Який ніс повинен бути у кішки

Холодний і вологий ніс повинен бути не тільки у собаки, але і у здорової кішки. Але не забувайте, що суха і тепла мочка носа кішки не рахується прямим сигналом, що вказує на розвиток патологічних процесів в організмі.

Припущення на наявність патологічних процесів повинно викликати у власника загальний стан улюбленця-все разом з сухим і теплим носом у тварини відзначається млявість, байдужість, відмова від корму, зменшення активності.

Про складнощі зі здоров’ям може говорити і холодна мочка носа з рясними виділеннями.

Який ніс повинен бути у здорової кішки

Тепла і суха мочка носа у улюбленця не рахується свідченням розвитку захворювання. Фізіологічними причинами подібного стану вважаються:

 • Довгий сон . Після сну, мочка носа у кішки майже завжди суха і тепла. У процесі сну тварина не облизує ніс мовою, тому додатково не зволожує його. Через 1-2 години після пробудження, ніс улюбленця знову стане прохолодним і вологим.
 • Дуже висока рухливість. Якщо вихованець активний і багато грав, ніс може висихати при впливі своєї температури тіла, що підвищується в природних умовах при фіз.активності. Висихати ніс може у кішки, що вважає за краще лежати на підвіконні під відкритим сонцем. Основою природного пересихання мочки носа у кішки як правило виступає температура навколишнього середовища в приміщенні і вологість. Коли кішка лежить біля приладу для опалення, ніс її буде теплим і сухим. Господареві необхідно потурбуватися про підтримку мікроклімату в приміщенні, так як сухе і тепле повітря впливає не тільки на сприйнятливий ніс улюбленця, а й на стан самої людини.
 • Сильний холод . Якщо в приміщенні або ж на вулиці сильно прохолодно, тварина автоматично припиняє облизувати власний ніс. Суха і тепла мочка носа в даних випадках також вважається нормальним варіантом.

Крім природних факторів, впливати на зміну вологи і температури носа здатні і патологічні причини.

чи вважається ніс показником здоров’я

У здорової кішки, мочка носа холодна і волога, навіть слизька. Крім того, що кішки систематично облизують власний ніс, поверхня мочки покрита спеціалізованими рецепторами, що виділяють секрет, що забезпечує захист чутливого органу.

Відомо, що ніс для представників сімейства котячих не просто орган нюху. Це справжній гігрометр і орган для орієнтації в просторі. Вологий котячий ніс чутливий до сильних температурних змін. При занадто сухій мочці носа, на поверхні здатні утворювати тріщини і ранки, що заподіюють тварині дискомфорт і біль.

Фахівці відзначають, що у маленьких кошенят сухий ніс вважається нормальним варіантом. Малюки ще неможуть повністю облизуватися, а секрет, зволожуючий мочку носа, не виділяється через індивідуальних вікових особливостей.

Сухий ніс може бути і симптомом патологічного процесу. Тривожитися слід в разі якщо крім сухого і гарячого носа протягом декількох годин у кішки відзначається збільшення всієї температури тіла – гарячі вуха. Нормальними температурними показниками у кішки є від 38 до 39 градусів. Поміряти температуру в побутових умовах можна ректальним способом. Якщо температура тіла збільшилася більш ніж на 1 градус, рекомендується негайно зв’язатися з ветеринарним фахівцем або відвезти тварину в клініку для огляду.

Не слід намагатися збити температуру тварині за допомогою людських препаратів.

Деякі з них можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю тварини, провокуючи інтоксикацію. Отруйними для тварини препаратами є-парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і німесулід.

При появі нижче зазначених симптомів поряд зі зміною стану мочки носа, слід невідкладно везти улюбленця до ветеринарної лікарні:

  ; і сильний кашель;

 • тривала блювота;
 • часто повторювана діарея;
 • проблеми з актом сечовипускання;
 • наявність в сечі або калових масах домішок слизу або крові; ;
 • довгий (летаргічний) сон;
 • виділення піни з пащі або гіперсалівація.

Консультація і допомога ветеринара потрібна і в варіантах, коли тварина сильно кричить без помітних причин, може втрачати орієнтацію в просторі, впираючись на предмети, поява на шкірі висипань, сильного свербіння, проблем з диханням (задишка).

Завдання власника-ретельно стежити за будь-якими зміною в стані тварини.

При знаходженні сухого носа у улюбленця, не варто впадати в паніку. Якщо кішка поводиться зазвичай, можна не боятися. Якщо у тварини дійсно піднялася температура, рекомендується вдатися до допомоги ветеринарних лікарів. Навіть в разі якщо температура тіла збільшилася і при відвідуванні фахівця мимовільно знизилася, рекомендовано зробити аналіз крові для виявлення прихованих інфекцій.

Причинами сухого носа у кішки виступають:

  і доброякісні нові утворення в носових пазухах;

 • чужі предмети, що застрягли в носових ходах;
 • травми мочки носа, що провокують порушення вироблення секрету для зволоження мочки;
 • хвороби запального типу, що вражають сечовидільну систему;
 • розвиток гайморитів і ринітів;
 • інфекційні патології;
 • скупчилися в травному тракті грудочки вовни-тріхобезоари;
 • поразка гельмінтами;
 • інтоксикації організму і порушення роботи травного тракту на тлі неправильного харчування;
 • поразка кліщами.

Потрібно пам’ятати, що наносити мазі або креми на області мочки носа тварині не рекомендується, навіть в тому випадку, якщо є пошкодження у вигляді тріщин. Кішка самостійно буде облизуватися і мочити поверхню носа, як тільки стан стабілізується.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close