3 перші ознаки позбавляючи у собаки

Хвороб покривів шкіри у собак є дуже багато. Одним з неприємних і небезпечних хвороб, яке може передаватися людині і доставляти тварині сильний дискомфорт, вважається лишай.

Завдання власника-вчасно виявити перші етапи хвороби і звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала.

1. Хвилювання і свербіж

Лишай значний час може не виникати клінічною картиною. Невидимий період може тривати близько 2-х тижнів. Залежить це від типу лишаю. По завершенні прихованого періоду починають виникати перші симптоми.

Одним з перших ознак позбавляючи у собаки вважається хвилювання і свербіж. Собака активно чеше певну ділянку тіла. Сильний свербіж, що провокується активністю грибків або ж інших моментів, дратує тварина.

Факторами до розвитку позбавляючи у вихованця, вважаються:

 • ослаблення захисних сил організму;
 • вікові особливості (лишай поширена проблема у цуценят і молодих собак через знижених функцій захисту покриву шкіри);
 • постійна вологість покривів шкіри і постійні мікропошкодження;
 • супутні хвороби шкіри в гострому або хронічному перебігу;
 • постійні стани стресу;
 • порушення раціону харчування і умов утримання улюбленця; і подальшого вигодовування;
 • патології травного тракту;
 • порушення метаболізму;
 • неврівноваженість гормонів.

Провокуючим аргументом розвитку позбавляючи у собаки вважається довгий прийом глюкокортикоїдних засобів, а ще НПЗП і ряду медичних препаратів, що надають негативний вплив на іммуннітет.

Необхідно відзначити, що у вихованців проживають в будинку з сильним імунітетом, грибкова хвороба дуже часто може протікати з повним відсутністю клінічних ознак і самостійним лікуванням без стороннього втручання.

Ветеринарні фахівці загострюють увагу господарів карликових собак — ці породи дуже схильні до ризику захворювання позбавляємо.

2. Ділянки облисіння

Друга ознака розвитку позбавляючи-поява ділянок облисіння. Особливо уважним необхідно бути власникам довгошерстих собак. Вогнища облисіння насамперед локалізуються в області морди, лап або живота. Найменші зміни не повинні пускатися на самоплив.

Увага власника при огляді повинні привернути:

 • несправні волоски;
 • поява облисіння у вигляді плям;
 • зміна відтінку шкіри в місці облисіння.

Важливо якомога швидше звернутися за допомогою до ветлікаря для проведення адекватної діагностики та визначення подальшої тактики лікування.

Невід’ємною частиною діагностики вважається взяття зіскрібка шкіри і подальшого дослідження під мікроскопом. Діагностика на ранній стадії-половина успіху. На перших етапах прояви позбавляючи у собаки терапія проста.

3. Поява рожевих плям

Відмітна ознака розвитку позбавляючи-поява рожевих плям на шкірі. Дані плями з’являються рожевим кольором переважно у світлих порід собак, У інших порід ці плями з’являються більш червоним, насиченим кольором.

Виділяють більше десяти видів позбавляючи-мікроспорія і трихофітія, симптоми їх дуже схожі і розпізнати їх можна лише лабораторним шляхом.

Дуже часто у кішок зустрічається дерматофіт M. canis. Локалізація дуже часто відбувається в області морди і вушних раковин. Дуже схильні до проблеми невеликі кошенята.

Другий вид позбавляючи трихофітія зустрічається у кішок дуже рідко, однак і його не варто скидати з рахунків.

Також іноді ураження відбувається грибком роду M. gypseum . В даних випадках клінічний ознака у вигляді рожевих плям буде тільки починається хвороби. Потім уражені ділянки покриються світлою кіркою (на зразок гіпсу).

Підозрілі рожеві плями на шкірі улюбленця – привід бити тривогу, в зоні ризику по зараженню позбавляємо від домашнього вихованця — маленькі дітки і люди похилого віку.

Інші, кажучи інакше типи лишаю-рожевий і мокнучий лишай-характерні виключно для людей, і є інфекційно-аллергічекім захворюванням шкіри.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close