Як зняти стрес у кішки

Основою стресу у кішки як правило виступає цілий ряд моментів, як внутрішнього, так і зовнішнього типу.

Першими тривожними сигналами в стані тварини стають ворожість або ж байдуже стан, дуже висока нервозність і напруженість.

Відставляти без уваги такі ж прояви не варто. Адже нестабільність в емоційному тлі для цих тварин як кішки, що володіють тонкою душевною організацією, може привести до серйозних ускладнень і виявитися причиною порушень в роботі органів знаходяться всередині.

Коли у кішки може з’явитися стрес

Вирішальний фактор, що впливає на появу у кішки стресу – різка зміна життєвих умов. Порушення звичної обстановки призводить до нервових потрясінь у тварини.

З першого погляду звичайні ситуації, що не викликають у власника підозр, здатні значно відбиватися на нервовому стані улюбленця. Виявитися причиною стресу може як психологічний аспект, так і тілесні причини.

Причин, що провокують появу стресу у кішки, може бути кілька. Умовно їх поділяють на внутрішні і зовнішні. До зовнішніх відносяться:

  • Відвідування ветлікаря. Поїздка, в основному, пов’язана з серйозними стресами – поїздка в машині або міському транспорті, навколишні непотрібні запахи, люди і тварини.
  • Довга відсутність господаря. Певні власники кішок не надають уваги тому, що тварина може переживати в їх відсутності, і спокійно віддають улюбленця на перетримку. Як показує ветеринарна практика, кішки складно переносять такі ж зміни, вважаючи тимчасову відсутність власника – зрадою кращого друга.
  • Поява в будинку дитини чи іншої тварини. Незалежно від того, хто з’явився в будинку, тварина буде переживати. Територію, яку кішка або кіт вважали заслужено власної, потрібно розділяти. Все це призводить до нервозності і станів стресу.
  • Галасливі компанії в будинку. Кішки не стайня тварини, тому сильне накопичення людей для них не найкраща компанія. До приходу гостей ці вихованці ставляться вкрай з побоюванням. Додають стресу непотрібні запахи і шум.

Основою емоційних напружень у кішок виступають процеси перезбудження клітин в головному мозку. Залежно від індивідуальностей і типу нервової системи, прояв стресу буде змінюватися.

До внутрішніх факторів, що провокує стрес, відносяться:

  • Біль-з’являється на тлі травм або ж після своєчасних втручань. Відчуття болю у кішки можуть з’являтися також при невірно організованою в’язки.
  • Проблеми в роботі травного тракту. Гастрити, дуоденіти, коліти та інші запальні процеси в травній системі, значний час не видно для власника так як тварини не показують власного стану. Протягом певного часу надокучлива, ниючий біль і дискомфорт, провокують появу роздратування у кішки.
  • Захворювання покривів шкіри. Постійний свербіж і дискомфорт, який відчуває тварина при ураженні демодекозом, нотоедрозом або ж іншими видами хвороб, провокує появу агресії, нервозності та інших порушень в психічному здоров’ї улюбленця.

Зрозуміти, що кішка знаходиться в стресовому стані, не завжди легко.Важливо стежити за будь-якими зміною в стані улюбленця, щоб вчасно звернутися за допомогою до професіонала. Виділяють 3 ключових стадії розвитку стресу:

  1. Відбувається активне вироблення гормонів стресу, супроводжуючись частим серцебиттям, зниженням показників температури тіла, дуже високим слиновиділенням. Можливо мимовільне випорожнення кишечника або сечового міхура, а ще тремор голови або кінцівок. Зовні також відзначаються шипіння, гарчання, нервові розлади шкіри. Відзначається посмикування хвоста, розширення зіниць, вигинання спини.
  2. Друга стадія протидії або ж резистентності. Включаються компенсаторні механізми, тварина намагається відновитися в психоемоційному і фізіологічному плані. Якщо вчасно видалити подразник, серйозний стрес можна не допустити. Якщо є наявність дратівної фактора, відбуваються великі зміни в ендокринній системі. Зовні друга стадія протидії може не виникати, хоча всередині організму починається перебудова в обмінних процесах і підготовка до переходу на новий рівень.
  3. Стадія третя відрізняється довгим перебуванням тварини в пригніченому стані. При цьому активно витрачаються резерви організму, що призводить до поступових порушень в метаболічних процесах. Свої поклади організму зменшуються, паралельно зустрічається втрата апетиту, пасивна поведінка, втрата ваги.

Як прибрати стрес у кішки

Спочатку, необхідно зрозуміти, що стало основою виникнення стресу у кішки. Виключно після цього можна приступити до розробки тактики лікування. Нервові розлади у тварин усуваються не тільки корекцією психо-поведінкових процесів, а й включенням медикаментозних препаратів.

Для зняття стресу у улюбленця слід більше з ним спілкуватися, гладити і знаходиться поруч. Тварині в будинку необхідно забезпечити спокій і усамітнення, щоб кішка могла повністю розслабитися.

Кішку слід оточити турботою і увагою, прагнучи відвернути тварина від стану стресу. Це можна зробити шляхом перемикання уваги тварини, наприклад, спільними іграми або наглядом за цікавим об’єктом.

У значних випадках ветлікарем призначаються консервативне лікування.

Тільки фахівець зможе вибрати відповідну терапію і ліки.

У більшості випадків це можуть бути заспокійливі препарати або на основі феромонів. Запущені випадки пригніченості у кішки можуть коригуватися за допомогою сильнодіючих антидепресантів, але виключно під наглядом лікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:
close