Плаваючі акваріумні рослини: різновиди, вибір та особливості догляду

Плаваючі акваріумні рослини: різновиди, вибір та особливості догляду - Ветеринар

Придбання акваріума — чудовий спосіб пожвавити обстановку в будинку, зробити її більш живою, свіжою і цікавою. Під час оформлення живого куточка важливо не тільки вибрати його мешканців і створити їм затишні умови — величезне значення має флора.

Плаваючі акваріумні рослини: різновиди, вибір та особливості догляду - Ветеринар

У статті поговоримо про надводні плаваючі рослини для акваріума.

Введення

Після того як відбулося встановлення акваріума, його наповнення та вибору мешканців варто продумати, які рослини прикрашатимуть світ під водою. Флора виконує як декоративне, так і практичне завдання. Для багатьох видів риб і молюсків це ще одне джерело їжі, свіжої та справжньої.

Одні види ростуть у ґрунті, інші плавають на водній поверхні, зачаровуючи красою і виразністю.

Є дуже багато видів плаваючих рослин, які чудово підійдуть для оформлення домашнього акваріума.

Верхоплаваючі види

Є дуже багато варіантів рослин, які чудово відчувають себе на водній поверхні, прикрашаючи як невеликі, так і просторі акваріуми різних форм. Далі розглянемо детальніше найпопулярніші сорти з назвами й описом.

Річчія

Перша рослина називається Річчія і належить до виду печінкові мохи. Якщо ретельно оглянути цей сорт, стане помітно, що це накопичення невеликих завитків, які щільно між собою переплітаються. Трава привертає увагу насиченим салатовим забарвленням. Також рослину визначає плоска форма, завдяки якій вона чудово тримається на воді.

Коріння у цього виду відсутнє, що цілком притаманне багатьом водоплавним представникам флори.

За достатнього освітлення ви побачите, як рослина буде активно розвиватися, покриваючи поверхню поверхні гладі води. Причому процес динамічного зростання в цих умовах протікає цілий рік. Річчія буде корисна, якщо в акваріумі живуть невеликі рибки: водорості захищатимуть їх. Для більших мешканців трава послужить додатковим джерелом харчування.

Пістія

Рослина Пістія також називається водяна капуста. Цей вид водоплавної флори вирізняє велике світло-зелене листя, розміри якого можуть досягати 16 сантиметрів. Листя починає рости з центру розетки. Ззаду знаходяться корінці коричневого забарвлення. Якщо ретельно оглянути листи під збільшувальним склом, можна помітити незліченну безліч дрібних бульбашок, завдяки яким Пістія тримається на поверхні.

Розвиток протікає активно, завдяки чому трава швидко покриває воду.

Фахівці відзначають спеціальну якість Пістії: якщо водорості отримують пошкодження, на його місці виникають нові листи з корінцями. Після формується справжня нова рослина. Подібний варіант застосовують багато акваріумістів, щоб швидко розмножити траву. Коли на вулиці холодно обов’язково встановіть додаткове джерело освітлення.

Ряска

Наступний вид під назвою Ряска більшість сприймає як традиційний бур’ян, але цей сорт має відмінні декоративні якості. Верхоплаваюча трава з дрібним листям виглядає акуратно і виразно. Рекомендується розмножувати Ряску окремо (у відкритому акваріумі) і після переносити на інше місце.

За допомогою цієї рослини можна створити “живий” килим на водній поверхні. У природі Ряску часто можна зустріти в ставках, болотах та інших тутешніх водоймах.

Ейхорнія чудова

Водний гіацинт, вона ж Ейхорнія чудова, володіє дивовижними зоровими якостями.

Рослина приваблює багатьох акваріумістів ніжними квітками бузкового кольору.

Багато хто запевняє, що гіацинт виглядає по-іншому з різних ракурсів. Красиві листи мають кулясту форму. Гарний зовнішній вигляд рослина має лише зверху — під листами знаходяться густі корені бурого кольору.

Елодеї канадської

Розглянемо одного з представників сімейства водокрасових. Йдеться про Елодею канадську.

Друга назва — “водна чума”. Це небезпечна рослина, яка вимагає особливих умов утримання.

Не звертаючи уваги на це, її нерідко застосовують для декору. За здоров’я мешканців акваріума переживати ну абсолютно не потрібно — водорості їм не зашкодять. Сорт визначають довгі гілки, вкриті дрібним і яскравим листям.

Вольфія

Вольфія однаково добре підходить для того, щоб оформити на поверхні зелене полотно. Це дрібна трава у формі світло-зелених кульок, їхній розмір не буде більшим за кілька міліметрів.

Також в акваріумах з них часто оформляють красиві острівці.

Швидкість росту водоростей залежить від температури води та інтенсивності освітлення. Чим показники вищі, тим швидше розвивається Вольфія. Дивіться, щоб температура води не опускалася нижче 10 градусів за шкалою Цельсія, в іншому випадку рослина почне гинути.

Сальвінія плаваюча

Рослину Сальвінія плаваюча можна зустріти на території таких регіонів: Одеса, Херсон, Астрахань. На стеблах красується красиве листя овальної форми. Коріння тонке і пишне, тягнеться вниз. Активний процес росту зустрічається в спекотний період часу. З приходом осені розвиток помітно сповільнюється. Часто взимку трава гине, проте з приходом весни Сальвінія самостійно відновлюється.

У воді залишаються спори і бруньки, з яких вона відроджується.

Щоб Сальвінія знову прикрашала акваріум з приходом нового сезону, необхідно забезпечити правильну зимівлю: восени воду зі спорами необхідно перелити в окрему ємність, законсервувати і зберігати до весни, підтримуючи температуру 8 градусів за шкалою Цельсія.

Егерія

У сімействі водокрасових є рослина з назвою Егерія. Особливістю цього представника флори вважається те, що ці водорості можуть рости і розвиватися як на водній поверхні, так і в ґрунті. Трава абсолютно невимоглива і не потребує особливих умов утримання, завдяки чому її нерідко застосовують для декору, — чудовий вибір для новачків.

Особливості утримання та догляд

Більшість водоплавних рослин розмножуються самостійно: без особливих умов, вимог і участі людини. За рахунок способу поділу вони швидко розростаються навіть на новому місці. Водоплавні представники флори невибагливі до складу ґрунту і сусідньої трави, проте конкретних параметрів для їхнього успішного зростання потрібно дотримуватися.

Багато видів не переносять переохолодження. Якщо ви хочете, щоб рослина радувала вас пишним і зеленим листям, встановіть джерело електричного освітлення. яскраве світло вважається життєво важливим.

Переносити рослину в акваріум необхідно тільки тоді, коли він наповнений. Ретельно стежте за станом флори. Переконайтеся, що листя і квітки не обпалила лампа.

Не забувайте, що через швидкий розвиток рослин слід якщо знадобиться проріджувати їх. Щільний зелений килим виглядає ефектно, але він може завдати шкоди деяким рибам. Мешканці, які люблять ховатися на дні, не отримуватимуть необхідної кількості світла. Також незліченна безліч трави порушує процес газообміну, що призводить до загнивання ґрунту.

Рекомендація

У продажу з’явилися добрива, призначені конкретно для акваріумних рослин. Перед застосуванням засобу обов’язково прочитайте інструкцію і дотримуйтесь її під час роботи. Додаткове підживлення буде особливо корисним з приходом зими.

Для будь-якої рослини необхідна певна інтенсивність світла. У продажу ви зможете знайти різноманітні моделі лампочок, що виділяються яскравістю і температурою.

Позначки:
close