13 креативних ідей для вирощування сукулентів у контейнерах

Керрі Майклз — експерт з контейнерного садівництва з більш ніж 20-річним досвідом утримання контейнерних садів у штаті Мен. Вона спеціалізується на написанні та фотографуванні статей про садівництво та ландшафтний дизайн для друкованих та телевізійних ЗМІ, включаючи Discovery Channel, Small Gardens та Disney, серед інших.

Сукулентні рослини — чудові, легкі рослини для контейнерного саду. Вони невибагливі в догляді, красиві і бувають приголомшливих кольорів, різних розмірів, текстур і форм. Ось кілька ідей для унікальних контейнерів для сукулентів.

Агава в садовому горщику

Агави красиві, вражаючі і дещо смертельно небезпечні, враховуючи їхні шипи, гострі кінчики і потенційно токсичний сік. Незважаючи на свій, здавалося б, ворожий вигляд, це досить добродушні рослини. За ними нескладно доглядати, вони стійкі до прохолодних температур. Хоча вони віддають перевагу спекотному, повному сонцю, агави переносять невелику тінь. П. Аллен Сміт використовує агави з великим драматичним ефектом. Висаджені у великі темні контейнери, вони підкреслюють ландшафт і додають йому сучасної, скульптурної чуттєвості, а також вертикальної цікавості.

Сукуленти на половині шкаралупи

Ці мушлі наповнені соковитими рослинами. Їх можна використовувати для прикрашання столу та як чудові подарунки для дому. Ви можете використовувати суміш сукулентних рослин або один вид. Тут висаджено кілька різних видів курей і курчат, а також кілька крихітних ехеверій. Як і при посадці будь-яких сукулентів, використовуйте ґрунт, виготовлений спеціально для сукулентів і кактусів, або зробіть власний, взявши якісну ґрунтову суміш і додавши до неї пемзу або перліт. Обов’язково використовуйте контейнер з дренажними отворами, які можна пробити або просвердлити. Дренаж — це ключ до збереження здоров’я ваших сукулентів. Щоб доглядати за цими мініатюрними контейнерними садами, поставте їх на сонце або, якщо ви живете в дуже спекотному кліматі, тримайте їх у півтіні. Не поливайте занадто часто. Під час вегетації підтримуйте ґрунт вологим, але не мокрим. Взимку, коли сукуленти впадають у стан спокою, дайте ґрунту просохнути між поливами. Кури та курчата — неймовірно поблажливі рослини. Вони надзвичайно витривалі — більшість з них можуть вижити в зоні 3 і можуть переносити поганий ґрунт.

Сукуленти в ланч-боксі

Ви можете посадити сукуленти практично в будь-що. Через неглибоку структуру коренів їм не потрібен дуже глибокий горщик. Однак вам потрібен хороший дренаж. Візьміть великий цвях і зробіть на дні коробки для ланчу багато отворів (стільки, щоб вона була схожа на швейцарський сир). Оскільки метал досить тонкий, переконайтеся, що ви пробиваєте отвори, коли метал лежить прямо на землі, щоб не погнути коробку. Після пробивання отворів вистеліть ящик пластиком (також з отворами), щоб він не іржавів так швидко. Потім наповніть його ґрунтовою сумішшю, спеціально розробленою для кактусів та сукулентів. Наповніть ящик рослинами, розташувавши ті, які, як ви знаєте, будуть драпіруватися, біля країв, а більші рослини — в глибині ящика. Ящик може стояти на повному сонці. Поливайте так, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Пізньої осені занесіть його в приміщення і поставте на яскраве непряме світло. Взимку дайте ґрунту повністю просохнути між поливами.

Сукулентні рослини в чайній чашці

Сукуленти можуть мати чудовий вигляд практично в будь-якому місці — від дуже формального контейнера до цілком повсякденного. Ці сукулентні рослини стоять у чашці з дворового розпродажу. Ви можете знайти цілий набір за пару доларів, а потім просвердлити отвори на дні чашок. Для сукулентних рослин важливий хороший дренаж. Якщо ви залишите їх у воді, сукуленти швидко згниють, тому використання ґрунтової суміші, що швидко дренується, і пророблення отворів у контейнерах — найпростіший спосіб зберегти ваші рослини здоровими. Щоб просвердлити отвори в кераміці, вам знадобиться спеціальне свердло і трохи терпіння. Щоб просвердлити кераміку, потрібен час, щоб свердло охололо, і вам потрібно дати йому охолонути, щоб тепло не накопичувалося від тертя і не розбило ваш стаканчик. Переконайтеся, що ви поставили чашку на тверду поверхню. Ви можете покласти ганчірку або пласку тонку губку на стіл, або свердлити зовні, на землі, щоб не витирати пил. Під час будь-якого свердління бажано носити захисні окуляри, але особливо при свердлінні кераміки, яка може розбитися. Після того, як отвори просвердлені, відріжте невеликий шматок пластикової віконної сітки і покладіть його над отворами, щоб утримати ґрунт всередині і випустити воду назовні. Ви також можете використовувати паперовий рушник або кавовий фільтр. Потім заповніть горщик, майже до верху, сумішшю для кактусів і сукулентів, посадіть сукуленти і обережно полийте, даючи достатньо вологи, щоб ґрунт був вологим. Потім дайте ґрунту в чашці осісти, і сукуленти пустять коріння.

Продовжити до 5 з 13 нижче

Позначки:
close