13 найкращих невеликих дерев для внутрішнього дворика

Ліза Геллетт Тейлор — експерт з архітектури та ландшафтного дизайну, яка за 12 років написала понад 1 000 статей про басейни, патіо, сади та облаштування будинків. Вона має ступінь бакалавра з екологічного дизайну та сертифікат з оцінки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Кетлін Міллер — визнаний майстер-садівник і садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи в органічному садівництві, фермерстві та ландшафтному дизайні. Вона заснувала ферму Gaia’s Farm and Gardens, працюючу стійку пермакультурну ферму, і пише для Gaia Grows, колонки в місцевій газеті.

Трендові відео

Невеликі дерева на внутрішніх двориках або терасах можуть слугувати природними фокусними точками, додавати приватності, обрамляти краєвиди, давати тінь і навіть плодоносити. Багато з цих дерев можуть добре рости в контейнерах або на піднятих грядках. Деякі з них мають особливі риси, зокрема квіти, привабливу кору та яскраве осіннє забарвлення. Однак деякі дерева можуть бути занадто неохайними на ваш смак, скидаючи насіння, квіти, плоди тощо. Тому важливо знати всі особливості дерева, а також те, чи буде воно процвітати у вашому кліматі, перш ніж його висаджувати. Ось 13 найкращих невеликих дерев, які можна посадити у внутрішньому дворику або на терасі.

Порада

Щоб обрати дерево, яке найкраще підійде для вашого простору, спершу зверніть увагу на його зрілу висоту та ширину. Також зверніть увагу, чи не схильне його коріння розтріскувати або піднімати бруківку, що не буде ідеальним варіантом поруч із внутрішнім двориком. А якщо ви плануєте вирощувати дерево в контейнері, переконайтеся, що зможете пересадити його, коли корінню знадобиться більше простору.

Дерево цнотливе (Vitex agnus-castus)

Цнотливе дерево походить із Середземномор’я та Азії і має кілька стовбурів, з яких можна зробити гарне тіньове дерево. Листя цнотливого дерева ароматне, а влітку та восени на ньому з’являються маленькі запашні квіти на колосках. Сорти ‘Silver Spire’ і ‘Alba’ мають білі квіти, а ‘Latifolia’ і ‘Rosea’ — рожеві. Це дерево також можна обрізати як чагарник. Для підтримання форми рекомендується щорічна обрізка наприкінці зими. Крім того, дерево жаростійке і стійке до дубового кореневого грибка.

 • Зони вирощування USDA: від 6 до 9
 • Кольорові сорти: Лавандово-блакитні, білі, рожеві
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті Пухкий, добре дренований, середньої вологості

Кумкват (Citrus japonica)

Дерева кумквату можна вирощувати в ґрунті або в горщиках. У ґрунті вони можуть вирости до 8 футів заввишки і 6 футів завширшки; дерева, вирощені в контейнерах, як правило, набагато менші. У кумкватів красиве темно-зелене листя і гарні помаранчеві квіти, які перетворюються на гострі їстівні плоди. Кумквати в горщиках стають чудовими акцентами внутрішнього дворика завдяки своєму запашному цвітінню та яскраво-помаранчевим плодам. На зиму їх потрібно заносити в приміщення в зонах 8 і нижче. Крім того, рекомендується пересаджувати їх кожні два-три роки в трохи більший контейнер. Крім того, удобрюйте їх протягом усього вегетаційного періоду.

 • Зони вирощування USDA: 9-10
 • Кольорові сорти: Білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Вологий, супіщаний або глинистий

Клен японський (Acer palmatum або A. japonicum)

Японські клени від природи невеликі (до 15 футів заввишки) і добре ростуть у ґрунті або в контейнерах. Просто будьте готові пересаджувати дерево у більший контейнер приблизно раз на два роки. Найкращими сортами японських кленів для контейнерів є ті, що мають плакучі гілки та дрібно нарізане ниткоподібне листя. До них відносяться сорти ‘Dissectum’, ‘Red Dragon’, ‘Burgundy Lace’, ‘Crimson Queen’, ‘Butterfly’ і ‘Mikawa Yatsubusa’. Японські клени потребують невеликої обрізки. Видаляйте мертві, хворі або пошкоджені гілки, коли помічаєте їх, і за бажанням обрізайте для надання форми.

 • Зони вирощування USDA: від 5 до 8
 • Кольорові сорти: Червоно-фіолетовий
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Вологий, багатий, добре дренований, слабокислий

Фікус (Ficus benjamina)

У дикій природі фікуси можуть виростати до 50 футів і більше, але в домашніх умовах їх найчастіше вирощують як кімнатні рослини. Яскраво-зелене листя та вигнуті гілки цього маленького деревця привертають увагу в будь-якому місці. Фікус Бенджаміна, або плакучий інжир, є універсальною рослиною для внутрішнього дворика, яка легко переходить з приміщення на вулицю. Він витривалий лише в зоні 10, але в холодному зимовому кліматі його можна виносити на вулицю після того, як мине загроза весняних заморозків. Ваш фікус отримає користь від щомісячного підживлення протягом вегетаційного періоду, але взимку ви можете відмовитися від добрив.

 • Зони вирощування USDA: від 10 до 12
 • Кольорові сорти: Незначне цвітіння
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Багатий, вологий, добре дренований

.

Європейська віялова пальма (Chamaerops humilis)

Яскраві силуети пальм ідеально підходять для того, щоб миттєво додати вашому внутрішньому дворику або терасі вигляд тропіків. Окрім європейських віялових пальм, є ще кілька видів, які підходять для невеликих приміщень, зокрема карликова фінікова пальма (Phoenix roebelenii), райська пальма (Howea forsteriana), дамська пальма (Rhapis excelsa), китайська пальма (Livistona chinensis) та пальма вітряка (Trachycarpus fortunei). Удобрюйте пальму протягом усього вегетаційного періоду і обрізайте мертві або хворі частини, коли помітите їх. Також не допускайте надмірного поливу, оскільки це може призвести до загибелі пальми. 

 • Зони вирощування USDA: 9-11
 • Кольорові сорти: Жовтий
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Багатий, вологий, добре дренований

Яблуня декоративна (Malus)

Декоративні рослини крабапл захоплюються більше своїми короткими, але милими червоними, рожевими або білими квітами, ніж їстівними плодами. Найменші сорти можна висаджувати в контейнерах, тоді як інші види можна висаджувати на стіні або паркані у вигляді шпалери. Також відомі як квітучі яблуні, сорти, придатні для великих контейнерів, включають «Центуріон», «Індійська магія», японський (M. floribunda) і Сарджент (M. sargentii). Після дозрівання крабові яблуні є дещо посухостійкими, але не допускайте пересихання ґрунту. Якщо є період без дощу, особливо в теплі місяці, поливайте дерево. Крім того, вони, як правило, потребують незначної обрізки, окрім видалення мертвих, пошкоджених або хворих гілок.

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 8
 • Кольорові сорти: Червоний, рожевий, білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багатий, середньої вологості, добре дренований

Декоративна вишня або слива (Prunus)

Невеликі квітучі дерева Prunus по-різному називають вишневими або сливовими. Зазвичай вони мають темно-фіолетове листя, а також білі, рожеві або червоні квіти, залежно від сорту. Вони підходять для великих контейнерів або піднятих грядок. Деякі з цих дерев сприйнятливі до комах і грибкових захворювань. Тому обрізайте дерево, щоб злегка прорідити гілки і поліпшити циркуляцію повітря, що допоможе запобігти цим проблемам. Невеликі сорти сливи включають пурпурову листкову сливу (Prunus cerasifera), пурпурову листкову сливу Краутера Везувію (Prunus cerasifera ‘Krauter Vesuvius’) і махрову рожеву квітучу сливу (Prunus x blireiana). Невеликі квітучі вишневі дерева включають пурпурову піщану вишню (Prunus x cistena), вишню Йошино (японська квітуча вишня; Prunus x yedoensis), «Альберті» (Prunus padus) та «Окаме» (Prunus incisa x Prunus campanulata).

 • Зони вирощування USDA: від 5 до 8
 • Кольорові сорти: Білий, рожевий, червоний
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Середньої вологості, добре дренований

Сосна (Pinus)

Оскільки сосни вічнозелені, вони дають вам щось зелене, на що можна дивитися у вашому внутрішньому дворику протягом усього року. Крім того, вони створюють тінь і приватність протягом усього року. За допомогою частої обрізки ви можете зберегти сосну невеликою, якщо бажаєте. Кілька видів підходять для патіо або терас, зокрема сосна мереживна (Pinus bungeana), вічнозелена швейцарська кам’яна сосна (Pinus cembra) і вічнозелена японська червона сосна (Pinus densiflora). У великих контейнерах можна вирощувати вічнозелену сосну Муго (Pinus mugo) або вічнозелену японську чорну сосну (Pinus thunbergiana). Сосни, як правило, не потребують особливого догляду. Поливайте дерево під час тривалих посушливих періодів і щорічно вносьте добрива, якщо ґрунт бідний.

 • Зони вирощування USDA: від 2 до 8
 • Кольорові сорти: Неквітучі
 • Освітленість: Повне сонце або півтінь
 • Потреби в ґрунті: Родючий, добре дренований, середньої вологості
Позначки:
close