Алтинай Жорабаєва: біографія, творчість співачки

Алтинай Жорабаєва — зірка казахстанської естради, яка в цій плеяді посідає одне з почесних місць. Її чарівний голос відомий публіці не тільки в рідному Казахстані, а й за його межами. Талановита виконавиця виховує чотирьох доньок. Дізнайтеся, як сьогодні живе співачка — сучасний символ столичної сцени, який підкорив серця співвітчизників.

Алтинай Жорабаєва: біографія

Сьогодні ім’я Алтинай Жорабаєвої, як і її пісні, говорить шанувальникам багато про що. Її творчість знайома і улюблена як казахстанцями, так і жителями інших країн. Батьківщина зірки — Туркестанська область, селище Бейнеткеш, де вона з’явилася на світ 28 жовтня 1978 року.

Школу дівчина закінчила 1995 року, успішно склала вступні іспити до вишу і чотири роки провчилася в Міжнародному казахсько-турецькому університеті імені Ходжі Ахмеда Ясаві. Наполеглива і працьовита Алтинай після отримання диплома стала педагогом в альма-матер.

Як почалася її історія в професійній сценічній діяльності? Справа була ще 1997-го року: студентка Алтинай активно бере участь у престижних національних музичних конкурсах. Відтоді кар’єра співачки стала її пріоритетом, завдяки цьому шляху Жорабаєва зуміла реалізувати свій талант.

Особисте життя артистки складалося не менш бурхливо. Її першим чоловіком був Сабіт Абдикаликов — відомий режисер, стосунки з яким складалися так:

 • Знайомство відбулося 2001 року, коли Сабіт був ще одружений з Айгуль Іманбаєвою.
 • Незабаром романтичне захоплення переросло в серйозні почуття, режисер розлучився і вже 2002 року офіційно зареєстрував стосунки з Алтинай.
 • За 15 років шлюбу творча пара чотири рази пізнала щастя батьківства: сім’я поповнилася чотирма чарівними доньками.
 • Несподіванкою для громадськості стало розлучення зірок, яке сталося 2017 року.

У медіа було багато інформації з цього приводу, та й сама Алтинай давала коментарі. Розлучившись із чоловіком, вона з дітьми вирушила жити до столиці. Колишнє подружжя зберігає дружні стосунки. Ба більше, співачка спілкується з Айгуль Іманбаєвою.

Навесні 2020-го надійшла несподівана новина — Алтинай знову вийшла заміж. З майбутнім чоловіком артистка познайомилася на весіллі молодшого брата і довго приховувала ці стосунки. Відомо, що чоловік молодший за неї на два роки і родом із Костаная.

Шанувальники ще з весни просили Алтинай показати фото чоловіка. І нарешті в «Інстаграм» співачки з’явилися спільні знімки. Восени пара відпочивала в Туреччині, а фотозвіт про відпустку співачка опублікувала у своєму акаунті.

Діти Алтинай добре прийняли вітчима. Фанати щиро радіють за улюбленицю і бажають їй гармонії в нових стосунках.

Алтинай Жорабаєва: творчість

Алтинай Жорабаєва не приховує свій вік. У 2020-му співачці виповнилося 42 роки, і майже половину цих років вона провела на сцені. Популярність артистці-початківцю принесли музичні конкурси, з яких почалася її кар’єра. Перші нагороди і титули, які й сьогодні дорогі її серцю, такі:

 • на конкурсі «Арай» 1997 року вона була призером;
 • того ж року Алтинай стала дипломантом «Жас қанат»;
 • на фестивалі «Азія дауиси» 2001 року дівчина стала лауреатом;
 • на «Слов’янському базарі» 2003-го на неї також чекав призовий диплом;
 • у Юрмалі на конкурсі «Бурштинова зірка» (2004) артистка завоювала Гран-прі.

Подальший творчий шлях Жорабаєвої склався успішно:

 1. 2002 року вона випустила перший альбом під назвою «Арманима ғашиқпин».
 2. Не менш яскравими і відомими стали її наступні вибрані зібрання пісень «Жүрші сәулем ауылға» і «Елімнің жүрегі-Астана», а також відеозбірник «Өмір-өзен».
 3. Престижні республіканські сцени Астани 2004 і 2014 року стали місцем проведення масштабних сольних концертів виконавиці.
 4. Реліз нового альбому «Жарты кайык» відбувся 2019-го. Композиції з нього зібрали безліч позитивних відгуків.

Про що ж вона співає і чому стала настільки популярною? Пісні Алтинай близькі кожному слухачеві і нікого не залишають байдужим. Більше за інших слухачам полюбилися:

 • Композиція про дітей «Анаға Хат». Усі ми рано чи пізно залишаємо батьківське гніздо і потрапляємо в дорослий світ, у якому намагаємося знайти своє місце. Подорослішавши, діти рідко приїжджають додому. Багатьом знайома ця ситуація.
 • Веселий трек «Туған күн» про день народження, в якому лунають добрі та світлі побажання.

 • Пісня «Жубайлар жыры», в якій артистка торкнулася непростих моментів життя в шлюбі, тієї відповідальності, яку несе кожен з подружжя.
 • Популярний хіт «Перзент паризы», в якому розкрито тему найпотаємнішого для кожного казахстанця — тему сімейних цінностей і дітей, того, як вони ростуть, а дорослі поруч із ними стають мудрішими.

За два десятиліття на сцені уряд Казахстану не раз високо оцінював таланти співачки. Серед її нагород:

 • престижна державна премія «Дарин» (2004);
 • звання «Заслужений діяч Республіки Казахстан» (2006);
 • орден «Курмет» (2016).

Алтинай Жорабаєва — казахстанська співачка, яка впевнено завойовує світовий музичний Олімп. Вона не зупиняється на досягнутому, а тому з кожним днем все яскравіше сяє її зірка. Сподіваємося, що артистка ще не одне десятиліття радуватиме шанувальників своєю творчістю.

Позначки:
close