“Шлюб – справа хитра”: як правильно вибрати супутника життя?

Вибір супутника життя, з яким захочеться прожити залишок днів, стане одним із найважливіших рішень. Життя з коханою людиною буде сповнене радості та взаємного задоволення, проте пошук і вибір відповідного партнера — завдання колосальної складності.

За словами психолога Володимира Решетнікова, необхідно скласти реалістичні уявлення про підходящого партнера, докласти значних зусиль для пошуку і присвятити себе стосункам, щоб прожити довге і щасливе життя з коханою людиною.

«Одна моя знайома говорила: «Я завжди думала, що стосунки створюються і будуються якось самі по собі.

Ну, якщо двоє людей одне одному подобаються, між ними щось закручується, то далі все вийде само собою. Вони ж люблять одне одного, значить усе подолають».

Як думаєте, чи добре складалося її особисте життя? Її чоловік зраджував їй, жив на дві сім’ї, обманював і користувався її довірливістю», — пише експертка у своєму Instagram-блозі (тут і далі орфографію і пунктуацію автора збережено — прим.ред.).

 • Що важливо пам’ятати, щоб подбати про себе, поки не стало надто пізно і ви не виявили себе у стосунках, які вас руйнують?

«Зауважте, про що ваші думки на ранніх стадіях стосунків. Чи не схильні ви виправдовувати дивні вчинки партнера, ідеалізувати його, звеличувати те, що здається вам добрим, і намагатися не помічати поганого?

Перед тим, як переходити на новий рівень, який можна назвати серйозними стосунками, або, тим більше, виходити заміж, поставте собі два запитання:

 1. Куди я йду?
 2. Кого я обираю як супутника?
 • Перше запитання спрямоване на те, як ви розумієте власний життєвий шлях. Які ваші цілі та цінності, як ви організовуєте себе у своєму житті?

«Якщо у вас немає однозначного розуміння власного шляху, або ви ним нехтуєте, то у стосунках ви будете схильні переймати інтереси та цінності партнера, так і не набуваючи своїх, а це формує підґрунтя для розвитку вашої емоційної залежності від нього» , — пише експерт.

 • Друге запитання спрямоване на ваше оточення: кого ви обираєте як свого супутника.
 • Які в нього цінності та життєві цілі, чи відповідають вони вашим інтересам?

«Якщо ваші цінності не збігаються, наприклад, ви хочете сім’ю, а він ні, чи не нехтуєте ви цим, очікуючи на те, що він у майбутньому змінить свою думку?

У такому разі ви ставите себе в позицію жертви, яка очікує на свого рятівника, що не принесе нічого доброго ні вам, ні вашому партнерові.

Ми хочемо великих змін у житті, і боїмося їх. Буває навіть так, що перспектива змін на краще може лякати нас більше, ніж погані часи, співзалежні стосунки.

Навіть, будучи важкими, вони були зрозумілішими, звичнішими. Як же витримати все це хороше, адже воно незнайоме, і може лякати більше, ніж звичні біль і страждання?

 • Так само, як ви витримували ці страждання, а саме — живучи одним днем! А що це означає?

Дозвольте впускати у своє життя радість і позитивні зміни невеликими порціями. Давайте собі маленькі радості. Станьте їх шукачем.

 • Коли ви досліджуєте свої почуття, приймаєте якесь рішення, потрапляєте в ту чи іншу ситуацію, запитайте себе: «Чи добре це для мене?», — знаходьте це хороше, відзначайте його.

Колекціонуйте маленькі радості, і вони дадуть вам змогу пережити майбутню навалу великого щастя у вашому житті», — підсумував експерт.

Дійте за продуманою схемою:

Отже, ви стоїте перед вибором супутника життя. Використовуйте всі можливі способи пошуку, а коли кандидатура замаячить на обрії, не кидайтеся в почуття з головою, вчиніть по-іншому.

 1. Пізнайте обранця якнайкраще, не обмежуйтеся тільки ресторанами і кафе, поїдьте з ним у подорож, сходіть у похід. Випробуйте його, змусьте відкритися.
 2. Переконайтеся, що у вас багато спільного. А потім складіть «реєстр» за і проти. Опишіть свого обранця з усіх боків, виявіть його якості. Чи підходять вам його захоплення?
 3. Пам’ятайте, що чоловіка не можна переробити. Якщо він любить футбол, то любитиме його до самої смерті. Вас це влаштовує? Чудово. Ні? Шукаємо далі.
 4. Або ви готові пожертвувати чимось заради нього? Зрозумійте для себе, чим саме. Влаштуйте йому очну ставку зі своїми друзями, хоч як це банально, але збоку видніше, що він із себе представляє. Проведіть кілька спекотних ночей, обговоріть усе, що відчули.
 5. Не вважайте, що ви розумієте одне одного без слів. Говоріть про все, навіть якщо здається, що й так зрозуміло. Щоб переконатися, що це ваш чоловік на все життя, потрібно провести велику роботу. Але у вас є помічники: розум, досвід і серйозний намір.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:
close