Які країни омиває Індійський океан?

Індійський океан є одним з найбільших океанів нашої планети. Він оточений на південному сході антарктичною зоною конвергенції, яка розділяє його від Південного океану.

На півдні він межує з узбережжям Африки, омиваючи такі країни, як ПАР, Мозамбік, Мадагаскар та інші. Західне узбережжя океану омиває острови Мальдіви та Шрі-Ланку, а також Індію та інші країни Азії.

До складу Індійського океану входять також деякі материки, такі як Африка на заході та Австралія на сході. Даний океан також омиває острови океанії, такі як Маврикій, Реюньйон та Коморські острови.

Індійський океан вирізняється своєю різноманітністю та природною красою. Він є домом для багатьох видів морських живих організмів і має велике значення для місцевих екосистем та рибного промислу. Країни, що омивають Індійський океан, мають багатий культурний спадок та історичну спадщину, яка впливає на життя місцевих народів.

Країни, які межують з Індійським океаном

Індійський океан розташувався в східній півкулі. На північному сході і півночі він обмежений євразією, на сході західним узбережжям океанії і Австралії. Даний океан межує з Африкою на заході та з Індійським океаном на півдні. Які саме країни омивають Індійський океан ви дізнаєтеся з цієї статті.

Від антарктичної зоною конвергенції на південному сході до суходолу Індії на північному заході, Індійський океан межує з наступними країнами:

 • Танзанія
 • Мозамбік
 • Мадагаскар
 • Шрі-Ланка
 • Мальдіви
 • Індія
 • М’янма (Бірма)
 • Таїланд
 • Малайзія
 • Індонезія
 • Австралія

Ці країни мають велике значення для регіону Індійського океану, відіграючи важливу роль у торгівлі, рибальстві та екотуризмі.

Тепер, знаючи, які країни омивають Індійський океан, ви зможете краще розуміти значення цього регіону та його вплив на глобальний економічний розвиток.

Африка

Індійський океан розташований в східній півкулі. На північному сході і півночі він обмежений Євразією. Цей океан омиває багато країн і островів, зокрема Індію, Мальдіви, Шрі-Ланку, Маврикій, Сейшельські острови, Коморські острови, Мадагаскар, Кенію, Танзанію, Мозамбік, Південну Африку і багато інших.

Азія

Отзывы

Петр

На півдні східним узбережжям Африки й Антарктичною зоною конвергенції на південному сході, Індійський океан межує з Африкою на заході. Які країни омиває цей океан? Ви дізнаєтеся з цієї цікавої статті. Індійський океан розташований в східній півкулі. На північному сході й півночі він обмежений Євразією, на сході – західним узбережжям Океанії та Австралії. Цей океан є одним з найбільших на планеті та має велике значення для багатьох країн, які знаходяться поруч з ним. Знайомтесь із країнами, що омивають Індійський океан та дізнайтесь про їх особливості та красу.

Alex

Дуже цікава стаття! Як настоящий читач, я зможу дізнатися про те, які країни омиває Індійський океан. Зокрема, я дізнаюся, що він розташований в східній півкулі і межує з Антарктичною Зоною Конвергенції на південному сході. З цієї статті я також зможу дізнатися, які материки омиває Індійський океан. Він обмежений Євразією на північному сході і півночі, західним узбережжям Океанії і Австралії на сході, та східним узбережжям Африки на півдні. Цікаво дізнатися більше про ці країни та їхню географію. Дякую за статтю!

Олексій

Індійський океан омивається країнами і островами, які знаходяться на південному сході його антарктичної зоною конвергенції. На півдні він межує зі східним узбережжям Африки, а на сході — західним узбережжям Океанії і Австралії. Крім того, він обмежений з північного сходу і півночі Євразією. З даної статті ви дізнаєтеся більше про країни, які омиває Індійський океан. Цей океан розташований в східній півкулі і є домом для численних країн і островів, які мають унікальну культуру, природу та історію. Відкривайте для себе красу Індійського океану і його незабутні країни.

SweetDreams

Як жінка, я завжди цікавлюся географією та розташуванням країн і островів. Індійський океан, який омиває східне узбережжя Африки, на півдні розташованого материка, цікавить мене особливо. Саме тому я з готовністю прочитала цю статтю, щоб дізнатися, які країни омиває Індійський океан. Згідно з цією статтею, Індійський океан омиває багато країн та островів. Він розташовується в східній півкулі і межує з Євразією на північному сході та півночі, з Антарктичною зоною конвергенції на південному сході та з Африкою на заході. Це означає, що в Індійському океані знаходяться країни, такі як Індія, Мальдіви, Шрі-Ланка, Маврикій, Сейшельські острови, Мадагаскар і багато інших. Уявіть, скільки цікавих місць та культурних скарбів можна знайти в цих країнах! Ця стаття була для мене дуже корисною, оскільки дозволила краще розібратися у географічному положенні та значенні Індійського океану. Тепер я знаю, які країни та острови його омивають і як важливо це морське простір для різних культур та екосистем. Я впевнена, що ця інформація буде корисною для багатьох людей, які також зацікавлені у географії та подорожах.

Позначки:
close