Годування цуценя чистим м’ясом-думка ветеринарів

Збалансований, добре обраний раціон харчування для тварини-одна з головних завдань для власника цуценя.

Одним з корисних і базових компонентів в меню цуценят і дорослих собак вважається білок тваринного походження – м’ясо.

Надходження належної кількості м’яса відповідно до віку, дає можливість поставити роботу органів знаходяться всередині і сприяє нормальному розвитку всього організму тварини в загальному.

Щеня, який отримує необхідну кількість білка тваринного походження в раціоні, росте енергійним, володіє сильним імунітетом і добре виглядає.

Особливості харчування цуценят

У маленьких цуценят, що переходять на дорослу їжу, потреби в харчуванні відрізняються від потреб дорослої собаки. Фахівці з харчування відзначають, що необхідність в калоріях у цуценят вище в кілька разів, ніж у дорослих собак.

Пріоритетне значення має не просто склад обраного харчування, а загальна збалансованість харчування.

Пристойна кількість м’яса без інших компонентів може відбитися погано на здоров’ї тварини в подальшому.

Недоотримує в момент активного росту і розвитку потрібних речовин щеня, зростає слабким. Потроху порушується робота внутрішніх систем організму, страждає кістково-м’язовий апарат і центральна нервова система.

Ряд господарів собак, вважає, що природною для тварини вважається дієта, заснована виключно на м’ясі.Думка помилкова, так як в м’ясі міститься велика кількість фосфору і невисокий відсоток кальцію, кількості якого недостатньо для правильного розвитку кісткового і м’язового скелета, а ще для подальшого його підтримки. Пристойна кількість надходить в організм фосфору, провокує блокування процесу всмоктування кальцію стінками кишкового тракту. Рівень кальцію в кров’яному руслі зменшується, провокуючи активізацію вироблення гормонів паращитовидної залозою. Це призводить до того, що під дією гормональних речовин кальцій вимивається з кісток. Розвивається остеопороз. Цуценята з подібною недугою погано ростуть, у них відзначається хворобливість при здійсненні звичайних рухів, постійні переломи, викривлення лап. Хребет також зазнає змін-розвиваються неврологічні патології при пошкодженні хребців.

Завдання власника цуценя-організувати раціон так, щоб всі корисні речовини були в балансі.

Новонароджені цуценята, аж до 1.5 місяців, споживають материнське молоко, максимально відповідне їм за складом і потребам.

Важливо вводити прикорм для цуценят почавши з 4-го тижня, так як материнське молоко не може покрити всі потреби швидко зростаючих організмів.

Думка ветеринарів про годування цуценят чистим м’ясом

Фахівці наполегливо не радять переводити цуценят на чисто м’ясний раціон. Цуценятам сире м’ясо бажано починати вводити в раціон з 1.5-2 місяців по одному разу протягом тижня. Це може бути фарш з м’яса або зіскоблений шматочок м’яса. Вже з 3-х місяців можна давати м’ясо у вигляді маленьких шматочків.

У міру дорослішання, частина м’яса може підвищуватися. В середньому, для дорослої собаки рекомендується зміст в добовому раціоні 30-40% м’яса. Потрібно брати до уваги такі особливості як:

  • вік тварини;
  • вага;
  • активність;
  • порода.

М’ясо, тим більше в сирому вигляді, не повинно складати весь раціон собаки. При годуванні одним м’ясом зовні тварина виглядає здоровим і енергійним. При цьому, в організмі потроху будуть відбуватися небезпечні зміни. Пристойна кількість білка і відсутність вуглеводів, призводить до протеїнової інтоксикації, впоратися з якою без допомоги ветлікаря буде не легко.

Годувати собаку м’ясом можна через день, чергуючи його з субпродуктами, кисломолочної продукцією і рибою.

Собаки є хижаками від природи, тому їх система травлення влаштована належним чином. Шлунок і кишечник здатні легко перетравлювати жили, зв’язки і хрящі. При цьому, даючи собаці сире м’ясо, ще є великий ризик зараження тварини інфекціями або гельмінтозами. З метою вберегти продукт, рекомендується його заздалегідь законсервувати (2-3 доби) і лише потім в розмороженому вигляді давати улюбленцю.

Кращим м’ясом, як вважають професіонали, для собак вважається яловичина, молода баранина, конина і оленина.

Кількість амінокислот і інших нутрієнтів, дає можливість компенсувати всі поклади організму тварини. Небажаним продуктом в раціоні собак, а тим більше цуценят, вважається свинина. І не тільки завдяки тому, що є самим жирним видом м’яса. Особливість свиней при вирощуванні полягає в тому, що свині їдять все підряд, не пітніють, що призводить до накопичення отруйних речовин в тканинах. Даючи таке м’ясо собаці, володар може стикнутися з великими проблемами у улюбленця.

Серед рекомендацій по годівлі цуценят і дорослих собак м’ясом також є одне застереження-не можна ні за що забувати про додаткові вітамінно-мінеральних добавках до раціону і постійних дегельмінтизації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close