Микола Бажан коротка біографія та цікаві факти

Микола Бажан — видатний український поет і перекладач, одна з великих постатей в історії української літератури. Його біографія скорочено викладена нижче, а також приведені цікаві факти про цього талановитого митеця.

Микола Бажан народився 4 грудня 1904 року в селі Боярка на Київщині. Він виріс у сім’ї селян, але змалку відчував пристрасть до літератури і поезії. Стрімко розвиваючись, він незабаром став відомим як талановитий поет і автор високохудожніх перекладів.

Микола Бажан активно долучився до літературного життя України. У 1924 році він став одним із засновників поетичного об’єднання «Гарт». Це об’єднання стало центром новаторства і витоком багатьох визначних літературних напрямків того часу. Бажан також працював редактором й видавцем, співпрацював з такими виданнями, як «Літературний кіоск» та «Українська література».

У своїх поезіях Микола Бажан зобразив багато важливих тем, таких як кохання, вітчизна, війна, боротьба за свободу. Його поезія відзначається глибоким інтелектуальним змістом, майстерністю мови та мелодійністю віршового рядка.

Микола Бажан: коротка біографія та цікаві факти

Микола Бажан здобув популярність завдяки своїм віршам, які стали відомі своєю глибиною та поетичністю. Він був членом Української письменницької спілки та активним учасником літературного життя України.

Особливо відомий Микола Бажан своїми перекладами. Він перекладав твори світових класиків, таких як Шекспір, Гете, Пушкін та інші. Його переклади відрізнялися точністю та виразністю, завдяки чому вони стали популярними серед читачів.

Микола Бажан був визнаний не лише в Україні, а й за її межами. Він отримав численні літературні премії та нагороди, зокрема Національну премію імені Тараса Шевченка.

Микола Бажан помер 22 лютого 1983 року, залишивши по собі незабутні поетичні твори, які досі захоплюють серця читачів своєю красою та глибиною.

Хто такий Микола Бажан?

Микола Бажан народився 28 травня 1904 року в селі Киндрахи, що на Чернігівщині. У 1926 році вступив до Київського університету на історичний факультет, але пізніше перевівся на філологічний. Вже тоді почав писати вірші та працювати перекладачем.

Основна тема творчості Миколи Бажана – любов до рідної землі й національний патріотизм. Він написав велику кількість віршів про Україну, її красу та трагічну історію.

Микола Бажан є автором таких збірок віршів: «Сонце камінне», «Журавлі», «Синєє плаття». Він також відомий своїми перекладами творів з іноземних мов, зокрема із французької та іспанської.

Микола Бажан активно діяв у літературному житті України, брав участь у діяльності літературних об’єднань та видавництв. Він був членом Спілки письменників України та Національної спілки письменників.

Микола Бажан помер 9 серпня 1983 року в Києві, але його твори продовжують жити й надихати нове покоління поетів.

Біографія Миколи Бажана

У 1921 році Микола Бажан вступив до Київського університету, де вивчав українську філологію. Під час студентських років активно друкувався в літературних виданнях та брав участь у літературних гуртках.

У 1924 році почав працювати в журналі «Літературна газета», де був редактором та кореспондентом. Пізніше став шеф-редактором літературного відділу журналу «Дзвін».

Микола Бажан писав вірші, прозу та драматичні твори, а також займався перекладами з російської та англійської мов. Його творчість відзначалася глибоким філософським змістом, високою майстерністю та поетичною мовою.

У 1936 році Микола Бажан отримав Сталінську премію за поезію «Весна», а в 1980 році був відзначений Ленінською премією.

Микола Бажан помер 25 лютого 1983 року в Києві. Його поховали на Байковому кладовищі.

Цікаві факти про Миколу Бажана

1. Микола Бажан народився 24 червня 1904 року в селі Жидачів, що на Львівщині.

2. Закінчив факультет філології Львівського університету, але згодом вирішив не працювати за фахом, а зайнятися літературою.

3. У 1927 році вийшла його перша збірка віршів «Веснянка», яка визнана однією з найкращих поетичних дебютів української літератури.

4. Микола Бажан був активним учасником літературного життя, брав участь у численних поетичних зборах та фестивалях.

5. Перекладав на українську мову твори таких відомих поетів, як Франсуа Вільям, Поль Верлен, Артюр Рембо.

6. Микола Бажан володів декількома мовами, зокрема французькою, польською та англійською.

7. У 1947 році він був засуджений за участь у «Молодіжному руху України» і проведений в таборах примусових праць.

8. Після звільнення з табору Микола Бажан продовжив писати та видавати свої поетичні твори.

9. За свої літературні заслуги Микола Бажан отримав численні нагороди, в тому числі Національну премію імені Тараса Шевченка.

10. Микола Бажан помер 23 серпня 1983 року в місті Києві, але його поезія продовжує жити й зберігати свою актуальність.

Отзывы

Олександра Коваленко

Микола Бажан біографію скорочено та цікаві факти видатного українського поета та перекладача викладені нижче. Микола Бажан коротка біографія. Микола Бажан, відомий український поет і перекладач, народився 9 листопада 1904 року в селі Воронеж на Чернігівщині. Він став одним із найвидатніших представників українського модернізму та лідером «Гарту». Бажан був автором багатьох поетичних збірок, серед яких «Із салів снів» та «Спокута». Він також переклав на українську мову твори світової класики, такі як «Ромео і Джульєтта» Шекспіра та «Харитонова смерть» Гете. Микола Бажан був універсальним митець, який здатний затамувати подих своїми творами. Його поезія відображала глибокі почуття, емоції та філософські роздуми. Він залишив незабутній слід у літературі та став великим даром для української культури.

Alex12

Микола Бажан біографія скорочено та цікаві факти видатного українського поета та перекладача викладені нижче. Микола Бажан коротка біографія. Я, як шанувальник української поезії, захоплююсь творчістю Миколи Бажана. Цей видатний український поет та перекладач народився 8 червня 1904 року в селі Вороніж Волинської губернії. Він був настільки талановитим, що вже у молодому віці його твори стали публікуватися в літературних виданнях. Микола Бажан прославився своїми віршами, проникненими почуттям національної гідності і любові до Вітчизни. Він писав про природу, про кохання, про війну. Його творчість була впливовою і відображала духовне життя українського народу. Окрім поезії, Микола Бажан також був відомим перекладачем. Він перекладав твори світової класики, такі як Шекспір та Гете, і дарував українським читачам можливість ознайомитися з великими творами світової літератури. Микола Бажан був не тільки талановитим поетом, але і видатним громадським діячем. Він активно брав участь у культурному житті України, працював редактором літературних журналів, був членом Національної спілки письменників України. Творчий шлях Миколи Бажана закінчився 12 грудня 1980 року, але його спадщина живе досі. Його поезія надихає і захоплює нове покоління читачів. Його слова про мужність, віру і любов до рідної землі звучать актуально навіть сьогодні. Це справжній козацький дух, який не згасає з часом.

Іван

Микола Бажан — це видатний український поет та перекладач, який прославився своїми творами, в яких він відтворював душу українського народу. Микола Бажан народився в 1904 році в місті Харкові. Він вивчав українську філологію в Київському університеті, де пізніше працював викладачем. Микола Бажан був активним учасником українського національного руху, його твори відтворювали болісність українського народу під час радянського режиму. Він також був перекладачем, його переклади відомих світових поетів отримали визнання критиків. Микола Бажан помер в 1983 році, але його твори залишаються вічним надбанням української літератури. Його коротка біографія та цікаві факти про нього викладені нижче. Читаючи твори Миколи Бажана, ми відчуваємо його любов до Батьківщини та глибокий розуміння української душі.

Mike91

Микола Бажан — це видатний український поет та перекладач. Його коротка біографія сконцентрована на яскравих досягненнях у літературі. Народився він 17 липня 1904 року в селі Нова Чортків на Тернопільщині. Від дитинства виявляв захоплення літературою, що сприяло його подальшому успіху як поета. Микола Бажан навчався в Тернопільському учительському інституті, а після закінчення працював учительом, адже мав велику любов до дітей та бажання допомагати їм у навчанні. Однак, його основною страстию було письменство. У 1936 році Бажан переїхав до Києва, де зайнявся журналістикою та літературним перекладом. Він перекладав твори з російської, білоруської та інших мов, а також писав власні поезії. Його творчість була високо оцінена літературною критикою, і він став відомим не тільки в Україні, а й за її межами. Микола Бажан багато подорожував, відвідував численні літературні фестивалі та зустрічався зі своїми колегами по перу. Він був членом Союзу письменників України та активним учасником літературного життя своєї країни. У 1979 році Микола Бажан помер, залишивши за собою величезне літературне спадщину. Його поезії пронизані глибокою філософією, любов’ю до рідного краю та бажанням показати красу української природи. Його твори дотепні, емоційні та надихаючі, і продовжують читати його прихильники до сьогодні.

Олександр Іванов

Микола Бажан — видатний український поет та перекладач. Його коротка біографія вражає своєю насиченістю та досягненнями. Народився він у 1904 році в місті Києві. У 1923 році вступив до Київського університету на факультет журналістики, але через роки перейшов на факультет філології. Вже тоді було видно, що література — його справжня стихія. Микола Бажан здобув визнання завдяки своїм поезіям, які відображали духовний світ українського народу та проблеми сучасності. Він був учасником відомих літературних об’єднань «Плуг» та «Вапліте». Також має великий внесок у перекладацьку діяльність, завдяки якій багато закордонних літературних шедеврів стали доступні українському читачеві. Цікавим фактом є те, що Микола Бажан також працював журналістом та редактором. Він був співзасновником журналу «Літературний континент» та багатьох інших видань. Все своє життя він присвятив літературі та патріотичній справі. Його твори відомі і українським, і світовим читачам. Микола Бажан — це поет, який залишив свій слід у серцях людей своїми поезіями. Він назавжди залишиться в історії української літератури.

Позначки:
close