Як вибрати хороший корм для собаки

Сьогодні на ринку товарів, приготованих для домашніх чотириногих, представлений великий асортимент самих різних кормів. Володар цуценя або дорослої тварини не зобов’язаний розбиратися у всіх наявних марках, але вибрати для власного улюбленця якісний корм – основне завдання. Від цього залежить розвиток і зростання цуценя, загальний стан організму дорослої і літньої собаки. Вибрати хороший корм дозволять правила вибору, еквівалентні для всіх собак.

Правила вибору корму для вихованця

Вибір харчування досить важлива справа. Важливо визначитися, який собаці підійде певний корм, а для якої варто вибрати інший раціон. Харчування вибирають за розмірами тварини, віком і життєвим образом.

Правило 1-відштовхуватися від віку улюбленця

Для кожної віку призначається власний вид харчування. Готові сухі корми в даному випадку можна розділити на 4 основні групи:

 • раціон Стартер — для цуценят, які були не так давно відлучені від самки;
 • раціон Юніор-призначається для цуценят до 12 місяців;
 • харчування для собак » Adult» — відповідний раціон для собак у віці від 1 року до 7 років;
 • раціон для літніх вихованців Сеньйор-підійде для тварин старше 8-ми річного віку.

Розподіл за віком не просто рекламний хід, як на перший погляд здається. А справа вся в тому, що по досягненню конкретного віку потреби організму в поживних речовинах і енергії у собаки змінюються. Травна система працює в найрізноманітніших режимах. Так, корми-раціони Стартери, містять великий відсоток ліпідів і глюкози, що нагадує за складом жирне молоко самки, якими харчувалися цуценята перші тижні власного життя.

У раціоні дорослих собак має бути присутнім досить білка, вуглеводів і клітковини, для того щоб бути фізично активними і здоровими. У похилому віці з зв’язку з фізіологічними зміною, зменшуються процеси обміну. Тому корми-раціони для старих собак повинні бути поживними, легкозасвоюваними і при цьому не калорійними.

Правило 2-дивитися на розміри тварини

Важливо не тільки визначити вік собаки, перед покупкою корму, але і його вагову категорію. Розмір гранул буде абсолютно різним, також як і склад харчування. Декоративні породи собак, наприклад папільон, йоркширський тер’єр, той-пудель і чихуа-хуа, просто не зможуть нормально жувати великі гранули корму.

Великим же породам собак, таким як, кавказька вівчарка, алабай, Німецький дог і Бордоський дог, ньюфаундленд і англійський мастифф, краще підбирати корми з великим вмістом кальцію і фосфору. Це потрібно для правильного формування кісткового скелета. Дуже важливо правильно годувати тварину в період активного росту і розвитку – до 1-1.5 років.

Правило 3-до уваги брати активність собаки

Також як і за віком, корми діляться і за ступенем активності тварини. Існує власні категорії:

 • Актив і Енерджі-рекомендуються для мисливських, службових і спортивних активних собак;
 • Нормал і Стандарт-підійдуть для вихованців, які ведуть дуже активний, але спокійний життєвий спосіб (такі корми рекомендуються для активних і молодих собак);
 • Сеньйор-раціон для літніх собак і тих, які дуже багато часу проводять вдома без активного руху.

Важливо при підборі харчування орієнтуватися на активність домашнього вихованця. Адже кожна собака персонально, тому організм потребує власної кількості жирів, білків і вуглеводів.

Правило 4-дивитися на типи кормів

Вибрати правильний корм дасть можливість і орієнтування в типах раціонів. Корми бувають:

 • Оздоровчі-призначаються собакам, які мають складнощі зі здоров’ям. Такі корми призначає тільки ветлікар, який проводив дослідження і знає історію хвороби собаки. Оздоровчі дієти призначаються при захворюваннях нирок, травного тракту і печінки, а ще при інших патологіях.
 • Спеціальний корм-призначається тваринам для коригування стану при хронічних патологіях і відхиленнях. Спеціальні корми потрібні собакам після стерилізації для усунення ожиріння, а ще тваринам, які вже мають проблему надмірної ваги. Також призначається спеціальна дієта собакам з труднощами в сечовидільної системи.
 • Щоденний раціон-призначається для собак, що мають прекрасне здоров’я і не потребують додаткових змін.

Незалежно від варіанту корму і його призначення, потрібно не забувати про дотримання дозувань, позначених на зворотному боці упаковки. Порушення цих правил призводить до поетапного розвитку складнощів зі здоров’ям і перш за все, ожиріння.

Правило 5-підбирати корм в залежності від класу, до якого він ставитися

Підбирати корм потрібно і за складом. Існують корми економ, преміум і супер-преміум класу. Маленька характеристика кожного класу корму:

 1. Економ-клас — дуже доступні корми мають погану якість. У складі подібної продукції нечасто можна зустріти такий важливий для здоров’я собачого організму інгредієнт як м’ясо. Більшість кормів бюджетного класу добре розрекламовані. Але не потрібно сліпо довірятися рекламі, а краще проконсультуватися з ветлікарем або заводчиком.
 2. Другий клас кормів-преміум. У складі такого корму є м’ясо, харчування добре збалансовано і оптимально забезпечує організм тварини всіма обов’язковими елементами. Рекомендується підбирати корми еліт-класу для щоденного харчування собаки.
 3. Є ще один клас кормів-супер-преміум. Такий раціон у власному складі містить пристойну кількість риби або м’яса, не має жирів рослинного походження, підсилювачів смаку і аромату.

Для того щоб вибрати хороший і якісний корм для тварини, можна отримати консультацію з ветлікарем або заводчиком. Самостійно також можна вибрати раціон для улюбленця, ретельно вивчаючи склад. В хорошому кормі не повинно знаходитися сумнівних компонентів, наприклад як цукор, консерванти і барвники. На першому місці повинні бути натуральні риба або м’ясо, а ще вітамінні і мінеральні комплекси.

Обов’язково на упаковці з якісним кормом повинні бути таблиці калорійності, повний розрахунок вмісту білків, жирів і вуглеводів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close