подразником інфекції вважається паличка Коха. Домашній улюбленець заражається хворобою після вживання молока і сирого м’яса інфікованої тварини, а ще при контакті з хворими родичами. Для кішок туберкульоз майже завжди завершується смертельним результатом. Хвороба вважається небезпечною і для людини, так як вражає систему дихання і руйнує імунітет. Визначити, що тварина хвора на туберкульоз, можна за такими ознаками:

 • кіт часто чхає і кашляє;
 • тварина виглядає млявим і апатичним;
 • зустрічається порушення процесу травлення;
 • в області голови і шиї з’являються тверді вузлики.

Люди піддаються зараженню інфекцією від власного вихованця при недотриманні правил особистої гігієни.

Хламідіоз

Кішка, що з’їла хворого хламідіями гризуна, обов’язково заразиться хламідіозом. Господар заражається інфекцією повітряно-крапельним шляхом. Якщо лікування немає, пухнастий вихованець гине від набряку легенів, в основному, за пару днів. Хламідії легко передаються від кішок людині. У людей хвороба вимальовується у вигляді гострої пневмонії. Симптоми хламідіозу у кішок виглядають так:

 • гнійні виділення з носа і очей;
 • слабкість;
 • відмова від корму;
 • кашель, чхання; в грудній порожнині.

Хворій людині потрібно лікування протимікробними препаратами, в більшості випадків потрібна термінова госпіталізація в лікарський заклад.

Сальмонельоз

Захворюванню на сальмонельоз здебільшого схильні до захворювання кошенята і тварини до 1.5 річного віку. Інфікування сальмонелою відбувається при поїданні інфікованих продуктів (курячих яєць, молока, риби). Сальмонельоз передається людині при тісному контактуванні з хворою твариною. Хворобливі симптоми у кішок з’являються у вигляді:

 • слинотеча;
 • різкого збільшення температури тіла;
 • гнійних витікань з носа і очей;
 • порушення травлення (пронос, іноді з кров’ю);
 • втрати зацікавленості до їжі;
 • блювота;
 • апатія;
 • порушення дихальної діяльності.

Без термінової ветеринарної допомоги хвора кішка швидко загине. Для господаря сальмонельоз обертається важким отруєнням, іноді смертю. Не допустити інфікування можна, якщо взяти за правило не годувати тварину сирими продуктами, а давати їх в їжу лише після термообробки.

Стригучий лишай

Стригучий лишай відрізняється грибковим ураженням покриву шкіри тварини і людини. Захворюванню схильні молоді і слабкі тварини. Серед людей найбільшу небезпеку стригучий лишай представляє для дітей, літніх громадян, а ще осіб, що мають проблеми з імунною системою організму. Інфікування людей відбувається при контакті з хворою твариною і предметами його догляду. Чи може кішка від людини інфікуватися даним захворюванням? Стригучий лишай піддається зараженню як люди від своїх чотириногих друзів, так і кішки від своїх власників. Ознаками позбавляючи служать:

 • поява на тілі кішки округлого плями (шість близько якого нібито підстрижена);
 • почервоніння ураженого покриву шкіри;
 • лущення шкіри;

Довести стригучий лишай і призначити ефективне лікування може виключно ветеринарний фахівець. Щорічна вакцинація домашнього вихованця попереджає виникнення хвороби і вважається дуже і дуже популярною мірою попередження дерматомікозів.

Глистяні інвазії

Гельмінтоз (глисти) вважається однією з дуже популярних захворювань кішок, що передаються людині. Домашні вихованці піддаються зараженню гельмінтами при поїданні сирої продукції (м’яса, корму), комах (бліх і мух), через застосування спільних з хворою твариною годівниць, при вільному вигулі на вулиці.

Інфікування гельмінтами від кішки до людини, відбувається при недотриманні правил особистої гігієни після спілкування з чотириногими улюбленцями. Багато паразитів становлять велику небезпеку для людського здоров’я. При появі у кота подібних ознак, як раптове схуднення, блювота, пронос, дуже високий апетит, тьмяність вовняного покриву, тварина потрібно показати лікарю. Лікування гельмінтозів включає використання глистогінних препаратів, як для кішки, так само і для її господаря.

Феліноз

Збудник захворювання передається кішці від інфікованих гризунів і птахів. Феліноз (хвороба котячих подряпин) для пухнастих улюбленців безпечна і іноді не супроводжується ніякими симптомами. Захворювання є великою загрозою для людей (тим більше для неповнолітніх дітей), так як внедрившиеся в сосочковий шар дерми людини бактерії, провокують важкі нагноєння шкіри. Ознаками фелінозу у людини є:

 • постійні головні болі; (іноді триває більше семи днів);
 • почервоніння ураженого місця, в подальшому його набрякання і нагноєння;
 • збільшення лімфовузлів.

Для лікування людей від фелінозу застосовуються тільки протимікробні препарати.

Токсоплазмоз

Токсоплазмоз-заразне для людини захворювання, що передається при контакті з домашнім вихованцем. Найбільшу небезпеку токсоплазмоз несе для жінок в положенні, так як здатний нагнітати викидні і приводити до серйозних патологій майбутньої дитини. Інфікування людини токсоплазмою відбувається при попаданні інфікованої слини хворої тварини в організм господаря або під час прибирання котячого лотка (при контактуванні з екскрементами). Для самих кішок токсоплазмоз не становить серйозної небезпеки і, в основному, протікає без симптомів. У перехворіли токсоплазмозом людей і тварин утворюється стійкий довічний імунітет.

Кампілобактеріоз

Бактеріальна хвороба, вражає органи кишково-шлункового тракту. У тварин і людей вимальовується у вигляді гострого гастроентериту. Дуже схильні кампілобактеріозу молоді тварини до 2 річного віку. Захворювання передається людині при здійсненні догляду за твариною (наприклад, миття котячого туалету). У кішок і людей хвороба вимальовується такими симптомами, як:

  ;

 • невелике збільшення температури тіла;, гноєм, слизом;
 • слабкість організму;
 • сильні болі в порожнині живота.

Кампілобактеріоз не небезпечний для дорослої людини, але маленькі дітки досить складно переносять хворобу. У багатьох випадках лікування кішкам не буде потрібно, так як хвороба проходить самостійно (через 5-7 днів).

Хвороба Ауєскі

Захворювання відноситься до герпесвірусних інфекцій, що вражає нервову систему тварини. У кішок хвороба розвивається дуже швидко і дуже часто завершується загибеллю тварини. Для людини вірус не представляє високої небезпеки, здебільшого вимальовується як герпесні висипання на шкірному покриві. Визначити хворобу Ауескі у кішки можна за такими сигналами, як:

  ;

 • порушення координації руху;

Хвороба Ауєскі за симптоматикою аналогічна зі сказом, в зв’язку з цим необхідно бути дуже уважним при діагностуванні інфекції.

Укладення

У цій публікації перераховані тільки основні захворювання, які можуть передаватися від кішок людині, однак цей список набагато більше.

Не звертаючи уваги на те що кішки є дуже охайними істотами, ці тварини можуть стати джерелом важких інфекційних, вірусних, паразитарних і інвазійних хвороб. Близьке сусідство кішки поруч з людиною може серйозно загрожувати здоров’ю останнього. Необхідно дотримуватися правил особистої гігієни після контакту з пухнастими створіннями, а при підозрілих симптомах у улюбленців – доставити тварину до ветеринара.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close