Найменша кішка у світі: топ-10 порід

Найменші породи кішок вирізняються комічними короткими лапками, а їхня вага не перевищує кількох кілограмів. Частина цих порід була виведена випадково. Відкриває топ-10 найважливіша порода для розведення маленьких котів — манчкін.

Манчкін

Манчкін — це відносно сучасна порода кішок. Відрізняються короткими лапками, різниця в довжині, порівняно зі звичайними котами, досягає 2-3 см. Через короткі лапи у манчкінів сформувалися відмінні поведінкові риси.

Коротколапі коти реєструвалися ще в XIX столітті, хоча їхнім розведенням не займалися централізовано. Розведення породи було розпочато 1983 року з дворової кішки на прізвисько Ожина.

Назву порода отримала на честь веселого народця з книги «Чарівник із країни Оз». Сучасний стандарт встановлено World Cat Federation 2010 року.

Характер манчкінів описується як доброзичливий і поступливий. Вони не проявляють агресії, тому їх можна заводити вдома навіть за наявності маленької дитини. Улюблене заняття манчкіна — перебувати на руках у господаря.

Манчкіни — важливі коти для фелінологічних федерацій. Головна відмінна риса — їхня ДНК. Ген коротколапості домінантний, тому потомство від схрещування манчкінів з іншими породами теж коротколапе. Від них уже походять десятки мініатюрних коротколапих порід.

Сінгапура

Сінгапурська кішка, або сінгапура, — порода короткошерстих мініатюрних кішок. Відрізняється характерною східною зовнішністю і красивим кремовим забарвленням. Важить всього 2-3 кг.

Сінгапурська кішка походить від вуличних кішок міста-держави. Кішки цієї породи оголошені живим національним пам’ятником у Сінгапурі. При цьому вони добре відомі за межами Південно-Східної Азії.

Уперше з’явилася на виставках із 1970-х років. Як окрема порода визнана 1979 року, з 1990-х розводиться як виключно закрита порода, змішування з іншими породами заборонено.

Згідно зі стандартом World Cat Federation, допускається тільки один вид забарвлення — сепія агуті — тон, який близький до золотисто-кремового кольору. Основний тон — теплий колір слонової кістки. Колір очей тварини — від жовто-зеленого до жовтого відтінку.

Характер ласкавий, грайливий, без будь-якої агресії. Коти погано переносять самотність і іноді можуть наполегливо вимагати уваги. Це розумна порода, здатна навчатися команд.

Кінкалоу

Кінкалоу — мініатюрна порода кішок, виведена в результаті схрещування манчкінів і американських керлів. Головні відмінні риси породи — короткі лапи та загнуті вуха.

Порода виведена випадково під час спроб створення коротколапих кішок. Це дуже рідкісна порода: у світі налічується не більше кількох десятків кішок.

Голова тварин клиноподібна, тіло добре складено, у них довгий хвіст. Однак завдяки генам манчкінів лапи в них короткі, а вушка надають кінкалоу настороженого вигляду.

У тварин ласкавий і цікавий характер. Вони з цікавістю спостерігають за тим, що відбувається навколо, а їхня улюблена гра з господарем — хованки.

Мінскін

Мінскін — порода коротколапих кішок. Їхня основна відмінність від інших порід коротколапих — характерна шерсть. Вона дуже густа, з високою щільністю і вираженою текстурою. Зовні порода схожа на сфінкса.

Розведення почали в 1998 році зі схрещування манчкіна і сфінкса. У селекції використовували гени кішок порід девон рекс і бурманської кішки. У 2000-му з’явилося кошеня, яке відповідало початковому задуму вивести коротколапую кішку з красивою і густою шерстю.

На даний момент порода все ще визнається експериментальною. Найбільші вимоги за стандартом TICA пред’являються до шерсті тварини. Короткі лапи котиків ніяк не впливають на їхню рухливість.

Обмежені можливості лап не заважають мінскінам вирішувати різні проблеми з пересуванням. Вони володіють високим інтелектом і здатністю знаходити неординарні рішення. Наприклад, у більшості випадків кіт породи мінскін не може застрибнути на високу поверхню, проте він легко знайде інший шлях, щоб досягти мети.

Бамбіно

Бамбіно — дизайнерська порода кішок. Її вивели випадково, оскільки заводчики звернули увагу на незвичайних на вигляд і дуже зворушливих кошенят. Назва породи з італійської мови означає ‘дитина’. Інша назва породи — кішки-гноми.

На сьогоднішній день порода визнана експериментальною, хоча і ведеться робота над тим, щоб визнати її самостійною. Бамбіно походить від манчкінів і сфінксів. Найближча споріднена порода — мінскін.

Коти важать 2-4 кг. Через короткі лапки вони не можуть застрибувати на високі поверхні, тому потребують драбинок і складених один на одного предметів, щоб дістатися до дивана або інших високих місць.

Крім того, у тварин дуже швидкий обмін речовин і їм потрібне постійне харчування з великою кількістю калорій. Господарям доведеться стежити за порціями улюбленців: оскільки у бамбіно хороший апетит, вони можуть переїдати.

Двельф

Двельф — безшерста мініатюрна кішка. Виведена в результаті схрещування манчкіна, канадського сфінкса і керла. Відрізняється характерними вухами. Двельфи — це дуже рідкісні кішки, їхня кількість у світі не перевищує кількох десятків.

Вага кішки не перевищує 2 кг. Їхні вуха можуть загинатися назад на 90°, а іноді й на всі 180°. Хоча двільфи досить невеликі кішки, їхнє тіло виглядає великим і мускулистим.

Скукум

Скукум — сучасна порода невеликих кішок. Виведена 1996 року після схрещування манчкінів і кішок породи лаперм. Завдяки генам останніх скукум має пишний хвіст і кучеряву шерсть. Іноді цю породу називають карликовий лаперм.

Скукум перекладається як ‘хоробрий’. Це слово досить точно описує характер котів цієї породи. Скукуми дуже спритні коти, незважаючи на свої короткі лапки. Вони люблять гратися з іграшками і без особливих зусиль ловлять будь-яку з них.

Коти вкрай спокійні і тихі, практично не висловлюють емоцій. Вони дуже прив’язані до господаря і постійно проявляють свою любов.

Ламбкін

Ламбкін — сучасна мініатюрна порода кішок. Виведена в результаті схрещування манчкіна і селкірк-рекса. Володіє короткими лапками і кучерявою шерстю. Наразі, за версією TICA, вважається експериментальною.

Ці котики дуже позитивні та товариські тварини. Вони мають неймовірне терпіння, тому їх можна заводити навіть у будинку з маленькою дитиною. Вони із задоволенням беруть участь у різних іграх.

Ламбкіни однаково добре ставляться до всіх членів сім’ї. Вони не виділяють одну людину як господаря і готові дарувати свою ласку всім підряд. Хоча котики цієї породи люблять спілкування з людиною, вони самі знаходять для себе заняття.

Наполеон

Наполеон — порода мініатюрних кішок. Названа на честь французького імператора і полководця Наполеона Бонапарта, який був невисокого зросту. Порода виведена заводчиком Дж. Б. Смітом, який займався розведенням коротколапих собак і котів.

Перше схрещування відбулося 1996 року. Порода наполеон веде родовід від манчкінів і перських кішок. У 2002 році зареєстрована в TICA як експериментальна. Передбачається, що самостійна порода отримає назву менует.

Кішки цієї породи мають м’який і доброзичливий характер, добре уживаються з людьми. Вони дарують людям своє душевне тепло і дуже ласкаві.

Наполеони погано переносять самотність, тому краще не залишати їх надовго. Кішки не агресивні і відмінно ладнають з іншими домашніми тваринами.

Скіф-той-боб

Скіф-той-боб — порода кішок мініатюрних розмірів. Відмітна риса — короткий хвіст зі зламом, який називається боб. У котів характерні блакитні очі.

Виведення породи розпочато в 1980-ті роки, а вже в 1993 році її визнали фелінологічні клуби як експериментальну. Вийшла кішка невеликого розміру, з яскраво вираженими на тлі забарвлення очима.

Характер кішки описується як собачий: тварини потребують постійного спілкування з господарем, дуже прив’язані до нього, добре навчаються.

Порода вважається однією з найсуворіших у плані забарвлення, але зараз стандарти більш лояльні. Стандарт International Cat Union описує забарвлення кішок як колор-пойнт. Кішка має бути гармонійно складеною, бути здоровою на вигляд, чистою, доглянутою та активною.

Найменші коти — милі та зворушливі тварини. Породи цих тварин відрізняються короткими лапками. Але найголовніша відмінність котиків — їхній поступливий і доброзичливий характер, завдяки якому вони стають домашніми улюбленцями.

Позначки:
close