Дільназ Ахмадієва: біографія, сім’я і творчість артистки

Дільназ Ахмадієва — відома казахстанська співачка, заслужений діяч РК, музикант, талановита акторка та успішна бізнес-леді. Пропонуємо дізнатися цікаві факти про особисте і творче життя виконавиці, а також про її сім’ю та професійні досягнення.

Дільназ Ахмадієва: біографія, творчість

Знаменита сьогодні співачка Ахмадієва Дільназ Муратівна народилася в обдарованій музичній родині в Алмати 1980 року. З ранніх років її оточували талановиті творчі люди, які прикладали всі сили для всебічного розвитку дівчинки.

Уже в чотири роки Дільназ зіграла роль у фантастичній дитячій казці «Чарівне яблуко», а в шість років співала і виконувала ролі у виставах у республіканському уйгурському театрі (Алмати). Дебютна пісня дівчинки — знаменитий шлягер «Лелека на даху».

У 10-річному віці талановита дівчинка потрапила на телеекрани: казахське телебачення зняло сольний виступ дитини (на замовлення ОРТ). Її сольний танцювальний номер показали в півгодинній передачі. Уже в 13 років юна виконавиця вийшла на найбільшу сцену Алмати (Палац Республіки).

Професійна кар’єра співачки з Казахстану почалася 1996 року. Дільназ Ахмадієва, пісні якої сподобалися слухачам не тільки рідного Казахстану, а й далеко за його межами, гастролювала з концертами в:

 • країнах Європи;
 • Росії;
 • ОАЕ.

У 1997 році Дільназ закінчила ліцей, успішно склала вступні іспити до КазУМОіМЯ імені Абилай хана і стала вивчати іноземні мови. Дівчина здобула професію перекладача. Сьогодні казахстанка може похвалитися тим, що володіє п’ятьма мовами.

Грандіозний успіх прийшов до артистки 2001 року, коли вийшов перший альбом «Может однажды». Він миттєво завоював популярність у публіки.

Які ще альбоми випустила Дільназ Ахмадієва? «Золотий», «Моє серце», «Любов’ю зачеплені» — збірки, які завоювали любов слухачів не тільки в рідному Казахстані, а й за кордоном. Сьогодні в дискографії артистки сім альбомів, і вона продовжує активно займатися творчістю.

Першим значущим конкурсом для Ахмадієвої стала «Нова хвиля» (Латвія, Юрмала), на якому вона завоювала приз глядацьких симпатій.

На сьогоднішній день артистка стала лауреатом таких премій:

 • «Алмати-98».
 • «А-1».
 • «Золотий диск».
 • «7 НОТ».
 • «Медівайв-1999».
 • «Ільхам».
 • Євразійська музична премія.

Паралельно з концертною діяльністю Дільназ Ахмадієва, «Інстаграм» якої сьогодні налічує майже мільйон підписників, знімалася в кіно. У фільмі режисерів Сергія Бодрова та Івана Пассера «Кочівник» казахстанка зіграла роль Хоші. У 2004 році Дільназ Ахмадієва поїхала до Америки, де пройшла навчання на курсах акторської майстерності.

У 2012 році багатогранний талант і величезна працездатність відзначені на державному рівні — Дільназ присвоєно почесне звання «Заслужений діяч РК».

Виконавиця також займається продюсерською діяльністю і розвиває власний центр Embassy of Art. Гурт «Some Toir» — це її підопічні.

Дільназ Ахмадієва: особисте життя, сім’я

Практично з пелюшок обдароване малятко батьки навчали музики і співу, ділилися знаннями і величезним досвідом. Ось чим займалися члени її сім’ї:

 • Гульбахрам Турдієва — мати Дільнази Муратівни — танцювала в балеті Уйгурського театру. Наразі балерина не виступає, не бере участі в громадських акціях, повністю присвятила себе дому.
 • Батько, Мурат Ахмадієв, був співаком і грав на театральній сцені та в кіно. Також він керував Уйгурським театром музичної комедії в місті Алмати, володар звання «Народний артист РК».
 • Старший брат казахстанської зірки, Дільшат Ахмадієв, теж творча особистість. Він виступає в групі «Яшлик», складає музику.

Як склалося особисте життя талановитої артистки? У 2011 році знаменита казахстанка вступила в законний шлюб. Її чоловіком став бізнесмен на ім’я Ахмад.

Шанувальники щиро бажали співачці щастя, але сімейне життя тривало недовго. У 2015 році з’явилися чутки про розрив стосунків, незабаром Дільназ сама повідомила представникам ЗМІ про розлучення. Виконавиця заявила, що вважає за краще дати достовірну інформацію з перших вуст, щоб запобігти поширенню домислів і пліток.

У 2017 році на своїй «Інстраграм»-сторінці артистка опублікувала фото з новим коханим. Ним став автор пісень і співак Азільхан Сейтбаєв, з яким Дільназ вперше зустрілася 2013 року на конкурсі «Х-фактор». Азільхан виступав у складі гурту «В кураже», а Дільназ була в журі. Тоді між ними склалися виключно ділові стосунки.

Як розповідала в інтерв’ю сама співачка, їхні стосунки почалися 2017 року. Молоді люди зустрілися на благодійному концерті, де обидва виступали на підтримку дівчини, хворої на онкологічне захворювання. Перед виступом Дільназ давала інтерв’ю про батька, що викликало в її душі бурю почуттів.

Першим знайомим, якого співачка побачила після приїзду до клубу, де проходив концерт, був Азільхан. Ахмадієва, за її ж словами, перебуваючи під впливом зворушливого інтерв’ю, сама підійшла до молодого співака і поставила два запитання: вона поцікавилася, чи не одружений він і чи не перебуває у стосунках із дівчиною. Саме тоді Дільназ і молодший за неї на кілька років Азільхан почали зустрічатися і щиро полюбили одне одного.

2019 року в інтерв’ю сказала, що віднедавна стала заміжньою жінкою і перед тим, як погодитися на зйомки, завжди запитує дозволу чоловіка. Коли відбулася шлюбна церемонія і де проходило торжество, наразі достовірних відомостей немає. Дільназ Ахмадієва, чоловік якої також займається музикою, ділиться в інтерв’ю, що між ними панує повне взаєморозуміння, вона щаслива в другому шлюбі.

У 2020 році пара Дільназ Ахмадієва та Азільхан Сейтбаєв поділилися з громадськістю радісною новиною — у них народився син, якого щасливі батьки назвали Зейд. Сама співачка має чудовий вигляд і розповідає, що вона і малюк почуваються добре, а Азільхан у захваті, що став батьком.

Незважаючи на те що лише нещодавно співачка стала мамою, вона продовжує активно займатися творчістю. Побажаємо талановитій виконавиці нових досягнень у професії та величезного щастя в особистому житті.

Позначки:
close