Чим і як охолодити воду в акваріумі?

Чим і як охолодити воду в акваріумі? - Ветеринар

Процес охолодження води в акваріумі — це аналогічна обов’язкова процедура, як і підігрів. Тим більше це стосується літнього сезону, коли повітря дуже розігрівається. для того щоб охолодити рідину в штучній водоймі, можна вдатися до різних способів.

До чого призводить?

У природному середовищі проживання рибки вміють пристосовуватися до плавної температурної зміни штучного ставка. В акваріумі ці зміни відбуваються набагато стрімкіше через мінімальну кількість рідини. Завдяки цьому влітку вода потребує охолодження для підтримування підводного мікроклімату рибок і рослинності.

Влітку в приміщенні температура швидко зростає, отже, і рідина в акваріумі дуже швидко нагрівається. Велика температура в штучній водоймі може призвести до захворювань, а часом і до загибелі підводних мешканців. Певні види риб чудово переносять температурний діапазон від 15 до 30 градусів. Однак для утримання тропічних видів риб дозволений показник до 27 градусів. Якщо температура вища за цей показник, то риби перестають їсти і стають малорухомими.

Дуже висока температура погано проявляється на житті равликів і рослинності. Завдяки цьому для стеження за режимом температур в акваріумі необхідна установка термометра.

Сильне нагрівання призводить до деяких поганих результатів.

  • Скорочується кількість кисню, збільшується кількість вуглекислого газу, що погано позначається на здоров’ї рибок.
  • Оскільки рибки не володіють регулюванням температури тіла, то під час нагрівання води відбувається прискорення процесів обміну. Це призводить до швидкого зношування організму. Загибель може настати від відмови якихось органів або від задухи.
  • Вода, яка нагрілася, сприяє стрімкому розкладанню відходів діяльності мешканців акваріума. Виділяються небезпечні речовини, які рівнозначні отруті.
  • У фільтрі очищення живуть корисні бактерії. Нагрівання води може призвести до їхньої загибелі.
  • Нагрівання рідини збільшує солоність, що викликає різні захворювання у підводних мешканців.
  • У нагрітій воді відмовляє обладнання, яке призначене для акваріума.

За поведінкою підводних мешканців можна відразу визначити перегрів води. При дуже високій температурі риби піднімаються до верхніх шарів води і намагаються заковтувати повітря. Перегрів рідини призводить до того, що вони стають апатичними і лежать на дні.

Методи охолодження

для того щоб зменшити температуру в приміщенні, слід увімкнути кондиціонер. Якщо в приміщенні кондиціонер відсутній, то необхідно закрити вікна шторами зі щільної тканини, яка не пропускає сонце. Якщо ємність розташована поблизу вікна і на неї падає сонячне світло, необхідно переставити її в інше місце.

Ще одним рішенням буде застосування спеціальної плівки, вона захистить вікна від перегрівання. Таку плівку можна приклеїти і на стінки акваріума.

Можна обмотати акваріум мокрим рушником або цупкою тканиною й іноді її мочити в міру висихання. Таким чином, відбудеться зникнення, яке призводить до охолодження ємності. Також можна відкрити кришку ємності. Це призводить до ефекту випаровування, а потім і до охолодження. Щоб рибки не вистрибували, слід натягнути акваріум марлею або тонкою тканиною.

У спеку слід вимикати акваріумні світильники, які слугують джерелом тепла для риб.

Охолодити рідину в штучній водоймі допоможе постійна підміна води. Робити це варто повільно, протягом усього дня і міняти воду слід невеликими частинами (10-15%). При різкій підміні у риб може статися стрес, а корисні бактерії загинуть.

Для охолодження рідини в акваріумі застосовується лід. Є кілька методів такого охолодження. Вони показані нижче.

  • Вміст фільтра поміняти на лід. Таким чином, вода в акваріумі охолоджується дуже швидко: протягом 10 хвилин. При цьому необхідно стежити за температурою. Падіння може призвести до загибелі молюсків і багатьох видів риб.
  • Пляшки з льодом. Заздалегідь слід законсервувати воду в пляшці з платика або наповнити її готовим льодом. Пляшку потрібно розташувати в акваріумі. Рідина охолоджується потроху. При подібному методі також слід стежити за зменшенням температурного показника. Застосування подібного варіанту призводить до втрати красивого зовнішнього вигляду акваріума.

Для охолодження можна увімкнути традиційний побутовий вентилятор. Потрібно тільки направити його на водну гладь штучного ставка. Однак коли спекотно істотно охолодити рідину за допомогою подібного способу не вийде. Мінусом застосування вентилятора вважається швидке зникнення води.

Вплив розміру акваріума на нагрівання води

Якщо йдеться про те, як охолодити воду в штучній водоймі, то одразу постає питання, про яку кількість води йдеться. У маленьких акваріумах рідина нагрівається досить швидко, але й охолодження води в акваріумі відбувається швидше. Що стосується великих варіантів, то підігріти й охолодити воду в подібних ємностях досить важко.

Дуже хорошим варіантом стануть акваріуми об’ємом від 300 до 500 л. Такий обсяг рідини значно довше тримає приємну температуру. У цих акваріумах у рибок є можливість спуститися до придонних шарів і там пережити сильну спеку. Завдяки цьому якщо в приміщенні немає кондиціонера, то потрібно вибрати конкретно такі ємності.

Аерація

Метод аерації являє собою перемішування шарів води з бульбашками кисню. У природних природних умовах відбувається це завдяки течії води, поривам вітру і рослинності. Для аерації будинку застосовуються спеціалізовані фільтри, помпи і компресори.

У спеку влітку аерація для акваріума особливо актуальна. Якщо в ємності є фільтр, то до нього прикріплюється спеціальна насадка-трубка. Фільтр потрібно розташувати поблизу поверхні штучного ставка. Таким чином, водні потоки будуть виштовхуватися до поверхні, за рахунок чого посилиться збагачення рідини повітрям.

Але потрібно брати до уваги, що подібний варіант може лише несуттєво охолодити воду в скляному житлі. Для занадто води, яка нагрілася, метод вважається недієвим.

Хороші способи

Сучасним методом охолодження вважається акваріумна система охолодження . Така професійна морозильна система дає можливість охолодити воду в акваріумі на стільки, на скільки це потрібно. Зменшення температури відбувається безпечно і без різких стрибків, при цьому обладнання дає можливість стежити і за іншими параметрами середовища води. Мінусом подібного обладнання вважається його велика ціна.

Доступним рішенням вважається застосування комп’ютерного вентилятора. Його можна поставити на кришці поруч із приладами освітлення. Такий спосіб не тільки сприяє охолодженню води — завдяки руху повітря відбувається коливання шарів води, що призводить до насичення рідини киснем.

Використання подібних охолоджувачів, як спеціалізовані кулери для акваріума, допомагає істотно охолодити воду. Зникнення рідини призводить до зменшення температури води в штучній водоймі. Більш результативним способом вважається застосування декількох приладів: один вентилятор жене повітряні потоки, а інший — їх витягує.

Чиллер — морозильна установка для акваріумів. Незвичайний холодильник працює автоматизовано, дає можливість стабілізувати температуру і надовго зберігає хороший показник. Плюсом обладнання є його тиха робота. Серед недоліків відзначається велика вартість приладу. До того ж така модель для охолодження більше підійде для великих ємностей з різноманіттям риб і рослин.

Комфортна температура рідини в акваріумі важлива для повноцінної діяльності рибок, рослинності та корисних бактерій. Влітку дуже важливо підтримувати постійну температуру і не допускати перегріву.

Всі описані рекомендації та способи допоможуть домогтися несуттєвого охолодження рідини. Але потрібно брати до уваги, що в сильну спеку багато методів можуть не працювати. У цьому разі можна застосовувати відразу кілька варіантів. При цьому доводиться стежити за температурним показником і попереджати сильні перепади.

Позначки:
close