Акваріум 150 літрів: розміри, освітлення та підбір риб

Акваріум 150 літрів: розміри, освітлення та підбір риб - Ветеринар

Під час купівлі акваріума багато хто фокусує увагу на ємності об’ємом 150 л. Ці посудини не вважаються дуже великими і водночас ідеально вписуються для будь-якої обстановки. Але перед цим необхідно розрахувати такі питання, як оформлення, освітлення, вибір рибок. Про те, як взяти до уваги всі тонкощі і ні про що не забути, поговоримо в нашій статті.

Форма і стиль

Якщо хочеться красиво оформити кімнату акваріумом об’ємом 150 літрів, спочатку визначтеся з його формою. Виробники пропонують 5 різноманітних варіантів: куб, шестикутник, прямокутник, а ще кутовий і панорамний резервуари. На якій власне зупинитися, залежить від бажань споживача. Вони всі комфортні для розміщення, дають можливість дуже легко роздивлятися власних мешканців, виглядають ефектно і незвично.

Необхідно брати до уваги, що шестикутник і кутовий акваріум розміщуються досить компактно і не займають корисну площу, прямокутний і панорамний ж набагато простіші в догляді.

Додаткові деталі

Коли покупець визначається з акваріумом, подальшим кроком стає купівля тумбочки під нього. Необхідно брати до уваги, що ємність, що має такий істотний обсяг, буде більш важкою, виходячи з цього, вся конструкція повинна бути стійкою і надійною. Сьогодні на ринку представлено незліченну безліч тумб під акваріум, вони відрізняються не тільки розмірами, а й формою. Однак перше, на що слід звернути увагу — чи підходить вона за власними показниками до самого резервуару.

Далі, потрібно визначитися, зроблена з яких матеріалів тумбочка краща для акваріуміста. Найпопулярнішими вважаються моделі з дерева, металу і Дсп.

Однак незалежно від того, з чого конструкція зроблена, вона насамперед має бути міцною і добре переносити вплив вологи.

Потім приходить черга біотопу. Можна підібрати морський, прісноводний або псевдоморський. Коли рішення ухвалено, можна купувати потрібне обладнання і селити в акваріум його нових мешканців.

Акваріумісту необхідно взяти до уваги, що ємність об’ємом 150 літрів — це багато, а тумбочка за будь-яких обставин не буде ідеально гладенькою, виходячи з цього, через дуже дрібні нерівності вага в резервуарі розподілятиметься нерівномірно. Для того щоб уникнути пов’язаних з цим проблем, експерти радять підкладати під дно акваріума лист м’якого матеріалу.

На даний момент є хороший вибір подібних «підкладок», що виділяються водостійкістю і стійкими до механічної дії. Це може бути гума, штучний латекс, поліпропілен та інші. У результаті такого прошарку навантаження на раму зменшиться і нижнє скло вирівняється.

Обладнання

Будь-якому, хто планує розташувати вдома акваріум, необхідно подумати про купівлю необхідного обладнання. Саме скориставшись його допомогою створюються зручні життєві умови підводних мешканців, а ще підтримується чистота всередині резервуара. Серед обов’язкових речей можна підкреслити освітлювачі, фільтр, компресор і нагрівач.

На цих приладах не потрібно економити, адже без них мешканці акваріума можуть померти. Можна вибрати також сифон для очищення ґрунту, скребок, завдяки якому підтримується чистота стінок, та інші потрібні речі. Розглянемо кожен з моментів більш детально.

 • Що стосується компресора, у випадку, коли йдеться про акваріум об’ємом 150 літрів, він може бути як зовнішнім, так і внутрішнім. Основне, чим керуються досвідчені споживачі під час вибору, це те, що зовнішній шумить, але водночас не займає місце всередині резервуару, а внутрішній поміщається в місткість, але, при цьому працює дуже тихо.

Взагалі, шум приладів — не дуже важливе, набагато правильніше підбирати його залежно від потужності. Вираховується цей показник просто: потужність має бути 0,5 Вт на 1 літр води.

 • Фільтр застосовується для того, щоб очистити рідину від поганих домішок. Внутрішні моделі вважаються набагато економічнішими і займають менше місця, що цілком виправдано у випадку з акваріумом на 150 літрів.
 • Ще одне ключове питання — освітлення. До нього необхідно підійти з усією відповідальністю, адже багато в чому від освітлення залежить, як почуватимуться підводні мешканці. Дуже часто вибір робиться на користь ламп з ниткою розжарення або люмінесцентних. Вони встановлюються прямо в кришку акваріума. Що стосується потужності джерел освітлення, вона повинна дорівнювати 0,5 Вт на 1 літр рідини.
 • Нагрівач дасть можливість підтримувати температуру води на достатньому рівні, щоб жителям акваріума було з максимальною зручністю там перебувати. Температура залежить від того, які рибки проживають у резервуарі. Її точні показники можна дізнатися за допомогою термометра.

Оформлення

Щоб штучна водойма виглядала презентабельно, необхідно подумати про її оформлення. Воно має кілька моментів.

 • Перш за все необхідно вибирати ґрунт. Після чого акваріуміст визначається з прикрасами. У цьому напрямку все залежить від фантазії та уяви.
 • Якщо з’явилося бажання, щоб резервуар виглядав природно, можна вибрати каміння і корчі. Їхній розмір і форма залишаються на розсуд акваріуміста. Головне — провести правильну обробку, щоб усунути бактерії та бруд.
 • Необхідно вибрати живі рослини. Вони можуть значно змінити зовнішній вигляд акваріума, крім того, наповнюють воду киснем.

Заселення

Як тільки облаштування будинку для майбутніх мешканців добігло кінця, можна починати підбирати рибок. для того щоб заселити акваріум на 150 літрів, є дуже багато претендентів. Розглянемо дуже відомих із них.

 • Неможливо обійти увагою золотих рибок. Вони вважаються довгожителями і можуть радувати власних власників протягом 15 років. На резервуар подібного об’єму достатньо 3 особин.
 • Далі йдуть гуппі. Це маленькі яскраві рибки. Їх можна поселити в кількості 55 штук.
 • Мечоносці досить великі, вони можуть досягати 12 сантиметрів. В акваріумі на 150 літрів може перебувати до 40 особин.
 • Моллінезії заслужено заслуговують на увагу акваріумістів. Вони яскраві та рухливі. Селяться сім’єю в 20 штук.
 • Рибки даніо дуже енергійні й активні. Вони вважаються зграйними, ідеальна кількість особин на аналогічний обсяг води — 30 штук. Мають всіляке і яскраве забарвлення.
 • Мармурові гурамі також користуються популярністю. Вони мають незвичайне забарвлення і незвичайний зовнішній вигляд. Селяться в кількості 10 штук.
 • Щоб утримувати акваріум у чистоті й порядку, експерти радять заселити туди сомиків коридорасів. Буде достатньо 15 екземплярів.
 • Сомики анциструси відомі багатьом завдяки власному роту-присосці. В акваріум подібного обсягу варто поселити 15 риб.
 • Бійцівські півники абсолютно виправдовують свою назву, оскільки дуже забіякуваті. Все таки рибки надмірно яскраві і за ними цікаво спостерігати. Селяться зграйкою з 40 екземплярів.
 • А ось чорнополосих цихлазом в акваріум на 150 літрів можна поселити тільки в кількості 3 штук. Варто зазначити, що рибки люблять гроти й укриття.
 • Що стосується неонів, можна поміщати в резервуар до 45 різнокольорових представників сімейства.

Необхідно пам’ятати, що хоч би як комфортно не було жителям акваріума в ньому спочатку, забувати про них не можна. Знадобиться постійний догляд, заміна води і чищення резервуара. У цьому варіанті рибки будуть радувати акваріуміста довгий час.

Позначки:
close