Алі Окапов: біографія, творчість

Композитор, співак і танцюрист, син Рози Римбаєвої Алі Окапов уклав офіційний шлюб. У світлі цієї радісної події пропонуємо прочитати біографію артиста, дізнатися цікаві подробиці про його творче та особисте життя.

Алі Окапов: біографія

1991 року в Алмати у творчій сім’ї продюсера, танцюриста, музиканта та диригента Таскина Окапова (засновник гуртів «Арай», «А-студіо», «Гульдер») і легендарної казахстанської співачки Рози Римбаєвої народився хлопчик. Таскин Окапов з дружиною вирішили дати дитині ім’я Алі — ‘піднесений’.

Музика стала супутницею майбутньої знаменитості з дитячого віку, але спочатку син Рози Римбаєвої не хотів йти стопами батьків і присвячувати своє життя музичній творчості. Переконання підростаючого Алі змінилися після поїздки до дитячого табору, де хлопчика попросили виконати партію на піаніно (грі навчався в школі для талановитих дітей імені Куляш Байсеітової). Саме тоді Алі Окапов зрозумів, у чому саме полягає його покликання.

Після закінчення школи Алі вступив до Казахського національного університету мистецтв, але провчився тільки перший курс і пішов з вишу. Вищу освіту талановитий казахстанець здобув у Казахській академії мистецтв імені Жургенова, де навчався на відділенні музики та естради.

На шляху до успіху Алі не гребував самостійно заробити на життя. Ось лише деякі його заняття в різні роки:

 • доставка квітів;
 • перегін автомобілів;
 • викладання гри на фортепіано;
 • викладання танців (Black style dance studio);
 • гра на клавішних інструментах (Hot ten band);
 • солювання в групах SLANG, FOX band.

Робота з професійними музичними колективами допомогла Алі відточити майстерність і набратися сценічного досвіду. З плином часу він усвідомив, що повинен зайнятися сольною кар’єрою, яку вирішив почати з участі в конкурсі «Фабрика зірок KZ». Виступ на конкурсі виконавців став початком професійної кар’єри співака.

Про особисте життя талановитого казахстанця відомо мало. Офіційних заяв про стосунки Алі з дівчатами не було. Лише зараз виконавець повідомив, що нещодавно вступив у законний шлюб.

Алі Окапов: творчий шлях

Алі Окапов сьогодні відомий у країні та за її межами виконавець, який завжди співає живим голосом. Ще на «Фабриці зірок KZ» він відмовлявся виступати під фонограму і влаштував справжній бунт, де закликав інших учасників співати наживо. Його пропозицію підтримали всі конкурсанти та судді.

Співочий конкурс «Фабрика зірок KZ» став першою сходинкою до успішної індивідуальної творчої діяльності. Талановитий казахстанець не отримав Гран-прі, але посів почесне 4-е місце. А головне, його чудовий голос полюбили слухачі. Сам Алі пізніше ділився, що навіть радий тому, що не ввійшов до трійки найкращих. Він побоювався, що люди могли подумати, що все сталося завдяки Розі Римбаєвій.

Пізніше талановитий казахстанець змагався зі співаками на конкурсах, серед яких:

 • «Дельфійські ігри» — 2 місце;
 • «Алматим журегімде» — 2 місце;
 • «Актобе-Jazz» — Гран-прі.

За версією «Саз алемі» та ЕМА, артист став переможцем у номінації «Найкращий дебют року». Також у скарбничці його досягнень премія «Алтин Мікрофон» («Найкращий кліп року»), премія «Астана Жұлдизы» («Прорив року»).

Алі Акапов, пісні якого знайшли популярність у слухачів, пише і виконує композиції, знімає кліпи, пробує себе в ролі другого режисера, продюсера.

Сьогодні у виконавця велика кількість пісень. Серед популярних композицій Алі такі:

 • «Біле»;
 • «Жаным сәлем»;
 • «Уайимдама»;
 • «Сүйе білсең»;
 • «Шарықтаймын».

У 2019 році в Алмати відбувся перший сольний концерт Алі Окапова, де він показав себе талановитим музикантом.

Сьогодні в умовах пандемії творча діяльність співака призупинилася, але він продовжує писати пісні та вдосконалювати майстерність. Артист сподівається, що незабаром зможе повернутися до активної творчої діяльності.

Алі Окапов: особисте життя

Алі Окапов, як і багато творчих особистостей, приховує від громадськості особисте життя, оскільки вважає, що подробиці його стосунків стосуються тільки його самого і близьких йому людей.

Про стосунки Алі практично нічого не відомо. Сам музикант на запитання про обраницю відповідав, що знайти кохану, яка стане його супутницею по життю, непросто.

Окапов шукав терплячу, розумну, вірну й уважну дівчину, яка обов’язково повинна розуміти життя артиста і підтримувати його в будь-яких творчих починаннях. До того ж Алі вважає, що стати невісткою великої Рози Римбаєвої не кожній під силу. Сама ж Римбаєва готова прийняти невістку як рідну дочку, якщо та буде вихованою і милою розумницею.

Привабливий молодий чоловік донедавна був серед найбажаніших наречених Казахстану, тому його фото з будь-якою незнайомкою бурхливо обговорювали прихильники й таблоїди. Громадськість дискутувала, чи вийде з них щаслива сімейна пара.

Так сталося і з Акерке Буркітбай, коли 2017 року в Мережі з’явилися її знімки з відомим виконавцем. Тоді Алі Окапов і його дівчина заперечували, що між ними існують будь-які стосунки, крім дружніх. Нещодавно Алі запропонував Акерці стати його законною дружиною, на що дівчина відповіла згодою. Про заручини щасливий наречений і наречена повідомили в Instagram.

Проводи нареченої відбулися в колі близьких родичів в Атирау. Сьогодні солістка з гурту «Асил» і співак Алі Окапов стали подружжям. Про цю знаменну подію чоловік і дружина повідомили на офіційній Instagram-сторінці Revuenews.

Редакція щиро вітає молодят з укладенням шлюбу та бажає їм щасливого сімейного та творчого життя, а шанувальники з нетерпінням очікують нових пісень талановитого артиста.

Позначки:
close