Перевага марафонського бігу

Вболівальники, сильні емоції, гордість за себе, медаль на фініші — проти втоми, травм і відсутності вільного часу. Ті, хто бігає 42,2 км, підтвердять: у підготовки до марафонської дистанції та її подолання існує багато переваг, але існують і недоліки. Детально розбираємо, що є хорошого і поганого в марафонському бігу.

Найлегший спорт у світі

— Той, хто запитує » для чого бігти марафон?», насправді запитує » для чого взагалі бігти?»- каже Ігор Сподін марафонець з України , який вже Пробіг чотири половинних і два повних марафону. — Якщо ви простий хлопець на зразок мене, то марафон ви пробіжите за чотири години. Але ж повнісінько інших видів спорту, які забирають так само часу. Ви можете, наприклад, зіграти у великій тенісі годин шість-так для чого бігти? Особисто у мене сім’я і повний робочий день, доводиться багато їздити. А біг — це найлегший вид спорту і чудово лягає в мій важкий життєвий стиль, так як я можу бігати де завгодно, в будь-який час, абсолютно вільно. На відміну від тенісу, гольфу або футболу, мені не треба бути членом клубу, і ризик травмуватися відносно менше, — говорить екс-гравець в регбі.

«Однак якщо вже ви почали, звідкись береться бажання поставити самому собі вагому мету». БІГ сам по собі робить це. Якими б не були початкові мотиватори, ендорфіни, що виробляються під час постійних тренувань протягом певного часу змушують вас бігти швидше і далі. Додайте такі фактори до того, що ви чудово виглядаєте і чудово себе почуваєте, і привабливість бігу стане простою і зрозумілою.

Підготовка до першого в житті марафону і його подоланняОдин з вирішальних факторів ризику розвитку серцево-судинних хвороб-збільшення жорсткості артерій. Вони стають більш жорсткими з віком, але аеробні навантаження можуть уповільнити даний процес.

У січні 2020 року в журналі Американської колегії кардіологів були опубліковані результати дослідження, яке показало, що підготовка до марафону і його подолання покращує серцево-судинне людське здоров’я.

У дослідженні взяли участь 138 осіб (трошки більше половини з них — жінки, усереднений вік групи — 37 років), які бігли Англійський марафон в 2016 і 2017 роках. Жоден з них не пробігав цю дистанцію раніше і не мав яких-небудь хвороб серця. Їх максимальний біговий обсяг до початку підготовки до марафону дорівнював двом годинам протягом тижня.

Дослідники рекомендували будь-якому з випробовуваних тренуватися за планом підготовки до марафону для початківців, який складався приблизно з трьох занять протягом тижня протягом 17 тижнів. Протягом певного часу щотижневі процедури стали більш інтенсивними.Позначки:
close