Проєктування будинків з використанням натуральних матеріалів

Сучасні будинки з бруса і каменю поєднують у собі естетичність і міць. Верх будинку – дерев’яний. З каменю зводиться міцний надійний фундамент і цоколь, стійкий до зсувів, ґрунтових вод і погодних факторів, тому вони дуже часто будуються в гористій місцевості. Таке поєднання надає брутальності та ґрунтовності. Небезпідставно будиночки з кам’яною основою і дерев’яним корпусом дуже популярні на Заході нашої країни. І не тільки.

Переваги та недоліки проєктування будинку з дерева та каменю над іншими

Проєкти комбінованих будівель з каменю та дерева поєднують у собі ряд переваг:

 1. Економічність – комбінований будинок обійдеться дешевше, ніж кам’яна споруда.
 2. Полегшена конструкція, порівняно з кам’яним та цегляним котеджем, внаслідок чого можна знизити тиск на фундамент і відповідно заощадити на ньому.
 3. Естетичність – використання комбінованих матеріалів надає інтер’єру котеджу особливої привабливості та шарму.
 4. Енергоефективність – дерев’яні стіни краще зберігають тепло, ніж кам’яні чи цегляні, тому очевидна економія на опаленні.
 5. Здоровий мікроклімат  – «дихаючі» стіни із бруса забезпечують повітрообмін, контролюючи рівень вологості в приміщеннях. У таких котеджах у спекотні літні дні прохолодно, в холодну пору, навпаки, тепліше.
 6. Міцний фундамент і цоколь із каменю забезпечує великий термін експлуатації. При цьому їх можна зводити на ділянках із високим рівнем ґрунтових вод.
 7. Екологічність – камінь та дерево є екологічними матеріалами, що не засмічують нашу планету та безпечними для людей та навколишнього середовища. Вже давно вченими доведено, що проживання у дерев’яному антуражі нормалізує сон, заспокоює нервову систему та попереджає захворювання дихальних органів (особливо якщо це брус сосни).
 8. Підвищений рівень пожежної безпеки – камінь не горючий матеріал, хоч і деревину обробляють спеціальними засобами для покращення стійкості до горіння.

Є у комбінованих будинків і мінуси:

 • за довговічністю деревина поступається каменю;
 • будматеріали мають різні теплофізичні характеристики (тому при значних коливаннях температури на вулиці можуть виникнути нюанси з температурним балансом);
 • брус сосни або модрини все одно відноситься до класу легкозаймистих матеріалів, тому зберігаються пожежні ризики.

Ідеї планування комбінованого будинку

Комбіновані будинки з каменю та дерева (проєкти можна подивитися за цим посиланням https://derevodim.com.ua/tag/wooden-and-stone-house) зводять одно- та двоповерхові. Одноповерхові вигідні у плані кошторису (не потрібен надпотужний фундамент), їх простіше опалювати та експлуатувати, але вони вимагають більше земельного простору.

Планування здійснюється зонально: вхідна, житлова, кухонна, інженерна зона. Дуже цікавий проєкт будинку з дерева і каменю з критою терасою. Також вхідна група може починатися з ганку та тамбуру.

При плануванні площі заміського котеджу потрібно виходити із цифри 20-30 квадратів на одного члена сім’ї. Площа спальні має бути не менше 10 квадратів на одну особу. Ідей з плануванням сьогодні дуже багато, головне, щоб усім було зручно й вистачало місця, і була правильно зроблена зональність

Поради при проєктуванні будинку з дерева та каменю

Щоб заощадити на будівництві, радимо знайти досвідченого забудовника та ознайомитись з портфоліо, щоб вибрати готовий проєкт будинку з каменю та дерева та взяти його за основу. Так не доведеться платити архітекторам за розробку індивідуального проєкту, який обійдеться в кругленьку суму.

Висновок

Комбінований будинок камінь і дерево поєднує у собі переваги повністю дерев’яних та кам’яних будівель. Вони красиві, практичні та комфортні для проживання з необмеженими можливостями щодо планування та дизайнерського оформлення.

Позначки:
close